Skocz do zawartości

530e usługi zdalne nie działają


dalmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Posiadam 530e z 2017 roku. Od kilku dni usługi zdalne przestały działać :cry: Nie działa otwieranie ani zamykanie auta ze smartfonu, to samo z klaksonem, światłami, czy klimatyzacją. W odpowiedzi dostaję: "Niestety nie można obecnie wykonać wybranego działania. Spróbuj ponownie później." Aplikacja się łączy z autem i szczytuje status oraz lokalizuje auta bez problemu. Dodam że usługi zdalne mam wykupione dożywotnio. Aplikację przeinstalowałem i dalej to samo :mad2: . Dodatkowo przywróciłem nawet telefon do ustawień fabrycznych i nic :duh:

Orientuje się ktoś co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygasł Ci pakiet CONNECTED PACKAGE PLUS. 4 lata tylko ważny.

 

Ale na koncie pokazuje mi że usługi zdalne mam aktywne. Może faktycznie jakiś pakiet się skończył, ale usługi zdalne są aktywne dożywotnio w moim aucie, a nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailowałem z BMW Connected i oto informacje jakie otrzymałem. Może komuś się kiedyś przyda.

Krok po kroku co zrobić:


W nawiązaniu do Pańskiego zgłoszenia chcielibyśmy Pana poprosić o zalogowanie się do portalu przy użyciu przeglądarki Chrome i o dezaktywowanie i aktywowanie serwisu Usługi Zdalne (używając suwaka). Przypominam o obowiązującej ścieżce dostępu:


Logowanie > symbol człowieka na pasku nawigacyjnym i wybrać: "Moje pojazdy" > "Szczegóły dotyczące pojazdu" > "Ustawienia" > "Usługi zdalne". Prosimy użyć suwaka, aby najpierw dezaktywować, a następnie aktywować usługi zdalne dla Pańskiego BMW.


W drugiej kolejności prosimy udać się do pojazdu. Uprzejmie prosimy o wykonanie próby wyeliminowania usterki, aktywując odpowiednią ścieżkę, na komputerze pokładowym pojazdu:


1. Przejdź do menu ConnectedDrive.

2. Naciśnij przycisk 'Option' na kontrolerze iDrive.

3. Wybierz punkt 'Aktualizacja usług' i poczekaj, aż pojawi się komunikat, że dane zostały przesłane.

5. Naciśnij OK, wyłącz pojazd, zamknij go i pozostaw na około 30 minut w obszarze z dobrym zasięgiem sieci. Zalecane jest wyprowadzenie pojazdu z garażu, spod wiaty lub innego zadaszenia.


Po wykonaniu powyższych kroków uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy usługa Usługi Zdalne zaczęła funkcjonować poprawnie.


W moim przypadku to nie pomogło i BMW prosiło abym:


Uprzejmie prosimy o wizytę w wybranym serwisie BMW w celu przeprowadzenia manualnej analizy funkcjonalności samochodu i jego łączności. Zgodnie z zaleceniami zespołu technicznego, serwisant powinien jednorazowe wyłączyć, a następnie ponowne uruchomić urządzenie, aby karta SIM mogła ponownie zostać zarejestrowana w sieci. Po przeprowadzeniu tej operacji dostęp do usług zdalnych będzie zresetowany i powinny one być ponownie dostępne.


Po otrzymaniu tego maila nie miałem czasu na serwis, ponieważ wyjeżdżałem na weekend. Kiedy wróciłem do domu postanowiłem sprawdzić usługi ponownie nim pojadę do serwisu i ku mojemu zdziwieniu znów wszystko działa jak należy :shock: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.