Skocz do zawartości

Płyn chłodniczy w G30 530i.


Lukasmat

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło się u mnie powiadomienie o potrzebie dolania płynu chłodzącego w najbliższym czasie. Dziś żona w serwisie usłyszała, że dolali jakieś 0.2L i będzie dobrze.

Już drugi raz w ciągu 20k km trzeba było dolać płyn. Tym razem sam się samochód upomniał.

Jakoś nie pamiętam w poprzednich samochodach żebym musiał dolewać płynu. Niby powiedzieli w serwisie, że mógł odparować. BMW stosuje jakiś inny skład czy typ płynu? Jest to mój pierwszy samochód z taką przypadłością. Też dolewaliscie już płyn chłodniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ten typ tak ma, tylko de serwisu, do wymiany prawdopodobnie chłodnica EGR, u mnie wymieniali w czerwcu.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50kkm. Co 2 tyg wyświetlał się komunikat o ubytku. Tam nie ma prawa nic ubywać, a jak pierwszy raz mi sie zapalił to było w czerwcowe upały po 32 stopnie więc myślałem, że to powód.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 50kkm takie coś już mniej dziwi ale i tak jest dosyć nieoczekiwane. Jak pisałem, jeszcze nie miałem takiego przypadku wcześniej z innymi samochodami.

Będąc w serwisie w poszukiwaniu tych nieszczęsnych skrzypiących odgłosów w przednim zawieszeniu, na pewno będą musięli sprawdzić cały układ chłodzenia.

Znowu panowie z serwisu będą przewracać oczami, że coś tam sobie wymyśliłem. Ehh...


U Ciebie sami doszli do wniosku, że chłodnica egru do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim samochód poszedł do diagnozy było takie podejrzenie. Wymiana od ręki, w ciągu 3h auto do odbioru.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja robiłem też w tym silniku cieknącą pompę wody i przy podobnym przebiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ten typ tak ma, tylko de serwisu, do wymiany prawdopodobnie chłodnica EGR, u mnie wymieniali w czerwcu.


Pzdr

 

w benzynie b48 nie ma takiej chłodnicy egr jak dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
poproś niech zdejmą wygłuszenie z przedniej części silnika i wtedy zobaczą czy pompa sucha, przy teście ciśnieniowym może nie wyjść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Póki co czekam na wizytę 26go. Bedzie robiony zawias skrzypiący, sprawdzenie ukł. chłodzenia i próba wyregulowania znowu przekoszonego wydechu MP. Jeszcze słysze terkotanie na ostatnich metrach dojeżdżając do czerwonego bardzo wolno ale już ręce mi opadają. Napiszę jaki rezultat po wizycie. Pewnie potrwa to ze 3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

I mnie dopadła ta przypadłość G30 530i. Autko ma nakręcone 28k i dziś rano gdy otworzyłem drzwi kierowcy powitali mnie komunikatem, że muszę dolać płynu chłodzącego... MobilCare, bo w zbiorniczku wyrównawczym sucho... i w te pędy na lawecie do ASO.

Tam dowiaduje się że wszystkie układy zostały sprawdzone zgodnie z procedurami BMW i że widocznego wycieku nie ma.

Jako, że wyciek jest powolny i niewielki zalecili bym dalej jeździł i ewentualnie dolewał płynu :shock: .

Jeżeli znowu ubędzie płynu zabiorą się za chlodniczkę kolektora, czy coś takiego.

Mam wrażenie, że jestem w ukrytej kamerze póki co :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa znana i opisywana na bimmerpost. Widać, że temat mocno rozwojowy:https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1526216

Najczęściej zalecają dolewanie, komuś wymienili turbo, ktoś dostał nowy silnik. BTW: dla serii 3/4 z silnikiem B58 te same historie. Może wystarczy jednorazowo poprawić fabrykę, a może wyjdzie z tego wada układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że wątek dotyczy BMW G31 ale powiem wam,że ciekawa sprawa z tymi ubytkami płynów chłodzących we współczesnych autach, w F11 na 60 tyś.km raz dolewałem bo zapaliła się informacja, natomiast w Pssacie B8 tdi na 60 tyś. dolewałem chyba ze 2-3 razy ,łącznie weszło coś 1,5 litra, w golfie VII tsi zapaliła się informacja o płynie przy jakichś 12 tyś.km i weszło 0,5 litra.Serwisy ASO jak i te niezależne twierdzą że żaden z ww.silników nie był i nie jest uszkodzony, ale na kilkadziesiąt aut jakie w życiu miałem to pierwszy raz coś takiego widzę ,owszem zdarzało się czasami w różnych autach ale sporadycznie a tu coraz częściej o tym słychać w różnych markach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..więc praktyką stanie się wożenie w bagażniku butelki z płynem na dolewki i ogłoszenie przez producentów norm jak dla oleju - ubytek do x ml nie podlega serwisowi.

Swoją drogą odgrzebuję w pamięci doświadczenia z poprzednimi autami i każde z nich po wstępnym "ułożeniu" wymagało dolania (ale potem koniec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w serwisie nie byli w stanie powiedzieć ile płynu chłodniczego dolali bo nie było w pobliżu mechanika, który usterką się zajmował. Dolali, odpowietrzyli i uznali że nie ma nieszczelności w układzie. Winna jest ponoć fabryka, która niedbale odpowietrzyła układ na etapie produkcyjnym... Cóż, pojeżdżę, i będę częściej sprawdzał poziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.