Skocz do zawartości

G30 540i realne spalanie


zyrafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono fanów BMW :),

 

Jako, że przymierzam się do zakupu 540i to jestem także zainteresowany jakie faktycznie jest zużycie paliwa w tym silniku. Chętnie poznam opinie osób, które jeżdżą tą wersją silnikową. Obecnie moje 2.0 w q50 wciąga około 11l/100 w cyklu mieszanym 50/50 trasa/miasto przy żwawej, codziennej jeździe. Będę zobowiązany za podzielenie się tą wiedzą :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę już pod uwagę innego silnika :). Już kilka razy kupowałem auto poprzez kompromis osiągi/cena i potem żałowałem, tym razem ma być bez ustępstw ;). Spalanie to rzecz drugorzędna, po prostu chcę to wiedzieć na tym etapie. Czy ktoś jeszcze potwierdzi wspomniane wyniki spalania, tj. trasa około 10l, miasto około 13?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę w 100%. Kompromisy przy zakupie takiego auta to najgorsze co może być. Później człowiek zawsze pluje sobie w brodę i zmusza go to do częstszego podejmowania decyzji o zakupie nowego auta co sumarycznie wychodzi gorzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10L w trasie to oczywiście wartość na autostradzie.... pamiętam jak wracałem z Lublina po zakupie ... oszczędzałem bunie bardzo i nie jechałem więcej niż 120 -130km/h komputer pokazał coś miedzy 7 a 8L .... także można i tak tez potrafi ten silnik :D ale..... uwierz mi ... nie będziesz chciał tak jeździć żeby oglądać takie wartości :D :D :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawnej, ale spokojnej jeździe poza miastem z prędkością do 140 km/h, spalanie lekko poniżej 10l/100km można uzyskać

Średnia miasto (30%) i poza (70%) mam teraz 12,3l, ale powoli rośnie :) W korkach nie stoję.

F10 530xd w tych samych warunkach średnia z dłuuugiego dystansu 9,2l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale samochód pewnie wyszedł taniej, niż porównywalny diesel.( wg konfiguratora 540i jest tańsze jakieś 15 tys od 540d)

Poza tym nagonka na diesla (Porsche wycofuje diesla) powoduje większa utratę wartości.

Na przykładzie uzywanych F10 w Niemczech 535i jest droższe od 535d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Napiszcie jak spalanie przy normalnej jeździe autostradowej w DE - np. trasa tempomat 180 km/h

średnio ile wyjdzie?

Mój diesel, z tym że Touring wyszło 8,5 l / 100km/h

Wyszło by mniej, gdyby nie trzeba było hamować średnio co 5s :)

Przynajmniej trasa szybciej nam minęła (min -2h vs co pokazywało google ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę powiedzieć jak ten motor pali w F30.

 

Trasa spokojna 7,5-9

Miasto spokojne 14l

Miasto, w zasadzie pełen ogień (Sport/Sport+) - 20-21.

 

Uważam,że to wartości bardzo uczciwe jak na to, co auto oferuje. Zwlaszcza,ze jakby sie chcialo to w miescie i do 11-12 by można zejsc (ecopro) Mowie to jako wieloletni uzytkownik diesli i dusigrosz ;) To co zasluguje na podkreślenie to to,że jak w tym aucie się depcze, to ono naprawdę się nie ociąga, tylko lata.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ja swoja 540xi od 4 miesięcy nie bylem za miastem bo urodzil mi sie potomek i jeszcze nie bylo okazji, sporo stoje w korkach, a jak juz od korka sie uwolnie to cisne bo przy tym motorze i wydechu nie da sie inaczej i mam srednie spalanie 14.5. To jest moim zdaniem bardzo dobry wynik na cykl mieszany typu korek plus ogień;)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja dopiero co odebrałem 540i xd w Touringu, więc jeszcze nie miarodajne, ale ciężko zejść poniżej 10l, bo ten silnik uzależnia, przy kickdown to poprostu katapulta. Ale jak ktoś by przejechał na Ecopro po dziadkowemu, to myślę, że do 9 jest w stanie się zbliżyć albo nawet poniżej. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.