Skocz do zawartości

G30 Aktualizacja oprogramowania IV kwartał 2018


Powelt

Rekomendowane odpowiedzi

Ten update można zgrać na USB i wgrać do samochodu.

W przypadku mojego samochodu nowy soft poprawia pracę oprogramowania DVD i poprawia usługi Connected Drive.

O grafice zegarów lub innych ulepszeniach nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tego nie wiem, nie znam się na tym. Wiem, że przed serwisem miałem czerwone zegary na sport, a teraz mam szare, więcej zmian nie zauważyłem. Co do wgrania na USB robiłem 2 próby i z marnym skutkiem, nie widział plików. Dlatego zleciłem to ASO. Tak jak wgranie aktualizacji mapy. Wiem wiem mogę za darmo wgrać przez USB ale 89zl w serwisie to nie majątek raz na jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się która aktualizacja poprawie łączenie BMW z telefonami i spotify?

Iphone x łączy mi się zawsze, a muzyki słucham z USB

 

Mi tez iphone łączy się bez problemu przez bluetooth ale bardziej mi chodzi o puszczanie muzyki ze spotify. Już pisałem o tym w jednym wątku „po odpaleniu nie widzę wogole spotify, po kilku minutach pojawi się ikona i jak na nią kliknę to włącza się kółko ładowania obok ikony spotify. Jak się załaduje, co trwa kolejne kilka minut to włącza się jedna piosenka i czasami da się podglądając wszystkie piosenki w plaliscie a czasami nie i jedynie można włączyc kolejna/poprzednia ...od czego to zależy”


Ktoś napisał ze w kolejnej aktualizacji to poprawili i próbuje dojść w której

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze najpierw 7 wejdzie na rynek plus dadza zarobic sobie na 3;) dopiero jak sie rynek wysyci powinna wejsc 5 czyli 2021. Zreszta x5 i x6 tez ma czesc rynku na 5 wysycic wiec male szanse na tak szybkie pojawienie sie lci

 

G30 LCI - start 07/20

 

Skąd info?

 

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=901686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie macie złe podejście do aktualizacji oprogramowania ,

zrobiłem wiele aktualizacji oprogramowania ,

i nigdy prawie nic nie widać , jak ktoś chce mieć coś nowszego to kupuje nowszy młodszy nowocześniejszy rocznik model

nowe aplikacje , usługi, kupuję się wraz z nowym samochodem (są są chronione kodami FSC),

lub trzeba zapłacić dodatkowo za dodatkowe wyposażenie ,

to najlepszy marketing dla BMW , ciście się ze te zegary coś nowszego mają z wyglądu :D

aktualizacja oprogramowania jest dla naprawy błędów oprogramowania które wychodzą w czasie użytkowania modelu , gdzie bmw zbiera informacje

i na tej podstawie poprawia, tu najważniejsze są silnik (i to wcale nie moc) , skrzynia automatyczna która zawsze przy nowszym oprogramowaniu lepiej zmienia biegi płynniej itp oczywiście system bezpieczeństwa , hamulce kontrola trakcji to wszystko co nie widać a wpływa na bezpieczeństwo ,

czasami nie można zdiagnozować złej pracy sterownika i nawet nie zapisze błędu , dopiero aktualizacja oprogramowania ujawnia problem ,

dotyczy to wszystkich sterowników , te mało znaczące mają mniej aktualizacji, dlatego wyższy poziom integracji

nie oznacza że wszystkie sterowniki dostały nowe oprogramowanie, im nowszy model tym więcej aktualizacji , )

oczywiście media (NBT_EVO , MGU idrive jest najbardziej widocznym elementem tak samo jak zegary więc tu najszybciej usuwają błędy aby

zwykły użytkownik nowego modelu tego nie zauważył i nie na narzekał co źle wpływa na sprzedasz .

Jak możecie to wykorzystajcie gwarancje , później aktualizacja dużo kosztuje, a każda usterka sterownika będzie na koszt właściciela w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ten update można zgrać na USB i wgrać do samochodu.

W przypadku mojego samochodu nowy soft poprawia pracę oprogramowania DVD i poprawia usługi Connected Drive.

O grafice zegarów lub innych ulepszeniach nie ma mowy.

 

Tego nie wiem, nie znam się na tym. Wiem, że przed serwisem miałem czerwone zegary na sport, a teraz mam szare, więcej zmian nie zauważyłem. Co do wgrania na USB robiłem 2 próby i z marnym skutkiem, nie widział plików. Dlatego zleciłem to ASO. Tak jak wgranie aktualizacji mapy. Wiem wiem mogę za darmo wgrać przez USB ale 89zl w serwisie to nie majątek raz na jakiś czas.

 

Panowie macie złe podejście do aktualizacji oprogramowania ,

zrobiłem wiele aktualizacji oprogramowania ,

i nigdy prawie nic nie widać , jak ktoś chce mieć coś nowszego to kupuje nowszy młodszy nowocześniejszy rocznik model

nowe aplikacje , usługi, kupuję się wraz z nowym samochodem (są są chronione kodami FSC),

lub trzeba zapłacić dodatkowo za dodatkowe wyposażenie ,

to najlepszy marketing dla BMW , ciście się ze te zegary coś nowszego mają z wyglądu :D

aktualizacja oprogramowania jest dla naprawy błędów oprogramowania które wychodzą w czasie użytkowania modelu , gdzie bmw zbiera informacje

i na tej podstawie poprawia, tu najważniejsze są silnik (i to wcale nie moc) , skrzynia automatyczna która zawsze przy nowszym oprogramowaniu lepiej zmienia biegi płynniej itp oczywiście system bezpieczeństwa , hamulce kontrola trakcji to wszystko co nie widać a wpływa na bezpieczeństwo ,

czasami nie można zdiagnozować złej pracy sterownika i nawet nie zapisze błędu , dopiero aktualizacja oprogramowania ujawnia problem ,

dotyczy to wszystkich sterowników , te mało znaczące mają mniej aktualizacji, dlatego wyższy poziom integracji

nie oznacza że wszystkie sterowniki dostały nowe oprogramowanie, im nowszy model tym więcej aktualizacji , )

oczywiście media (NBT_EVO , MGU idrive jest najbardziej widocznym elementem tak samo jak zegary więc tu najszybciej usuwają błędy aby

zwykły użytkownik nowego modelu tego nie zauważył i nie na narzekał co źle wpływa na sprzedasz .

Jak możecie to wykorzystajcie gwarancje , później aktualizacja dużo kosztuje, a każda usterka sterownika będzie na koszt właściciela w serwisie

 


Panowie jak to dokladnie jest z tymi aktualizacjami. Jedni piszą ze zmieniają im sie zegary (kolor), inni pisza ze mozna samemu zgrac ze stronki na usb i wgrac a inni ze trzeba do serwisu.

1) Czy zgranie plikow na usb ze strony https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html do nam taka sama aktualizacje jak robi serwis? Czy to bedzie dokładnie to samo? Z wypowiedzi Din76 wynika że nie to samo bo proponuje wykorzystywać gwarancje i aktualizować w ASO.

2) Jak sprawdzić wersje aktualizacji po pliku. 3 dni temu aktualizowali mi w ASO i mam wersje 006.032.012, na stronie bmw nazwa pliku to UPD09042.bin czyli ni jak ma sie nazwa do wersji. Jak to rozgryźć?

3) Moje poprzednia aktualizacja byla ori z produkcji 02/2017 ( zegary na sporcie czerowone), Dlaczego u kolegi Cienki21 po aktualizacji kolor zegarów na sprcie sie zmienił a u mnie nie. Rozumiem ze to jest chronione poprzez kody FSC ? U jednych można zmienic a u drugich nie? Z czego to wynika? ( mam zegary full led)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aktualizacja przez USB obejmuje tylko część oprogramowania , głównie aplikacji itp ,

aktualizacja oprogramowania sterownika , NBT_EVO , MGU , czy zegarów (KOMBI) jest tylko poprzez oprogramowanie dilerskie jak ISTA+ obecnie

radzę w tych modelach robić u osób z dostępem do bmw AOS lub w serwisie , wgranie najnowszego oprogramowania do zegarów (Kombi) będzie wymagało

importu certyfikatu zabezpieczeń dla sterowników powiązanych , który wprowadzono od ... któregoś poziomu integracji, powiązano kilka sterowników

(aby utrudnić życie koderom) w tym przypadku powiązane są zegary , MGU (główny sterownik idrive) , kontroler

jak zaktualizujecie sterownik najnowszą psdzdata na własną rękę, to zobaczyć czarny ekran :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chłopie MGU to w g30 będzie w autach wyprodukowanych od sierpnia 2019


aktualnie jest w nowej 3, x5, x7, 8


wiec trochę Twoja wypowiedz nie na temat

Chłopie to ja nie wiedziałem że G30 takie zacofane jest :D :D :D

może dlatego że nie bawię się w konfiguratorach wyposażenia bmw, tylko w oprogramowaniu ...

ISTA 4, (ISTA+ 4.18.1x , )

Innovations

New models can be dealt with

Benefit: The new vehicles F98, F97, G28 can be dealt with.

Process for deblocking component protection

The component protection is extended to the vehicles G11, G12 version as of 07/2015 and F15, F16, F85, F86 with version as of 07/2016.

As well as the HU-H2 (formerly NBT Evo), the component protection is also active since 3/2018 for the HU-B2 (formerly Entry Evo) and also in the HU-H3 MGU since 7/2018.

The process is identical for both control units and is documented in the ISTA user guide.

The user guide can be opened in ISTA using the “?” button.

New protection against tampering - control unit encoding

In G05, G15 and subsequent vehicles, the HU-H3 (formerly MGU), TCB, RSE and instrument cluster control units are linked together. This should prevent tampering with vehicles.

If one or more of the components are exchanged, the connection must then be re-established.

In order to re-establish the connection, an electronic certificate must be created in a BMW backend and imported into the vehicle.

 

A jak nie ma MGU tylko NBT_EVO w idrive

to prościzna

ESYS minimum 3.30 psdzdata 4.17.40 (full nie lite ponad 150GB)

obliczasz SVT , obliczasz TAL , zasilacz minimum 30A /max napięcie do 14.8V i chwila strachu ok 3 do 5 min i masz najnowsze oprogramowanie w KOMBI (zegarach)

jak odżałujesz i kupisz oryginał ICOM NEXT to musisz go skonfigurować na DHCP dla zegarów które jeszcze z NBT jest na magistrali MOST (światłowodowej )

już od MGU (HU-H3) jest w komunikacji między sterownikami multimedialnymi na Ethernet-cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się bawiłem w 3 tym nowym systemem i podoba mi się że logosy są ładniejsze, ale dalej jest masa ograniczeń.

Dalej nie ma przeglądarki internetowej, you tube i innych. Generalnie to funkcjonalność jest taka sama jak teraz jest w my19 ale inaczej rozłożone wszystko.

Najważniejsze, dalej nie ma android auto...


W każdym razie jak ktoś z was nauczy się wgrywania nowego systemu to chętnie skorzystam.

2018- BMW 5 G30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się bawiłem w 3 tym nowym systemem i podoba mi się że logosy są ładniejsze, ale dalej jest masa ograniczeń.

Dalej nie ma przeglądarki internetowej, you tube i innych. Generalnie to funkcjonalność jest taka sama jak teraz jest w my19 ale inaczej rozłożone wszystko.

Najważniejsze, dalej nie ma android auto...


W każdym razie jak ktoś z was nauczy się wgrywania nowego systemu to chętnie skorzystam.

Auto to nie tablet czy fejs tylko jazda. Po uj Ci yt czy fejs lub google w czasie jazdy?

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.