Skocz do zawartości

[G31] 530i „Urywająca się” moc i moment


crooked

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjent 530i. Przy mocniejszym depnięciu na gaz czuć regularne „zrywanie” mocy? Falowanie? Przy wolniejszym przyspieszaniu nie czuć tego. Na filmiku nagrałem zegary sportowe, na których widać dokładnie o co chodzi.




Dodam, że komputer wyświetla błąd 130715 (wałek rozrządu utknął).

Ktoś spotkał się z podobny problemem? Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód o którym mowa mam zamiar dopiero kupić, olej wymieniany w ASO (raczej 5W30) i według komputera (co prawda za 1k km zbliża się olejówka). Z innych źródeł dowiedziałem się, że to nastawnik VANOSa.

Może być zawór, może być sam VANOS. Może być zużycie, może być zanieczyszczenie, może być za niskie ciśnienie lichego oleju. Ja już się za zaworem rozglądałem, ale jak mi wyskoczył także drugi to mnie zastanowiło, że akurat obydwa siadły w tym samym momencie? W przyczynach tego błędu BMW podaje m.in. niski poziom oleju (nie był niski) ale i tak miałem wymieniać, więc się wyjaśniło. Sprzedający niech wymieni i napisz czy to coś dało, bo sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu martwisz się błędem w samochodzie, który chcesz kupić. Dogadaj cenę auta, minus koszt naprawy po fachowej diagnostyce problemu. Logika podpowiada, że auto na tyle świeże co G3x powinno raczej jeździć bez zastrzeżeń, kiedy rozważa się jego zakup. Czemu sprzedający nie może usunąć problemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.