Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy ktoś z użytkowników ma zamówione auto i dostał info o restrykcjach? Ja zamówiłem pod koniec marca, termin odbioru na koniec lipca, ale właśnie dostałem info od handlowca, że są restrykcje na kilka rzeczy, które zamówiłem:

- Sportowe hamulce

- kamery 360

-listwy

O ile z hamulcami mógłbym się pogodzić, listwy z bólem też bym zmienił na inne, to brak kamer ciężko mi przełknąć. W mojej poprzedniej G30 je miałem i bardzo ceniłem szeroki kąt przy wyjeżdżaniu tyłem z parkingu, szczególnie, gdy obok stało wyższe auto.

Może ktoś z Was ma wiedzę, jakie mogą być opóźnienia w związku z brakiem kamer? Mogę poczekać jeszcze miesiąc dłużej, ale na wrzesień auto bardzo by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tez mam kamery 360 i wpadly w restrykcje. Ciezko mi z nich rezygnowac, zwlaszcza ze Zonie sie przydadza, ale juz nie mam cierpliwosci czekac dalej (auto zamowione w listopadzie)

Z rozmow wynika ze restrykcje są „otwarte”, tj nieznany jest termin kiedy wrocą poszczegolne elementy wyposazenia.


Oprocz kamer 360, w 5er restrykcjami objete sa:

Swiatla laserowe

Harman Kardon

Otwieranie klapy bagaznika nogą

Podparcie ledzwiowe

Ladowarka indukcyjna

Masaze (chyba)

Zwykle zegary, ale tutaj jest z automatu upgrade na Virtual Cockpit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O światłach laserowych nic mi nie mówili...

Fotele mam zamówione komfortowe, ale bez masaży.

Orientujecie się może, czy do wykrywania ruchu poprzecznego z tyłu trzeba brać systemy asystujące kierowcy, czy wystarczy asystenta parkowania z kamerą cofania? Ewentualnie czy będzie to można później dokodować?


Zastanawiam się, czy jeśli miałbym dużo dłużej czekać, to czy nie zmienić na 540xd. Zawsze zmieniałem samochód co 3-4 lata, 540 pewnie by zostało na 5 lat. Ale pewnie w tym roku go nie dostarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to systemy asystujące kierowcy są potrzebne, aby mieć wykrywanie ruchu poprzecznego przy cofaniu - wtedy też jest montowane szerokokątna kamera.

Systemy asystujące ciężko jest dokodować i podobno BMW nie chce, aby była możliwość retrofitu czegokolwiek związanego z bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje BMW 520xd wersja wyposażenia m sport, zamówione w lutym. Do dzisiaj nie wiadomo kiedy może się wyprodukować, problemem wersja M sport (listwy) oraz hamulce M. Z tego co dzisiaj usłyszałem, te hamulce zablokują możliwość produkcji auta w tym roku… Dealer ciśnie, aby z tego rezygnować. Czy ktoś wie cokolwiek na temat tych restrykcji? Coś ktoś słyszał kiedy mogą być zdjęte? Cokolwiek…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w całym przemyśle, nie tylko samochodowym, pozrywały się łańcuchy dostaw. Do znanych już problemów z elektroniką doszły tworzywa sztuczne, miedź i wszystkie produkty, w których jest używana, a dzisiaj miałem alert, iż.... nie można już kupić europalet drewnianych :shock: A uwierzcie mi lista jest dużo dłuższa. W piątek otrzymałem info od dostawcy z Chin ( żeby źle nie zrozumieć profi firma jakich w EU już nie ma i długo nie będzie ), iż daty wszystkich zamówionych i już potwierdzonych produktów zmienia na " to be confirmed" co oznacza, że zaczynam informować moich Klientów tak jak salony Was Koledzy, że dostaną jak zrezygnują z czegoś albo nie wiadomo kiedy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszał coś ktoś o tych hamulcach?

Dziwne że cały czas to sprzedają skoro nie mogą wyprodukować… tak samo jak wersja M, gdzie standardowe dla tej wersji listwy są niedostępne…

Wiem, że wielu producentów ma problemy, ale BMW daje ciała po całości. Sprzedają wszystko, a nic nie mogą wyprodukować…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info od salonu, że kamery 360 będą niedostępne przez dłuższy czas. Trochę mi się odechciewa nowego auta. Żeby nie to, że jeżdżę teraz dwuosobowym kabrioletem, a od września trzeba będzie trzeba wozić dwójkę dzieci do szkoły, to chyba bym zrezygnował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świeżą informację odnośnie listew mesheffect- wracają od 23 tygodnia. Ja kamery 360 odpuściłem- zmieniłem na zwykłą plus asystentów kierowcy z wykrywaniem ruchu poprzecznego. Hamulce też niestety pójdą zwykłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tkwiat, ja bym hamulców nie odpuścił. To jest Twoje bezpieczeństwo. Lepsze hamulce, krótsza droga hamowania no i mniejsze ryzyko kolizji. Wspominałeś cos o opcji poczekania z zakupem i wzięcia 40d. Ja bym na Twoim miejscu zaczekał i cieszył się 6 cylindrami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim g30 miałem zwykłe hamulce i mi wystarczały. To będzie auto na co dzień i do wożenia rodzinny. Nie mogę/ nie chcę czekać kolejnych 5 miesięcy, żeby odebrać auto pod koniec roku, a właściwie wtedy lepiej ustawić produkcję na 2022. Zdecydowałem, że biorę teraz na 3 lata, a później pewnie nowy model G60 już z 6 cylindrami. Na razie mam jeszcze kabriolet V8 prawie 600KM do zabawy, więc nie mam mocnego ciśnienia na mocniejszy motor w G30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W poprzednim g30 miałem zwykłe hamulce i mi wystarczały. To będzie auto na co dzień i do wożenia rodzinny. Nie mogę/ nie chcę czekać kolejnych 5 miesięcy, żeby odebrać auto pod koniec roku, a właściwie wtedy lepiej ustawić produkcję na 2022. Zdecydowałem, że biorę teraz na 3 lata, a później pewnie nowy model G60 już z 6 cylindrami. Na razie mam jeszcze kabriolet V8 prawie 600KM do zabawy, więc nie mam mocnego ciśnienia na mocniejszy motor w G30.

Byłbym bardzo ostrożny z tym G60 już z 6 cylindrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi o to, że w całym przemyśle, nie tylko samochodowym, pozrywały się łańcuchy dostaw. Do znanych już problemów z elektroniką doszły tworzywa sztuczne, miedź i wszystkie produkty, w których jest używana, a dzisiaj miałem alert, iż.... nie można już kupić europalet drewnianych :shock: A uwierzcie mi lista jest dużo dłuższa. W piątek otrzymałem info od dostawcy z Chin ( żeby źle nie zrozumieć profi firma jakich w EU już nie ma i długo nie będzie ), iż daty wszystkich zamówionych i już potwierdzonych produktów zmienia na " to be confirmed" co oznacza, że zaczynam informować moich Klientów tak jak salony Was Koledzy, że dostaną jak zrezygnują z czegoś albo nie wiadomo kiedy.....

 

nie tylko. BMW (nie tylko BMW, inne premium marki oraz audi) tez jest winne - obniża koszta (nie obniżając cennika) oraz skraca czas tworzenia.

Problemy z częściami już przeszły - sytuacja na rynku części elektronicznych się ustabilizowała, bardziej problemy związane z covidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk_byd - ja nie jestem napalony na 6 cylindrów. Jak w przyszłości będzie odpowiednik z innym rozwiązaniem (pewnie związanym z elektrykiem), które będzie porównywalne pod względem mocy, momentu obrotowego i zasięgu, to nie będzie mi wcale przeszkadzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.