Skocz do zawartości

Kamery z czujnikiem uderzenia


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zamontowanie kamer (przód i tył) oraz modułu zasilania podczas postoju auta podpiętego do instalacji elektrycznej auta może spowodować utratę gwarancji ?

 

W takich przypadkach podpina się wszystko pod gniazdo zapalniczki w bagażniku. Można nawet podpiąć powerbank 12V do takiego gniazda.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy kombinujecie, serio najtańsze kamery na rynku mają czujnik zderzenia i wbudowany akumulator na kilkanaście minut.

Wystarcza do codzinnego używania.

 

Czy można powiedzieć, że masz kamerę z trybem parkingowym, gdy ta tania kamera zabezpiecza 20-30 minut czasu czuwania?


To tak jakby dyskutować o wyborze między BMW 5 a Mercedesem E i stwierdzić, że przecież Fiat Panda też dojedzie do celu i "kombinujecie" ;-)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam czepiasz się. Każdy ma inną sytuację.

qczarq w innym temacie napisał:

"....Na samochodzie mam kwarc i nie parkuję byle gdzie, W domu i w pracy garaż więc rysek nie mam nigdy na samochodach i nie będę miał..."

Więc może dla niego wystarczy tryb parkingowy na kilkanaście minut. Ma chłop wszędzie gdzie się pojedzie garaż do dyspozycji. Niestety nie każdy ma taki komfort :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką fanaberie zeby kupic kamerkę w BMW zapłacić 10x tyle co za jakąś no-name i jeszcze wydać kase na montaż w ASO. A może mam za dużo kasy i wydaje z nudów? Co to k.... kogoś obchodzi???

Zaśmiecacie wątek niepotrzebnymi wpisami nie wnoszącymi nawet grama potrzebnych informacji. Potem człowiek jak szuka info na forach to musi sie przebijać przez 2/3 bezużytecznych wpisów zanim czegoś się dowie.

Tak jak ktoś napisał. Po co w ogóle kupować G30 skoro każdy inny samochód ze średniej półki robi to samo. Prawie to samo tak jak te kamerki po 100zł robią to samo albo prawie to samo itp. A prawie robi dużą różnicę. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką fanaberie zeby kupic kamerkę w BMW zapłacić 10x tyle co za jakąś no-name i jeszcze wydać kase na montaż w ASO.

 

Dobra, a bardziej na serio to nie polecam kamerki bmw ace 2,0, bo obraz jest "tylko" full HD, jak konkurencja oferuje już 4k (detale obrazu się później liczą), a kamera na tył ogromna i dodatkowo zabiera widoczność.


Zdecydowanie w tym przedziale cenowym lepiej jest wybrać BlackVue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad BlackVue DR900S-2CH, ale aby działał tryb parkingowy potrzebna jest dodatkowa instalacja modułu Power Magic Pro, który wpisany jest bezpośrednio do instalacji elektrycznej auta, a nie chcę stracić gwarancji auta, więc pewnie się wstrzymam aż minie czas gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad BlackVue DR900S-2CH, ale aby działał tryb parkingowy potrzebna jest dodatkowa instalacja modułu Power Magic Pro, który wpisany jest bezpośrednio do instalacji elektrycznej auta, a nie chcę stracić gwarancji auta, więc pewnie się wstrzymam aż minie czas gwarancji.

 

Może inaczej - on nie jest potrzebny, ale jak go nie zainstalujesz to Ci wydrenuje akumulator do końca jak nie będziesz auta używał (czyli doładowywał akumulatora podczas jazdy). Jak ktoś dużo jeździ to Magic Pro nie jest potrzebny, ale jak ktos większość jeździ po mieście na krótkich odcinkach to trzeba to zainstalować (bądź inny moduł zabezpieczenia zasilania 12V np. ZA-40).

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKTR masz rację. BlackVue jest lepsza. Chciałem właśnie ten sam model o którym piszesz ale jak wiadomo, problem tkwi w szczegółach. Dla mnie możliwość zainstalowania kamerki bez dodatkowych zasilaczy itp to duży plus. Tryb parkingowy to must have w moim przypadku. Owszem tylnia kamerka jest duża ale po jednym dniu użytkowania już mi nie przeszkadza. Minus to roleta lekko haczy o kamerke. Full HD oglądając na kompie pokazuje wszystkie szczegóły. Moim zdaniem 4k nie jest potrzebne. Za to wolałbym 60fps zamiast 30 gdy są w użyciu obie kamerki. Aaa obsługa smartphonem to bajka. Łatwa i przyjemna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć kamerkę DOD RC500S w trybie parkingowym. Najlepiej byłoby wpiąć sie w bezpiecznik od świateł awaryjnych. W moim g31 znalazlem w bagazniku po prawej str jedna skrzynke ( i karteczke z opisem) a drugie bezpieczniki mam pod schowkiem przy nogach pasazera. W kareczki wynika ze powinieniem miec jeszcze 2 skrzynki z bezpiecznikami ale nie nie wiem gdzie mam ich szukać. Pomoze ktos który to bezpiecznik i gdzie go znalezc. Od razu mowie ze mam specjlane zasilanie DOD DP4 które nie pozwoli na rozładowanie akumulatora.


http://i64.tinypic.com/2vs2sza.jpg


Obstawiam ze to bedzie którys z: F10, F12, F20, F29, F40, F223, F225 ( 4 ramka od końca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.