Skocz do zawartości

Kamery z czujnikiem uderzenia


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj na parkingu przed jednym ze sklepów ktoś dość poważnie uszkodził mi tylni zderzak i oczywiście odjechał nie pozostawiając po sobie śladu.

Można w takiej sytuacji dość poważnie się zdenerwować, gdy ma się nowe auto z wszystkimi czujnikami i systemami, które praktycznie eliminują ryzyko stłuczki, a ktoś w nie wjeżdża i ucieka.


W związku z tym mam pytanie czy możecie polecić jakieś kamery z czujnikami lub sensorami, które wyczułyby uderzenie powodujące uszkodzenie - pęknięcie tylnego zderzaka do zamontowania w jakiś rozsądny (dyskretny) sposób i działające podczas gdy auto jest zaparkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja z zasilaniem tych kamer podczas postoju, tzn. czy nie powodują one rozładowywania akumulatora ?

Czasem nie korzystam z tego auta nawet przez kilka dni, a jeśli kamerki cały czas są zasilane to może powoduje to rozładowanie akumulatora.

Proszę o info jak wygląda ta sprawa i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce założyć kamere przód-tył ale myślałem o BlackVue. Nawet nie zauwazyłem, że BMW ma swoje w ofercie.

 

Polecam, sam od roku używam 2 kanałowej (przód tył) - rewelacja! Specjalnie taką kupiłem, aby miała w miarę szeroki kąt, aby nagrywała dobry obraz w nocy (/deszczu). Efekt nagrań przekroczył moje oczekiwania.


1) potrzebuje aplikacji w telefonie (iOS), aby się z nią połączyć, przy chęci szybkiego podglądu

Można wyciągnąć kartę microSD i przez adapter (chyba w zestawie, już nie pamiętam skąd mam) włożyć w port USB kompa (na Mac OS bez problemu)


2) sorrki, ale mam wyłączoną opcję "nagrywaj podczas postoju" => musiałbyś poczytać LINK (jest kilka trybów nagrywania postojowego) => chciałem oszczędzać aku


3) montowałem sam, trochę trzeba było się pogimnastykować, ale kabli za bardzo nie widać (za wyjątkiem tego, który idzie do złącza zapalniczki skąd ciągnie zasilanie -> nie używam power-banka)


4) największa bolączka to pocięte filmiki na sekwencje po 60 sekund (może da radę konfigurować, nie zagłębiałem się), niby nie jest to duży ból, ale jak interesujące nagranie jest pomiędzy filmami lub jest dłuższe niż 60s, to składanie i edycja może być (względnie) kłopotliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja też chce założyć kamere przód-tył ale myślałem o BlackVue. Nawet nie zauwazyłem, że BMW ma swoje w ofercie.

 

Polecam, sam od roku używam 2 kanałowej (przód tył) - rewelacja! Specjalnie taką kupiłem, aby miała w miarę szeroki kąt, aby nagrywała dobry obraz w nocy (/deszczu). Efekt nagrań przekroczył moje oczekiwania.

 

Masz te nowe kamerki, 2.0, od BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackVue oferuje do kamerek dwie opocje - ''Power Magic Battery Pack'' lub ''adapter zasilania Power Magic Pro''.

 

Jest jeszcze powerbank 12V BlackVue B-124.


Wg producenta zapewnia:

28h pracy w trybie parkingowym (kamera jednokanałowa)

20h pracy w trybie parkingowym (kamera dwukanałowy - przód+tył).


To oczywiście zależy też od modelu kamery, bo inny pobór energii ma DR900S-2CH a inny DR750S-2CH.


Czas ładowania powerbanku to ok. 40 minut (podłączony bezpośrednio do bezpieczników) lub ok. 80 minut (podłączenie do gniazda zapalniczki).

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają swój akumulator wbudowany i jak wyczują ruch to się włączają a potem wyłączają, bez problemu to działa.

Kolego podpowiedz masz kamerkę bez zasilania dodatkowego tak? Jeśli wyczuwa ruch koła auta sama zaczyna nagrywać? Na ile starcza wbudowany aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji się nie traci. Przynajmniej w przypadku kameki od BMW czyli ACE 2.0. Jest ona wpinana bez dodatkowych aku do instalacji ale w miejscu gdzie możliwy jest tylko pobór prądu bez wpływy na instalację auta. Jakieś tam specjalnie przeznaczone wejścia na dodatkowe sprzęty. Poza tym kamerka sygnowana przez BMW więc jest przystosowana pod ich samochody. Do tego jeszcze robie montaż specjalnie w BMW żeby mieć pewność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.