Skocz do zawartości

bmw g31 standardowe nagłośnienie upgrade


szuwx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem g31 niestety ze standardowym nagłośnieniem. Największą wadą jest brak tonów wysokich(nie ma tweeterów), niskie bassy również nie domagają, zapewne z powodu braku wzmacniacza. Szukam rozwiązania jak najbardziej p&p żeby poprawić jakość dźwięku, nie zależy mi na rozebraniu połowy auta żeby mieć znaczek h&k na głośniku, tylko na realnej poprawie. Czy ktoś korzystał z rozwiązań np Audison, MATCH BY AUDIOTEC FISHER,Audio system lub podobnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konkretnie nie rozbudujesz o dedykowane audio to zapomnij o jakości dźwięku, właśnie H&K zrobiło by rożnice, montaż tego audio nie wymaga rozbierania połowy samochodu ,ale napewno trzeba będzie zakodować


Nie wiem czy jest sens montować coś innego nie dedykowanego do nowego samochodu , w sumie dziwię Ci się że nie wybrałeś tej opcji podczas konfigurowania samochodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uprzedzenie do hk wynika z tego że mam w f34, niskie tony są za płytkie,w porównaniu do np. match które dokładałem do f11, Tu bass jest dużo głębszy. Z tego co się orientuję to żeby dołożyć hk musimy rozebrać kawałek deski rozdzielczej żeby się wpiac w Head unit I przeciągnąć wiązkę do bagażnika gdzie mamy zamontować wzmacniacz. Tu mam złe doświadczenia gdyż poprzednie "grzebajła" zawsze coś urwali, coś źle złożyli. Chyba że znacie firmę która zabezpiecza wszystkie dekory do demontażu, wymienia wszystkie urwane spinki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda jest taka, że nawet Bowers & Wilkins dupy nie urywa. Naturalnie gra o niebo lepiej od H & K i zdecydowanie lepiej się prezentuje, ale jeśli chcesz zamontować coś specjalnego to ja bym Ci radził odwiedzić jakiś warsztat car-audio. Doradzą, dobiorą wzmacniacz, głośniki. Za 10-15k pln efekt będzie dużo lepszy niż H & K, a może nawet lepszy niż B & W. Mi w B & W brakuje mięsistego dołu. Tego w żadnym fabrycznym zestawie nie dają ☹️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zestaw dedykowany do g30 za jakies groszowe tematy firmy AUDISON


msiz kupic tylko trojkaty w drzwi na tweetery (ok 200zł na allegro)


poprawa jakości dzwieku będzie znaczaca w porwnaiu ze standardowym audio.


mod tani i dobry. robilem u zony polecam. nie trzeba ciąć instalacji. montaż sameu robilem w 40 minut


https://www.audison.eu/products/apbmw-k4e/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zestaw dedykowany do g30 za jakies groszowe tematy firmy AUDISON

msiz kupic tylko trojkaty w drzwi na tweetery (ok 200zł na allegro)

poprawa jakości dzwieku będzie znaczaca w porwnaiu ze standardowym audio.

mod tani i dobry. robilem u zony polecam. nie trzeba ciąć instalacji. montaż sameu robilem w 40 minut

https://www.audison.eu/products/apbmw-k4e/

 

Załącz proszę zdjęcia z auta żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zrobi upgrade na maksa po taniości to:


kupujesz 2x z tej aukcji


https://allegro.pl/oferta/bmw-g30-g31-glosnik-hifi-lewy-oslona-7441908441


jest to tweeter z oslona (prawy plus lewy)


oraz taka przejsciowke na aliexpress:


http://pl.aliexpress.com/item/32817191093.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f0d82e5acRd68&algo_pvid=bd2c1bda-b868-40a2-b226-dcd732629ae3&algo_expid=bd2c1bda-b868-40a2-b226-dcd732629ae3-6&btsid=73f5e7fe-46ee-45ee-ad7a-ef9766e313e4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_53



dzięki temu podpinasz tweeter pod fabryczna instalcaje od glosnika w drzwiach


poprawa znaczaca do stocku bo dostajesz wysokie tony. koszt całej zabawy zamknie się w 300zł


montaż tego to 10-15 min roboty na strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest do niczego potrzebny


upgrade dzwieku w porównaniu z tym co dostajesz w StoCKU jest ogromny


wiadomo ze wzmacniaczem zagra to jeszcze 3x lepiej ale zależy od oczekiwań




tak jak standardowe audio w skali od 0 do 10 dostaje ode mnie 1, harman 7 a Bowers 9 tak upgrade z Audisonem mocne 5, dolozenie samych tweeterów 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest do niczego potrzebny


upgrade dzwieku w porównaniu z tym co dostajesz w StoCKU jest ogromny


wiadomo ze wzmacniaczem zagra to jeszcze 3x lepiej ale zależy od oczekiwań




tak jak standardowe audio w skali od 0 do 10 dostaje ode mnie 1, harman 7 a Bowers 9 tak upgrade z Audisonem mocne 5, dolozenie samych tweeterów 4.

 

A na ile punktów wyceniasz audio tak zwane HiFi ? Musi być między 4 a 7 więc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie miałem okazji w g30 go sluchac,


w f30 na pewno GLADEN bez wzmacniacza grał lepiej niż HIFI a gorzez niż HARMAN

 

Mam właśnie Głosniki HiFi i chciałem coś poprawić dokładając ok 1 tys. boję się, że ten zestaw Audison APBMW K4E dużo nie zmieni. Ktoś próbował zmodyfikować tzn HiFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem okazji w g30 go sluchac,


w f30 na pewno GLADEN bez wzmacniacza grał lepiej niż HIFI a gorzez niż HARMAN

 

Mam właśnie Głosniki HiFi i chciałem coś poprawić dokładając ok 1 tys. boję się, że ten zestaw Audison APBMW K4E dużo nie zmieni. Ktoś próbował zmodyfikować tzn HiFi ?

 

gdzieś było że wymiana samego wzmacnaicza w HiFi robi robotę . Ale to mogła byc jakas krypto reklama aby zerżnąc klientów na półtora klocka i wmówić że jest extra super zmiana.

Ja porównałem osobiscie moje HiFi ze standardem w X3 i śmiem twierdzic że tamto to syf jakiś, szczególnie drugiej połówce głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie wymieniłem głośniki w drzwiach, w swoim G31 - bazowe stereo.

Wybór padł na ETON model B100W. Montaż typowo P&P, żadnych przeróbek, ramki na głośniki wysokotonowe zamówione w ASO.

Gra trochę lepiej, głównie poprzez pojawienie się wyższych częstotliwości w odseparowanych głośnikach.

Koszt operacji 950 głośniki + 360 ramki = ~1300 zł.

Polecam mocno zakup 10 spinek do boczków, ja kupiłem 5 i finał teki że jedna do wymiany jeszcze.

W e46 zdejmowałem boczki kilka razy i do tej pory spinki zapasowe leżą na półce, nowe lecą jak szalone.

Następne do wymiany głośniki pod fotelami, tu efekty będą prawdopodobnie troszkę lepsze z uwagi na zmianę średnicy głośnika na plus.


Uprzedzając komentarze "Bez wzmacniacza to nie zagra" ... Wiem jednak auto na gwarancji i nie każdy chce czy może robić mocniejsze przeróbki.

Wymieniając głośniki etapowo, zawsze można dorzucić wzmacniacz jako NEXT STAGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Super, że w ten sposób do tego podchodzisz. Już widzisz, a w zasadzie słyszysz różnicę, a jednocześnie masz świadomość, że ze wzmacniaczem efekt będzie jeszcze lepszy. W E60 i F10 zdejmowałem boczki wielokrotnie i wręcz dziwiłem się, że w Beemkach spinki są pancerne i wielokrotnego użytku. Jak robiłem audio we Francuzach to przy każdym demontażu pękało 90% spinek. A tu w G30 taka przykra niespodzianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste wyjaśnienie (dotyczy także innych części i wszystkich wyrobów) - recykling. Czy można zrobić coś porządnego ze śmieci? Już 20 lat temu rozpadały mi się wszystkie plastikowe części w pewnym nowym brytyjskim samochodzie, tam ten obłęd recyklingu pojawił się najpierw. Jak widać dotarł nawet do niemieckich premium. Wszyscy na tym tracą (łącznie ze środowiskiem i właścicielami koncernu), chwilowo zyskał jakąś niewielką premię krawaciarz, który "zaoszczędził" dla firmy kilka eurocentów na każdym samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a jak chcesz zrobi upgrade na maksa po taniości to:


kupujesz 2x z tej aukcji


https://allegro.pl/oferta/bmw-g30-g31-glosnik-hifi-lewy-oslona-7441908441


jest to tweeter z oslona (prawy plus lewy)


oraz taka przejsciowke na aliexpress:


http://pl.aliexpress.com/item/32817191093.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f0d82e5acRd68&algo_pvid=bd2c1bda-b868-40a2-b226-dcd732629ae3&algo_expid=bd2c1bda-b868-40a2-b226-dcd732629ae3-6&btsid=73f5e7fe-46ee-45ee-ad7a-ef9766e313e4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_53



dzięki temu podpinasz tweeter pod fabryczna instalcaje od glosnika w drzwiach


poprawa znaczaca do stocku bo dostajesz wysokie tony. koszt całej zabawy zamknie się w 300zł


montaż tego to 10-15 min roboty na strone

 

Zamontowałem dzisiaj tweety z allegro, przy okazji domowego wyguszanian drzwi i bagaznika. Koszt instalacji tweetow to 200 zł. Zamiast przejsciowki zaluowalem kabelek od głośniczków bezpośrednio do wiązki audio.


Jakoś dźwięku jest na plus. Najbardziej słychać dodatkowe głośniki przy wokalu (szczególnie kobiecym) oraz kastanietach i trójkątach. Te ostatnie aż wbijają się do głowy. Zmianę polecam też do rock, muzyki klasycznej i ludowej.

Jeżeli ktoś lubi szeroko rozumiane techno, to dużej zmiany nie ma.


Jednocześnie po wyguszenii wszystkich drzwi i bagaznika matą bituminczą oraz piankami, nie mam już wrażenia że głośniki są pokryty kocem. Nie jest to marzenie audiofila, gdzie muzyka nas otacza, ale miło mnie zaskoczył wokal wychodzący z głośników.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam u siebie nagłośnienie Hi-Fi, chciałbym zainstalować w bagażniku (kombi) tubę wraz z wzmacniaczem.

Gdzie najprościej wpiąć się do instalacji aby pociągnąć sygnał wejściowy do wzmacniacza ? Może jakoś dobrać się do głośników które są umieszczone w suficie ? (Może być trudno zdjąć podsufitkę).


W bagażniku, w lewym nadkolu za klapką jest zamontowane jakieś urządzenie z sporą ilością przewodów. Czy ktoś wie co to jest ? Czy to może wzmacniacz systemu audio ? (nie ma żadnych oznaczeń na nim które mogłyby sugerować wzmacniacz audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zblizone do powyższego, mianowicie:


Ktoredy ida kable do glosnikow w podsufitce g31 w stereo?


W F11 szly lewym slupkiem.

Nie śmieć na forum i nie dubluj wątków...


Wg schematu, powinny być również w tylnym lewym słupku.

Jakie są powody Twojego zainteresowania tymi przewodami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.