Skocz do zawartości

G30 elektryczne zamykanie pokrywy bagażnika.


AndrzejF10G30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

panowie może ktoś już ogarniał temat G30 wersja bardzo mocno doposażona z bez kluczykowym otwieraniem samochodu , kluczykiem multimedialnym itp

Pokrywa bagażnika nie zamyka się po wciśnięciu tego dużego kwadratowego przycisku na ramie pokrywy bagażnika , ani na pilotach ani kopnięciem pod zderzakiem, włącza się alarm zamykają się wszystkie drzwi mrugnie 2 razy kierunkami złoży lusterka lecz klapę musisz domknąć samodzielnie mechanicznie bez żadnego utrudnienia oporu. Przestawianie w ustawieniach pojazdu funkcji ryglowania oraz opcji nic nie daje.

Otwieranie działa idealnie z wszystkich przycisków w aucie na klapie , pilotach oraz kopnięcia pod zderzakiem.


Osoby kodujące opowiadają różne rzeczy ? Serwis Autoryzowany nie wie ?

Moje pytanie to: jak po vinie sprawdzę ,że auto nie ma siłownika elektrycznego zamykania bagażnika tego z niebieska kostką , to czy mogę go sobie dokupić (gdyż jest ich pełno) zamontować i pokrywa będzie się też zamykała elektrycznie ? czy mój moduł uruchomi funkcję zamykania elektrycznego pokrywy, czy trzeba też kupować też drugi moduł sterujący ?

Może ktoś to już robił ? i chce podpowiedzieć konkretnie z autopsji.

Dziękuje za pomocną odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeden guzik w klapie bagażnika, to klapa otwiera się bezdotykowo ( kopniak,kluczyk, guzik w aucie) ale zamknąć można tylko ręcznie. Jak by były dwa guziki obok siebie w klapie, to jest wtedy full automat z zamykaniem. Moim zdaniem będą potrzebne też siłowniki klapy do full elektrycznej, pewnie i kodowanie do tego. Ale gdzieś widzielem na forum firmę która przerabia klapy na full elektryczne.

Np tu: https://www.bimmer-tech.net/category-power-trunk-release-retrofit-powertrunk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej G30 na klapie bagaznika sa 2 przyciski, klikajac jeden z nich klapa zamyka sie elektrycznie, klikajac drugi przycisk zamyka sie elektrycznie i dodatkowo zamyka centralny zamek. Oczywiscie otwieranie i zamykanie kopaniem kolo zderzaka tez dziala. Wiec zamykanie to chyba kwestia ile ma sie na klapie przyciskow, przynajmniej w sedanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest prawie na fullu z dachem komfortem full adaptiv led asystentami osia skrętną radarem itp

guzik na klapie (sedan jak w temacie G30) jest duży pojedyńczy.

Jeżdziłem kiedyś G30 z dużo słabszym wyposażeniem miał tez 1 duży pojedyńczy guzik na klapie i na 100 procent ja zamykał z guzika.


Pytanie czy jak zdemontuje bo po vinie wychodzi ,że prawa sprężyna nie jest elektryczna 51247366406 i zamontuje elektryczną wepnę w moduł to domknie sam klapę z guzika, czy jeszcze szukanie w modułach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sama wymiana sprężyny na tą z siłownikiem elektrycznym nic ci nie da. Do elektrycznego zamykania klapy jest jeszcze moduł i inny zawór zamykający (klamka w klapie). Moduły które masz są od czego innego.

Oczywiście po montażu musi być jeszcze kodowanie.


Zasadnicze pytanie czy wg VIN masz opcję S316A. Jeśli tak to powinieneś mieć automatyczne zamykanie, jeśli nie zamyka to jest wada i tu serwis niech działa. Jeśli nie masz tej opcji to nie masz tej funkcji i wtedy rzeźba jak wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wyżej.

Sprawdź czy masz opcję 316. Jak nie masz to zamiana siłownika ci nic nie da bo auto nie będzie wiedziało, że ma zamontowany siłownik. Trzeba to zakodować. Sama się funkcja nie zrobi.

A propos modułu do końca nie jestem pewny jak to jest w G30. Być może można wpiąć w twoje moduły.

Ale na pewno bez kodowania sama wymiana nic u ciebie nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

tak, nie było sensu ,gra dla mnie nie warta świeczki ,tam nie ma instalacji elektrycznej .


Sprzedam komplet do G30 moduł i siłowniki jak ktoś chce walczyć z tym , nr aukcji Allegro: 9084578155


Sprzedam koła 18 zimowe z BMW F10 Allegro nr aukcji: 8862670222 , Sprzedam koła letnie 18 z BMW G30 Allegro nr aukcji: 9527518431 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.