Skocz do zawartości

wysokie spalanie g31 530i


Piotra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pare tygodni temu kupiłem Bmw serii 5 z przebiegiem 135tyś w idealnym stanie wizualnym i technicznym (chociaz wiadomo, ze na koniec niewiadomo). auto posiada napęd na tył i 252km (silnik b48). Samochód dobrze przyspiesza silnik pracuje rowno i cicho. Przedwczoraj wymienilem olej filtry i świece i został zrobiony serwis klimatyzacji. włąsciwie nie mam uwag oprócz spalania miedzy 12-14 litrów. co dziwi o tyle ze nie mam cięzkiej nogi, a z uwagi na to co pokazuje komputer pokladowy (13litrow) jeszcze bardziej sie nad tym skupiłem. Poprzedni samochod diesel, co prawda palil miedzy 6,6 a 8l ON. Jak myślicie co może być tego przyczyna i gdzie jej szukać. Byłbym wdzieczny za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nic nadzwyczajnego. W lekkim g20 spalanie po samym mieście miałem Ok 11L.

 

NIe no co Ty:-) Na tym forum są wyznawcy tego silnika i on nie Spala więcej niż 10 litrów w mieście, a w trasie 6-7 przy 200 km/h :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W trasie miedzy 8 a 8.5 litra. W miescie krotkie dystanse jeszcze nie wiem do końca ale na razie pokazuje 10.5 średnie.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie, nic nadzwyczajnego. W lekkim g20 spalanie po samym mieście miałem Ok 11L.

 

NIe no co Ty:-) Na tym forum są wyznawcy tego silnika i on nie Spala więcej niż 10 litrów w mieście, a w trasie 6-7 przy 200 km/h :mrgreen: :mrgreen:

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać, że 540i ma podobne spalanie.

Miasto Szczecin

to znaczy, w mieście 12-14

trasa: 9-10,5 - w zależności od tempa i stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, ze ten silnik pali po 12l jak jest zimny, jak już się zagrzeje to w mieście bez korków, ale światła co 300 m - spali około 10l. W trasie to zależy, ale mi pierwszy zbiornik paliwa wyszedł 7.9l/100km (80% trasa). To pierwsze kilometry tym autem, więc jadę zgodnie z ograniczeniami +10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać, że 540i ma podobne spalanie.

Miasto Szczecin

to znaczy, w mieście 12-14

trasa: 9-10,5 - w zależności od tempa i stylu jazdy

Potwierdzam (540i xd) jeśli chodzi o miasto (Warszawa). Jeżdżę w trybie sport indywidual ( silnik komfort, skrzynia sport), co eliminuje "mrowienie kierownicy" przy przyspieszaniu z niższych obrotów i wysokiego biegu (1000-1400 - ustawienie skrzyni komfort) aby wyłączyć system start/stop. Poza tym fajne odczucia przy przyspieszaniu. :D Wszystko zależy od stylu jazdy. Natomiast co do trasy, to przy równej jeździe w granicach 130. można zejść spokojnie poniżej 7. Ogólnie jak na razie (przebieg 3200) odnośnie spalania jestem b. pozytywnie zaskoczony. Poprzednia 530ixd osiągała porównywalne wyniki.

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 540iX LCI - przebieg 3000.


Droga do pracy z centrum na Wilanów, to spada mi poniżej 10 litrów - dystans całkowity 10km.

W trasie przy 160-170 miałem średnią 8.5. Dużo mniej pali niż się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowoczesne i oszczędne silniki jak widać i... palą tyle ile sami chcemy.

Chcesz mieć 8l/100km to da się, ale po co kupować BMW i męczyć się dla spalania... Ale jak jeździmy "normalnie" to cudów niestety nie ma, choć i tak jest znacznie lepiej niż 10 czy 15 lat temu.


No jeszcze są... te znienawidzone przez niektórych diesle, klekoty czy grzechotniki na gnojówkę, tu się rozczarowałem, ale w drugą stronę :twisted:


Sorry koledzy, ale pamiętam ten hejt na "ropnioki" i nie mogłem się powstrzymać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej jeździłeś Dieslem to nie było dużej różnicy spalania w zależności od stylu jazdy i warunków. W benzynie jest zdecydowanie inaczej. U mnie jest co prawda V8 seryjnie 530KM ale zrobione na 600KM i pozwolę sobie na kilka słów, na trasie jadąc 80 i nie dotykając gazu, spala mi 8L (nakręciłem sobie specjalnie materiał kamerą, na potwierdzenie - da się ale taka jazda to dramat) i to będzie pierwsza prawda, druga prawda jak jadę po mieście nie spiesząc się bez korków spala mi 15-18l/100 km i trzecia prawda jak go butuję po mieście na sport plusie to spala 38 l/100 km i wtedy bak starcza mi na 160-190 kilometrów. Chcę przez to powiedzieć, że opinie kolegów zawsze są oparte o indywidualne warunki na drodze, styl jazdy, to gdzie się jedzie miasto czy trasa. Tak że nie ma się co w ogóle przejmować spalaniem Twojego egzemplarza.


PU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej jeździłeś Dieslem to nie było dużej różnicy spalania w zależności od stylu jazdy i warunków. W benzynie jest zdecydowanie inaczej. U mnie jest co prawda V8 seryjnie 530KM ale zrobione na 600KM i pozwolę sobie na kilka słów, na trasie jadąc 80 i nie dotykając gazu, spala mi 8L (nakręciłem sobie specjalnie materiał kamerą, na potwierdzenie - da się ale taka jazda to dramat) i to będzie pierwsza prawda, druga prawda jak jadę po mieście nie spiesząc się bez korków spala mi 15-18l/100 km i trzecia prawda jak go butuję po mieście na sport plusie to spala 38 l/100 km i wtedy bak starcza mi na 160-190 kilometrów. Chcę przez to powiedzieć, że opinie kolegów zawsze są oparte o indywidualne warunki na drodze, styl jazdy, to gdzie się jedzie miasto czy trasa. Tak że nie ma się co w ogóle przejmować spalaniem Twojego egzemplarza.


PU

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej jeździłeś Dieslem to nie było dużej różnicy spalania w zależności od stylu jazdy i warunków. W benzynie jest zdecydowanie inaczej. U mnie jest co prawda V8 seryjnie 530KM ale zrobione na 600KM i pozwolę sobie na kilka słów, na trasie jadąc 80 i nie dotykając gazu, spala mi 8L (nakręciłem sobie specjalnie materiał kamerą, na potwierdzenie - da się ale taka jazda to dramat) i to będzie pierwsza prawda, druga prawda jak jadę po mieście nie spiesząc się bez korków spala mi 15-18l/100 km i trzecia prawda jak go butuję po mieście na sport plusie to spala 38 l/100 km i wtedy bak starcza mi na 160-190 kilometrów. Chcę przez to powiedzieć, że opinie kolegów zawsze są oparte o indywidualne warunki na drodze, styl jazdy, to gdzie się jedzie miasto czy trasa. Tak że nie ma się co w ogóle przejmować spalaniem Twojego egzemplarza.


PU

Amen.

 

U mnie 4,4 V8 530 km - spalanie średnie po 43 kkm - 13,5 l/100… większość trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 540iX LCI - przebieg 3000.


Droga do pracy z centrum na Wilanów, to spada mi poniżej 10 litrów - dystans całkowity 10km.

W trasie przy 160-170 miałem średnią 8.5. Dużo mniej pali niż się spodziewałem.

Kolejne "perpetum mobile" ... Im większa pojemność i moc tym spalanie spada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych postach wątek nadawał się do zamknięcia bo wszystko zostało wyjaśnione i dotyczyło 530i. Prześciganie się kto najmniej spalił nijak się ma do pytania założyciela wątku. Osoby chcące się podzielić doświadczeniami z różnych silników G30/G31 zapraszam do: Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ehhh. Watek dotyczy 530i. A ty wyskakujesz z 540 i 520d :duh: kogo to w tym watku interesuje?. Lucas48 podal link do tematu ogolnego gdzie mozesz sobie pisac ile ci pali

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.