Skocz do zawartości

Wymiania oleju w skrzyni biegów


p0sitiv

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg mojego samochodu zbliża się do 60k km. W związku z tym w ASO zalecono mi wymianę oleju w skrzyni biegów.

Stanowisko BWM zmieniło się w tym temacie. W poprzednich samochodach nigdy tego nie robiłem.

Czy ktoś z Was wymieniał olej w ASO?

Jaki koszt? Mi zaproponowali 2900 brutto, za wymianę dynamiczną.

Czy ktoś z Was robił wymianę w ASO z własnym olejem? Jaki był wtedy koszt? Ile oleju muszę dokupić do wymiany dynamicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60 tys. km bym sobie tym głowy nie zawracał.

Sam producent skrzyni ZF określa:

"Zależnie od stylu jazdy firma ZF zaleca wymianę oleju co 80.000 do 120.000 km lub najpóźniej po upływie 8 lat"

Jak jeżdżony po autostradach i drogach szybkiego ruchu to nie ma co się śpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też byłem zaskoczony, kiedy mi do zaproponowali.

Pytanie, czy robić to już teraz, czy jeszcze poczekać. I czy brak wymiany w zalecanym terminie będzie miał wpływ na gwarancę na skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś tu pisałem na forum. Inchcape Wrocław tez wprowadził możliwość wymiany. Pytałem się czy generalnie BMW zmieniło podejście do tematu to powiedzieli, że nie. Ale oni jako serwis wprowadzili taką usługę ze względu na zapytania od strony klient. Jest popyt to kupili sprzęt i oferują usługę, niezależną od oficjalnego programu serwisowego BMW. Przy stanowiskach serwisantów wręcz się pojawili tablice reklamowe z fiolkami ze zuzytym i nowym olejem do skrzyń.

Widać, że INM w całej Polsce chyba wprowadził taką usługę, skoro jest potrzeba można na tym też wiadomo dodatkowo zarobić. Sądzę, że kwestia czasu i powoli inne serwisy też to wprowadzą. Dla porównania w ok. Wrocławia - TEAM na razie tego nie ma i jak się pytałem to nie mieli narazie planów wprowadzania.


p0sitiv moim zdaniem jeśli nie zrobisz wymiany to nie ma wpływu na gwarancję na skrzynię, ponieważ oficjalnie BMW w programie serwisowym aut nie ma postawionego wymogu tej wymiany tka jak w przypadku np. serwisu olejowego silnika.

To jest usługa jak każda inna. Tak samo serwis / ASO sprzedaje opony zimowe ale nie jest to wymogiem do utrzymania gwarancji. Ot kolejny produkt / usługa dodatkowa na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o zapytania klientów co do wymiany dynamicznej tylko o inne modele w tym SUV 4xd które potrzebują takiej wymiany.

Wymiana w serwisie nieautoryzowanym kosztuje ok.1500zl wiec tu cena jak na bmw promocyjna i zapewne pójdzie do góry jak serwisanci naucza się obsługiwać maszynę która dopiero co kupili.

Interwał wymiany oleju jest ustalony w zależności od rynku zbytu i tzw.ciezkich warunków pracy.

Olej skrzyni po 60 tys nalotu jest do wymiany gdy auto poruszało się w warunkach miejskich,upale lub prędkościach autostradowych.

Normalna jazda wymaga serwisu olejowego pomiędzy 80-120 nalotu.

Panie bankowiec jazda autostradowa z dużą prędkością są to ciężkie warunki pracy i takie auto potrzebuje serwisu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję, bo zaraz się okaże, że co 10-15 tys. zalecana jest wymiana oleju. Sam producent skrzyni określił interwał zmiany oleju na 80-120 tys. km i nie widzę potrzeby jego wcześniejszej zmiany. 80 tys. dotyczy oczywiście trudnych warunków. Przyjeżdża do mnie wiele aut z przebiegiem powyżej 120 tys. i na fabrycznym oleju i jakoś biedy specjalnej nie ma.

Jak ktoś ma taką potrzebę i chce wymieniać olej w skrzyni razem z olejem silnikowym to jego sprawa. Ja takiej potrzeby nie widzę.

A co ma napęd x-drive do częstotliwości zmiany oleju (tak wiem zaraz jakiś doktorant będzie udowadniał, że większe obciążenie cieplne i takie tam)?

Po drugie jesteśmy w dziale serii 5 a nie suv, a nawet gdyby, to i tak zf nie rozróżnia typu nadwozia w swoich instrukcjach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także noszę się z zamiarem wymiany oleju w skrzyni, przebieg w moim 540i to obecnie 50 tys i myślę wymienić olej nie później jak przy 80 tys km. Zapytałem doradcę serwisowego we frankcars o wymianę oleju - pierwsza odpowiedź była taka że nie ma potrzeby wymiany oleju, mimo wszystko poprosiłem o wycenę i dostałem wycenę na 3 756 brutto- screen wyceny w linku: https://nfhost.me/image/fQlb1

Poza wyceną z załącznika dodatkowo jeszcze " Doliczamy kwotę robocizny 720 zł brutto " czyli razem 3 756 brutto + 720 brutto = 4 476 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.