Skocz do zawartości

wysokie spalanie g31 530i


Piotra

Rekomendowane odpowiedzi

podzielę się informacją

540xi, średnie spalanie z 95 tys. km to 12l

w trasie z prędkościami +20 około 10

miasto bliżej 13-14 l.

Jeżdżę autem w mieście ok. 450 tys. mieszkańców. Ciężko uwierzyć w średnie spalanie na poziomie poniżej 10l.

Niezależnie od stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW G31 530ixdrive w moich rękach od ok 10 tys km.

Jazda 80% miasto - średnie spalanie od zakupu 8,8/100.

Na początku lipca jadę na Chorwację-sam jestem ciekaw jaki będzie wynik.

 

Z ciekawości zapytam jakie miasto?


Takiego wyniku testową 530i w Xdrive nie udało mi się osiągnąć na autostradzie:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aglomeracja warszawska ( Otwock).Co prawda do Warszawy zajeżdżam tylko okazjonalnie. Do pracy mam 8km w jedną stronę, po drodze 3 ronda i 2 światła

 

Ok, to zapraszam do stanięcia tym silnikiem w korku na godzinę. Czyli w mojej ocenie twoje spalanie to spalanie w trasie:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) 8km i 5 ewentualnych zatrzymań to mało miejskie warunki.


W sumie ciekawe przeliczenie trasy miejskiej na ilość skrzyżowań, aż sobie policzyłem z ciekawości :) Przejeżdżam prawie codziennie jednorazowo 11km i mam po drodze 12 skrzyżowań bez świateł (lub ronda) i 17 skrzyżowań ze światłami :o Nawet nie wiedziałem że mam tego tyle.

Spalanie 530i preLCI na takim odcinku (start zawsze z zimnego silnika) waha się od 11,5L/100km (jak się dobrze światła ułożą) do 16 gdy trzeba się zatrzymać na prawie wszystkich możliwych skrzyżowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że jazda po mieście(a Otwock na pewno nim jest),zatrzymując się na światłach i przed rondami(może nie zawsze) i średnia prędkość przejazdu to 35-45 km/h - to już trasa.

To jakiego określenia użyć przy średniej pow.90 km/h (a to chyba żaden wyczyn) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał może być i miasto, ale jak widać miasto miastu zupełnie nierówne. Ja to średnią mam koło 20km/h. Faktycznie dodanie danych o odległości i ilości zatrzymań mówi dużo więcej niż tylko słowo "miasto" i myślę że sporo nam tu wyjaśniło. Bez tego potem krążą legendy jak to niektórym w mieście 250KM (bez hybrydy) pali poniżej 10, a innym ledwo schodzi poniżej 20 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego ma nie schodzić poniżej 10l ? 518 i 530 mają 2l i 4 gary , różnica jest w turbinie i elektronice , będziesz jeździł 530 tak jak posiadacz 518- głównie chodzi o przyspieszenie a nie v max- ,to też będziesz miał bardzo podobne spalanie , natomiast wtedy posiadacz 530 będzie jakieś 50tyś zł w plecy , bo po jakiego grzyba kupił 530 jak nim będzie jeździł stylem 518 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mówimy o spalaniu w mieście.

też , wysokość spalania determinuje jak szybko przyspieszamy , nie ważne w jakim przedziale : 0-50 , 50-80 , 100-150km/h..itd

 

To radzę podszkolić się z Eco drivingu. Należy szybko dojść do żądanej prędkości i utrzymywać ją jak najdłużej, a otrzymaną pre∂kość nie wyhamowywać ale pozwalać się toczyć.


To jest fizyka.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Należy szybko dojść do żądanej prędkości i utrzymywać ją jak najdłużej, a otrzymaną pre∂kość nie wyhamowywać ale pozwalać się toczyć.

Owszem , ale w warunkach laboratoryjnych w których wg BMW 530i pali o 0,2l więcej od 520i , a 540i pali 0.9l więcej od 520i , czy się da? , oczywiście że tak , pod warunkiem że się jeździ samemu w Wu Han w szczyt pandemii :wink:

Rzeczywistość codzienna jest daleka od tej teorii , przynajmniej piszę z własnego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.