Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Cześć :) zamówienie z 27.12.2021, bmw g30, cały czas status 105, żadnych informacji… byłem ostatnio w innym salonie i mi sprzedawca pokazywał sloty produkcyjne dla zamówień teraźniejszych na październik/listopad 2022. Ja czekam już 8 miesięcy… czy macie może jakieś aktualne informacje? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) zamówienie z 27.12.2021, bmw g30, cały czas status 105, żadnych informacji… byłem ostatnio w innym salonie i mi sprzedawca pokazywał sloty produkcyjne dla zamówień teraźniejszych na październik/listopad 2022. Ja czekam już 8 miesięcy… czy macie może jakieś aktualne informacje? Pozdrawiam

 

To masz pecha, ja finalnie zamawiałem/potwierdzalem 30 grudnia 2021 a dostalem 22 lipca, fakt że musiałem zmienić kolor auta, kolor zaciskow I zrezygnować z merynosów i lamp shadowline bo inaczej by sie nie wyprodukowal ale generalnie jestem baaardzo z auta zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do mnie się nikt nie odezwał w sprawie rezygnacji z czegokolwiek… tez mam wybrane lampy shadow, niebieskie zaciski, dakota M, felgi 20c szyberdach i cisza… fajnie, ze masz już auto :) dzięki za info :)

 

Akurat zaciski czerwone są na restrykcjach.


Jedna rzecz co będę pisał do centrali BMW reklamację na brak otwierania klapy nogą, mam dostęp komfortowy, BMW cały czas na stronie sprzedaje auto z informacją że jest ta funkcja a mój Doradca twierdzi że żadne auto od pewnego czasu nie ma tej funkcji i nic nie moze zrobic, to jest oszukiwanie klienta, ja z tej funkcji zawsze korzystałem i nie odpuszczę tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj dostałem telefon, że BMW FS wypowiedziało wszystkie umowy finansowania podpisane 270 dni wstecz 1 września b.r. Dealer twierdzi, że walczyli ale bezskutecznie. Samochód w trakcie produkcji, zamówienie z września 2021. Ktoś jest w podobnej sytuacji i udało mu się cokolwiek wywalczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Rok. Długo? Krótko? Pewnie zależy.


Pierwsze widzenie - przez ogrodzenie:


3888dd9867ba19d0med.jpg


Pierwsze spotkanie:


482ea828be395393med.jpg


Odbiór:


6bcfcd732d6f755fmed.jpg


Tanzanite. Czyli co zdjęcie, to inny kolor... ;)

 

Tanzanite sztos. Zwłaszcza w słońcu mieni się przepięknie.

20” odważnie. Btw nie wolałeś czarnych kół na zimę? Do takiego konfigu z pełnym shadow dobrze by pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koła na których odbierałeś są mpakietowe?

Nie, to są zwykłe 19" 633 Reflex Silver.

 

Warto było czekać.

Generalnie pozytywne wrażenia - może poza tym jednym otwartym kominem... :mad2:

(o czym wiedziałem i co bezwzględnie musi się zmienić)

 

Do takiego konfigu z pełnym shadow dobrze by pasowały.

Czarne felgi nigdy mi się nie podobały i chyba się to nie zmieni - w dniu odbioru taka konfiguracja oczekiwała pod salonem - co kto lubi... ;)

f0c0d94a243618c3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koła na których odbierałeś są mpakietowe?

Nie, to są zwykłe 19" 633 Reflex Silver.

 

Warto było czekać.

Generalnie pozytywne wrażenia - może poza tym jednym otwartym kominem... :mad2:

(o czym wiedziałem i co bezwzględnie musi się zmienić)

 

Do takiego konfigu z pełnym shadow dobrze by pasowały.

Czarne felgi nigdy mi się nie podobały i chyba się to nie zmieni - w dniu odbioru taka konfiguracja oczekiwała pod salonem - co kto lubi... ;)

f0c0d94a243618c3med.jpg

 

Matowego lakieru kompletnie nie czuję.


Btw nie byłeś czasem na forum Volvo? Bo coś kojarzę (2,5T?)


Właśnie te koła, co wrzuciłeś (19” 845M Jet Black) wziąłem na zimę i bardzo mi siedzą.


Z kolei wyjechałem na lecie 19” 845M Bi Color (czyli ten sam wzór, tylko srebrne dodatki) i już zdążyłem sprzedać te koła a na lato zamówić inne całe czarne (19” 664M Jet Black).


Generalnie nic nie mam do srebrnych felg, ale do ciemnego auta i full shadow detali spodziewałem się czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw nie byłeś czasem na forum Volvo? Bo coś kojarzę

Zasadniczo dobrze kojarzysz... ;)

Choć nie tyle byłem, co jestem, ponieważ w zasadzie nigdzie nie poszedłem - Volvo jest i ma się świetnie.


daa75152812b130dmed.jpg

 

Generalnie nic nie mam do srebrnych felg, ale do ciemnego auta i full shadow detali spodziewałem się czarnych.

 

de362687b7be7b78med.jpg


Podsumowując - jeden woli blondynki, drugi brunetki, a jeszcze inny rude...


Gdy już skutecznie będzie działał drugi komin, to wydech (a bardziej precyzyjnie - jego końcówki) również zmienią się na srebrne. Co inżynierowie BMW mieli na myśli projektując szarą dokładkę tylnego zderzaka nie mieści się w mojej wyobraźni. To również powinno ulec przemianie. Ale najpierw klapka, tylko bez drutu i wyjętego bezpiecznika.


EDIT:

Ilustracja zdjęciowa stanowiska dot. kół - zdjęcia są własnością użytkownika SanMarinoG31:


attachment.php?attachmentid=2426200&stc=1&d=1601457052

attachment.php?attachmentid=2426204&stc=1&d=1601457052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia zaraz się włączy, miałem 2008 S60 2,4 T5 260 KM manual Summum (magic blue na czarnych). Gdybym miał sobie zostawić jedno z moich poprzednich aut (wszystkie Volvo :x ) to byłoby właśnie to.


Zastanawiam się na ile będzie cię to irytowało. Szukam sposobu na wyłączenie automatycznego podnoszenia kierownicy i odchylania górnej części oparcia fotela M. Z poziomu iDrive nie ma takiej opcji, ASO tego nie zrobi, koderzy (rozmawiałem chyba z pięcioma znanymi), nie znają rozwiązania od ręki, musieliby pogrzebać.


Co do zdjęć z „EDIT”… jasne to 20” (Individual), czarne to 19” 664M, które wrzucam do siebie na lato. Imho stroi sztos, niebieski zacisk świetnie wyglada pod czarnym. Te srebrne koła, mimo że 20” jakoś zwyczajnie. Ale tak, zgadzam się, to kwestia gustu - rzecz jasna :cool2:


Sam w wyniku błędów w moim pierwotnym zamówieniu mam egzemplarz stokowy, który lepiej wychodził i bardziej mi pasował niż „mój” ze złą tapicerką, złym kolorem nadwozia i zacisków (zamówiłem akurat te, które przestały być produkowane a dealer samodzielnie podjął decyzję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na ile będzie cię to irytowało.

To akurat mi nie przeszkadza. Bardziej system BMW "gotowości do jazdy" - trudno nakłonić samochód, żeby się "przygotował" wg moich oczekiwań bez uruchamiania silnika.

 

widze dokladka przod performance juz wleciala.

I kilka innych elementów również... ;)

 

Jakie jeszcze plany zmian masz?

Założyć box i śmignąć w Alpy... ;)


BimmerLink ogarnia klapkę, szkoda, że tylko do czasu wyłączenia silnika - dobre i to.


W tytułowym temacie restrykcji - niestety nie mam B&W - zabawne, że tuż przed tym, gdy ja zamówiłem samochód klienci byli proszeni o zmianę z HK na B&W z powodu restrykcji, a ja nie mogłem zamówić B&W - z powodu restrykcji...

Tak - wiem, opinie są podzielone, ale cóż - chciałem się przekonać, a tak się nie przekonam. A jak gra HK to już wiele osób tutaj napisało... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum motor-talk.de doczytałem, że była mała zmiana w 2021 dot. zakresu skór w G30.


Wcześniej Nappa była na podłokietniku, boczkach drzwi, zagłówku - a przez restrykcje została tylko na fotelach.


Jak jest u Was? Ja poszedłem do garażu i chyba właśnie u mnie tak jest, że zagłówki etc. są z innego materiału (sztuczna skóra) a nie nappa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.