Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego samego wątku 2 strony wcześniej:

 

Artic » 04 Lip 2019 06:41

Szkoda tylko że komp pokazuje wyniki bardziej optymistyczne, niż rzeczywistość - przynajmniej w moim przypadku


lucas48 » 04 Lip 2019 06:59

U mnie też zaniża. Około 0,1-0,2L na trasach, a w mieście nawet do 0,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pykło 20kkm.

Spalanie - 11,2 a uwierzcie, że nie oszczędzam auta (ale też nie katuję).

Gdy tylko drgnie wskazówka temperatury, przełączam w tryb sport.

Co prawda spalanie w aucie za 4 stówy nie ma dla mnie większego znaczenia ale muszę przyznać, że jestem zdziwiony tym wynikiem.

 

Do pełni obrazu mógłbyś napisać jakie trasy robisz ? Ile procentowo miasta i czy to duża aglomeracja ? Ciekawi mnie wynik bo ja N20 po WWA i okolicach robię na kompie 12,5 a mam przecież 80 KM mniej a i auto lżejsze od Twojego R6 xDrive .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole zapier.alać ile się chce i w 7 się zamknąc a jak muskam to mam 5.5

 

G30 530i to też oszczędność koło 2 litrów maks w benzynie.


Każdy niech jeździ, jak chce :) - trzeba przyznać, że i silniejsze benzyny, jak piszą użytkownicy, potrafią być oszczędne przy dynamicznej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mariobravox mam w domu 190 km 2 litrowego diesla oraz 530xi imroznica w spalaniu wcale nie jest drastyczna a wiekszy fun z jazdy benzyna w pelni to rekompensuje. Oboma autami jezdze tak samo I nawet jak wydam 2 kilo wiecej rocznie na Paliwo to przy tak drogim aucie nie ma to zupelnie znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

G30 540d xDrive - spalanie z kompa po 22kkm to 8,5 l / 100. 80% to trasa. Patrzyłem jeden bank z dystrybutorem to miałem przekłamanie ok 0,3-0,4l / 100, czyli realnie niecałe 9l / 100


W takim samym stylu jazdy 525d xDrive LCI F10 pokazywało na kompie raptem 0,3l mniej czyli 8,2l / 100

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
G30 540d xDrive - spalanie z kompa po 22kkm to 8,5 l / 100. 80% to trasa. Patrzyłem jeden bank z dystrybutorem to miałem przekłamanie ok 0,3-0,4l / 100, czyli realnie niecałe 9l / 100


W takim samym stylu jazdy 525d xDrive LCI F10 pokazywało na kompie raptem 0,3l mniej czyli 8,2l / 100

 

jakie zakresy predkosci na autostradzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
540ix - na trasie (głównie ekspresówki) przy jeździe przepisowej można zejść do 8,3L/100km. W mieście średnio 12-15L/100km, robię przeważnie krótkie odcinki. W moim przypadku być może dochodzi jeszcze masa, bo auto ma na pokładzie praktycznie wszystko z konfiguratora (egzemplarz za 525k). Bardzo dużo zależy od nastroju kierującego, bo jak się mocno depcze to spalanie wychodzi nawet 2x większe, ale kto by na to patrzył, przyjemność z jazdy bezcenna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kasa kasą, ale z opcji nie ma jedynie pakietu dla palących (nie palę), szyberdachu (miałem w E60 i F10 i użyłem tego gadżetu dosłownie kilka razy na przestrzeni lat), haka oraz systemu rozrywki z tyłu. Reszta opcji i pakietów jest max, wziąłem nawet webasto, którego zasadniczo nie potrzebuję, bo zazwyczaj jeżdżę z garażu do garażu. We wcześniejszych modelach jednak zawsze mi czegoś brakowało i nie była to krótka lista. A to pełnego M-pakietu, a to mocniejszego silnika, a to dodatków typu night vision czy masaż albo najwyższego audio. Teraz już miało być bez kompromisów :D Ktoś powie, że kompromisem jest silnik, bo przecież mogłem wziąć 550i (+100k), ale jak testowałem samochód to wyszło mi, że chyba bym tej mocy nie wykorzystał na co dzień, a pomyślałem, że gdyby zrobiło się ślamazarnie to docelowo podniosę moc z ~340KM na ~420KM i będzie prawie jak 550i (prawie, bo jednak pod względem dźwięku, kultury pracy i osiągów V8 to V8).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sonar nie takie prawie bo v8 ma tych koników 530 ale lepiej nie pisze nic bo znowu ci zacznie czegoś brakować :D :D . A tak pisząc już na poważnie to myśle ze za chwile na pewno zacznie ci czegoś brakować. Wejdzie FL może jakies nowe gadgety nowy idrive i zaczniesz patrzec na swoje auto jak na wybrakowane. Niestety to jest takie ciagle gonienie króliczka, ze jak czegoś nie masz to ci tego brakuje, jak to masz to ci się zaczyna nudzić a jak pojawia się coś nowego, innego to chcesz to mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak kiedyś porównywałem moce to M550i legitymował się 462KM. Nie wiem, może po lifcie ma/będzie miał więcej. Zbyt odbiegamy od tematu przewodniego tego wątku :D Ale wiem co masz na myśli, bo to dokładnie tak działa. Pamiętam jak jeździłem E60. No super auto...dopóki nie pojawiło się F10. I to samo zadziało się między F10, a G30 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.