Skocz do zawartości

Apple Car Play - problem z dostępem do internetu WLAN


Tomi_ST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum.

Od niedawna jestem właścicielem 520d Xdrive Touring wyprodukowanego z lipcu 2020 (po liftingu).

Auto spisuje się doskonale i jestem bardzo zadowolony z wyboru, to moje pierwsze BMW.

Ogólnie dobre wrażenie psuje system infotainment z iDrive 7. Jestem zawiedziony tym co oferuje (w szczególności w porównaniu z Mercedesem MBUX, VW i Audi), ale może nie potrafię go poprawnie skonfigurować.


Mam problem z korzystaniem z Apple Car Play (mam iPhone 8 z iOS 14.6).

Telefon łączy się bezprzewodowo z Apple Car Play w iDrive 7 za pomocą WiFi. Na ekranie mam obraz swojego smartfona.

Ale jako, że telefon jest podłączony do WiFi auta (direct BMW coś tam), to chce realizować połączenie do internetu przez WLAN auta, który nie jest aktywowany i nie mam zamiaru go aktywować, bo opłaty są min 20 zł miesięcznie za marne 1GB.

Czyli w sumie mam Car Play ale i nie mam, bo nie mogę używać nawigacji Google maps, gdyż ta wymaga dostępu do internetu, który jest blokowany przez samochód. Próbowałem wyłączyć WLAN w aucie ale nic to nie daje, bo po podłączeniu Car Play - sam się włącza.

Ale może ja robię coś źle ?

Pytanie: Czy mogę używać Apple Car Play bezprzewodowo tak aby internet był dostępny przez kartę SIM telefonu i aby normalnie działała mi nawigacja Google Maps (wyszukiwanie celów po nazwie, a nie po adresie) ? W poprzednich autach (fakt - łączyłem się z autem po kablu) nie było z tym problemu.


Przy okazji drugie pytanie: auto nie powiadamia mnie że otrzymałem SMS, nie widzę możliwości odbierania SMS and wysłania dla telefonu Apple.

Czy to normalne ? Da się coś z tym zrobić ? (mam ustawioną opcję odbiór SMS ale nic to nie zmienia). Mówię o standardowym podłączeniu telefonu z iDrive 7 za pomocą bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że masz ustawione w telefonie, że jeśli jest podłączony do WiFi to ma nie korzystać z danych komórkowych. Przestaw i będzie śmigać.


Co do sms'ow to zdaje mi się, że ktoś pisał, że sms'y się nie wyświetlają, co moim zdaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekCh

Bardzo dziękuję za cenną podpowiedź.

Znalazłem ta opcje ale niestety to nie jest to. Asysta WiFi jest domyślnie włączona w telefonach Appla (u mnie też), czyli dane powinny być przesyłane przez sieć komórkową przy słabym połączeniu WiFi z automatu.

Ale działa to wtedy gdy poziom sygnału WiFi jest słaby, a w tym wypadku poziom jest na max. tylko że WLAN nie udostępnia podłączenia do Internetu.

Nie znalazłem żadnej innej opcji w ustawieniach telefonu, która łączyłaby z Internetem przez sieć komórkową gdy telefon jest podłączony do WiFi.


Co do SMS - sprawdzałem z telefonem z Androidem - wyświetla otrzymane SMS-y na ekranie iDrive bez żadnych dodatkowych działań.

Niestety w przypadku telefonu Appla tak nie jest. Jest coś takiego jak ikona powiadomień (prawy górny róg przed ikoną z poziomem sygnału GSM), ale nawet tam nie pojawia się informacja, że dostałem SMS, nie wspominając o jego treści.


Co do bezpieczeństwa odczytywania SMS - ten sam telefon Apple używałem w aucie VW, i bez żadnych kombinacji wyświetlał otrzymany SMS i co więcej - czytał takie SMS po polsku.

W Audi byłem w stanie nawet podyktować i wysłać nowy SMS i to w języku polskim i to w aucie z rocznika 2017.


Pal licho już te SMSy, ale czy ktoś używa bezprzewodowo Apple Car Play i jest w stanie odpalić Google Maps i wyszukać cel po nazwie ? (a nie adresie - do czego jest potrzebne połączenie z Internetem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.