Skocz do zawartości

RACECHIP 530i


tomekwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

[

Po pewnym czasie zdecydowałem się na chip tuning + downpipe. Tutaj już chyba nie ma wątpliwości, że w razie uszkodzenia silnika to ciężko będzie walczyć o gwarancję. Jednak jestem nastawiony pozytywnie Dla mnie osobiście osiągi auta rekompensują ryzyko.

Na chip tuningu skrzynia dziala tak samo płynnie jak przed modyfikacją? Jak włączysz sportowe wskazniki ktore w standardzie wyskalowane sa do 400 Nm to wskazowka pokazuje dane rzeczywiste czy takie standardowe jak by nie wiedziala o podniesieniu mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
dobre paliwo.

Zawsze mnie zastanawia jak odróżnić dobre paliwo z Petrochemii od złego paliwa z... Petrochemii. Bo po inne musiałbym, jak większość, dojeżdżać kilkaset kilometrów. A do tego bardzo prawdopodobne, że też bym trafił na paliwo orlenowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku paliwo, głównie ilość oktanów była kluczowa. Na 95 skrzynia szarpałą i była bardziej nerwowa, dlatego jeżdziłem tylko na 98 i to w trybie sport. Non stop. Zrobiłem progrma z chmownią i na chipie i na progrmie i jezdze terz ba 95, tryb comfort na codzien wystarczy. Jest znacznie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem chipa w TC-Performance wyszlo 305 KM i 442 NM narazie autko jeździ bardzo dobrze, jest bardzo duża różnica :)

natomiast dzisiaj zrobilem sobie profilaktycznie scan error code aby upewnic sie ze jest dobrze i wyskoczyly dwa dla modulu EGS


CF1501

CF1541


malo jest na ich temat w internecie i zastanawiam sie czy to normalne po zmianie programu czy jednak cos sie jednak dzieje.

Miał ktoś cos podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem chipa w TC-Performance wyszlo 305 KM i 442 NM narazie autko jeździ bardzo dobrze, jest bardzo duża różnica :)

natomiast dzisiaj zrobilem sobie profilaktycznie scan error code aby upewnic sie ze jest dobrze i wyskoczyly dwa dla modulu EGS


CF1501

CF1541


malo jest na ich temat w internecie i zastanawiam sie czy to normalne po zmianie programu czy jednak cos sie jednak dzieje.

Miał ktoś cos podobnego ?

 

gratuluje odwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z bliska, to podjedz do nich. Ja miałem kilkkrotnie seerwis ze sczytniem błędów w ASO po progrmie i nic nie znależli

 

bo z błędow nikt nie "znajdzie" programu. jak checksuma się zgadza to zwykle podpiecie kompa nie wykaże ECU software error


natomiast podczas każdego z tych podpiec kompa w ASO miałeś zczytywaną FASTA która jest zapisana teraz ju na serwerach BMW


ale jak cos poważniejszego się zepsuje i Pan M.C. z BMW Polska zacznie przeglądać zapisy shadow memory to CI będzie w stanie powiedzieć dokładnie kiedy miałęś program w silniku nawet jak na usuniecie awarii przyjedziesz z wgraną serią



dlatego właśnie wszędzie pisałem aby wgrywać program w unitronicu albo w hypertechu


ale jak ktoś lubi ryyzkowac to jego wybór. Ty "gwarancji" już nie masz tylko jeszcze o tym nie wiesz. Oby Ci się nic nie zepsuło bo się przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te firmy to jedyne jakie znam na rynku a rynek znam dość dobrze bo kazde swoje auto chipuje, są w stanie wgrac program tak aby nie było problemów a potem ew przywrocic serie tak aby nie było śladu.


innych firm nie oceniam żeby nie było.


z doświadczenia jednak polecam te dwie.


Zwroce wam jeszcze jedna uwagę ze jeśli mieliście program wgrywany przez OBD a nie na STOLE to również BMW AG już o tym wie :) Dlaczego? Poprzez connected drive. Auto podczas wgrywania przez OBD chwilowo traci komunikacje ze sterownikiem i wysyla info do AG. Skad to wiem? Podczas wgrywania u mojego znajomego w jednej z firm przez OBD dostał powiadomienie z aplikacji BMW Connected że "nieautoryzowane urządzenie podłączone do auta" - gwarancja uwalona w razie awarii.


także uwazajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.