Skocz do zawartości

Adblue G30


Bawaria5

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzialem nie ma takiego watku u nas jesli chodzi o G30.

Mam do was pytanie jak duze sa te zbiorniku u nas ? Ile dolewacie na ile km? Czy adblue Shella jest ok i nie bedzie checku po jego wlaniu?


Ogolnie ja jestem w szoku bo mam na budziku 9700 km a komputer odnosnie adblue wskazuje mi zasieg 12.500 i ilosc do dolania 2.0l. Czy to moze byc prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co takiego

duzego przebiegu nie widzialem


u mnie w g31 wyswietlalo 1000 i 4.5l przy przbiegu 14000mil

nie mam juz zdjecia tego komunikatu

wlalem do pelna 15l

zostalo mi kolo 5l w bance 20litrowej


nie wiem czy ktos przedemna to uzupelnial

nie ma stalego zurzycia do tego mocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem adblue to tak samo jak paliwo, więc chyba pakiet serwisowy nie obejmuje ;)

Ja zazwyczaj podjeżdżamy na Bp i tankuje z dystrybutora. W poprzednim aucie nalewałem z bańki, ale jest to męczące i niewygodne.

 

Odbierając samochód zapytałem o adblue i powiedzieli ze można lać praktycznie wszystko, byle z butelki a nie dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając samochód zapytałem o adblue i powiedzieli ze można lać praktycznie wszystko, byle z butelki a nie dystrybutora.

 


Potwierdzam żeby lać tylko z butelki/karnistra ( ja leje Grupa AZOTY, 5L-13zł, 10l- 24zł) i nie sypie błedami itd.

U mnie gdy pokazywało 3l do dolania weszlo mi 14,5l. Niestety ale nie pomoge z przebiegiem bo nie pamietam ile kkm mialem jak zalewałem do pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając samochód zapytałem o adblue i powiedzieli ze można lać praktycznie wszystko, byle z butelki a nie dystrybutora.

 


Potwierdzam żeby lać tylko z butelki/karnistra ( ja leje Grupa AZOTY, 5L-13zł, 10l- 24zł) i nie sypie błedami itd.

U mnie gdy pokazywało 3l do dolania weszlo mi 14,5l. Niestety ale nie pomoge z przebiegiem bo nie pamietam ile kkm mialem jak zalewałem do pełna

 

Kompletnie tego nie rozumiem i dla mnie to dyrdymały. Adblue to niesamowicie prosty związek mocznika i wody demineralizowanej więc w zasadzie każdy moze w domu przygotować go samemu. Nie rozumiem w jakim celu w dystrybutorach miałby być Adblue gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, w butelkach i baniakach też można podrabiać tak jak i oleje. Przejechałem już ponad 10kkm na AdBlue z BP i żadnych błędów nie mam. W poprzednim aucie, Arteona ojca, taknkuję na BP, Shell i jest OK. Ale każdy robi jak mu się podoba :wink: dla mnie jest wygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupilem banke Shella 20l.

Przelalem sobie do 1,5 l butelki, weszlo +/- 5.3 l.

Komputer wskazywal: zasięg 12.000 km oraz dolewka 2.5 l wiec ladnie przekłamuje :)

Po dolewce komputer wskazuje zasięg 15.000 km oraz do dolania 0.0l i zadnych bledow, wiec dla zainteresowanych Adblue Shella dziala :) koszt: 58 zl z przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To wodny roztwór mocznika (nawóz azotowy), bez wdawania się w szczegóły związek azotu i wodoru i oczywiści w zamkniętym pojemniku może stać i nic się z nim nie dzieje.

Jak odparuje to możesz sobie nim trawnik posypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Jak często dolewacie adblue u siebie? W moim 518d zrobilem juz 13tys i dalej pokazuje że można zrobić 11. Mam 40tys, od nowosci dolewalem raz tylko w serwisie. U ojca w g01 z 2.0d xd po przejechaniu 12tys pokazuje ze juz tylko 5tyś mozna zrobic. O co w tym biega?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ocena mieszanki AdBlue:

- Wartości niższe niż 31,8% nie gwarantują już prawidłowego działania mieszanki AdBlue i konieczna jest jej wymiana. (AdBlue może się starzeć pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, mocznik ulega stopniowemu rozkładowi)

- Wartości mieszczą się w tej tolerancji, gdy wyświetlane wartości mieszczą się w przedziale od 31,8% do 33,3%. AdBlue jest dostarczany w stężeniu 32,5%.

- Gdy wartości są wyższe niż 33,3%, ilość wody w mieszaninie jest zbyt mała. Woda może wyparować, jeśli zbiornik SCR przecieka.


Selektywna redukcja katalityczna (SCR)

Reakcja chemiczna zachodzi w katalizatorze SCR za filtrem cząstek stałych. Ta reakcja chemiczna może mieć miejsce tylko wtedy, gdy katalizator SCR osiągnie wymaganą minimalną temperaturę. Układ SCR pozostaje nieaktywny do momentu osiągnięcia tej temperatury (około 200 ° C w katalizatorze SCR).

UWAGA

W zależności od serii i napędu, pozycja montażowa zbiornika aktywnego i zbiornika pasywnego może się różnić! Istnieją również pojazdy z tylko aktywnym czołgiem. Objętości zbiorników aktywnych i pasywnych różnią się również w zależności od serii i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.