Skocz do zawartości

Nagłośnienie w BMW G30


WASI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Którędy w G31 idą kable do głośników w podsuftice w nagłośnieniu STEREO?

W F11 były prowadzone tylnym lewym słupkiem, w E61 też, a tutaj nie mogę odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Mam hk i wydaje mi sie gra plasko bez bassu , probowalem posluchac czy glosniki pod fotelami graja ale slysze glownie te z drzwi . Czy jest jakis test w systemi ktory pozwala sprawdzic glosniki pojedynczo ? Ponoc bmw mialo problem ze wzmakami w hk

Jest test w ISTA.


Możesz zmienić kodowanie we wzmacniaczu i będzie grało zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie z ręką na sercu ,HK w g 30 BMW czy bang and olufsen premium w A6 C8?

 

To nie są konkurenci. HK z G30 nadaje się co najwyżej do słuchania wiadomości z radia. Niestety, z generacji na generację BMW HK robi coraz słabszy sprzęt. A może takie mają wytyczne od klientów, nie wnikam. Pewnie byle taniej. Ten Bang & Olufsen porównałbym do B&O z modelu F10, ale nigdy do HK z G30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

może też powodem jest lepsze wyciszenie kabiny w A6 , z tego co widzę na tym filmiku to powyżej 140 wyraźnie w G30 jest głośniej


cholera zaczynam mieć wątpliwości - choć nie powinienem na tym forum - A6 w słabym D czy G30 w słabym D ? a szukam komfortu , jakości i dobrego systemu audio :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakus3 bierz BMW będziesz szczęśliwszy. Gwarantuję. A dylemat i tak pozostanie na zawsze. Nagłośnienie H/K w BMW jest średnie, a Bowers nie wiem, u mnie w Volvo wszyscy się zachwycają B&W a mi dupy nie urywa, ale jest na pewno lepszy niż H/K w F11. W Volvo dopłaciłem kupę siana za B&W, nawet nie testowałem przed zakupem, po prostu zasugerowałem się opiniami, i tak trochę się rozczarowałem, obawiam się , że tutaj może być podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze




chyba różnica jest na korzyść B&O w A6 , ale w sumie bardziej mi się podoba G30 - ma więcej plusów jako samochód - ostateczna oferta finansowa BMW będzie decydować którego wybiorę.. trzymacie kciuki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może 620d? Zostaniesz wierny właściwej marce, komfort i jakość lepsza niż w A6, cisza większa niż w G30, do tego masa miejsca. Jeździ się tym bardzo przyzwoicie. A cenowo wychodzi na poziomie G31

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Puzonik jeździłeś może A6 C8 ? jakie masz wrażenie z jazdy z w porównaniu do G30 ?

@ maciek dzięki za propozycję , na pewno nadzwyczajnie piękne auto :cool2: , a ta reklama jego jak ją oglądam w ASO , mnie hipnotyzuje :D

Admin , może warto przynosić tą dyskusję do wątku -Zakup G30,G31,F90 porady, opinie, porównania-, żeby nie zaśmiecić wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Mam w aucie 676 hifi i to jest jakis dramat.W f10 mialem hifi 677 ale tam to gralo naprawde bardzo dobrze. Nie jestem jakims melomanem ktory musi miec najbardziej zaawansowany system audio ale to to nie gra prawie wcale. Ani tego nie da sie ustawić bo nawet equalizera nie ma by cokolwiek wykombinować. Przy daniu glosniej to basy nie wyrabiaja, jak w f10 dzwiek slyszalem wkolo siebie tak tutaj wyraznie slychac ze gra przod. No ogolnie beznadzieja. Dziwi mnie ze niemiec wzial takie audio. Bo poza tym auto jest naprawde dobrze wyposazone.

Nawet nie wiem czy cos z tym da sie zrobić. :duh:

Czy 676 to jest podstawowe nagłośnienie w g czy jest cos jeszcze nizej? Bo szczerze to nie wyobrazam sobie by moglo cos grac jeszcze gorzej :mrgreen:


Ps. Znacie jakies naprawde dobre firmy car audio w okolicach opolskiego lub slaskiego? By skonsultować co by mona bylo zrobic z tym nieszczesnym naglosnieniem

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy 676 to jest podstawowe nagłośnienie w g czy jest cos jeszcze nizej? Bo szczerze to nie wyobrazam sobie by moglo cos grac jeszcze gorzej :mrgreen:

podstawowe nagłośnienie to takie które nie ma tweeterów w przednich słupkach , HiFi ma , a co do upgradu to fachowcy od car audio polecają zacząć od wymiany wzmacniacza ,bo on jest najsłabszym punktem systemu HiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie jest equalizer w takim razie bo ja go nie namierzylem. Wg vin auto ma 676 no to musi miec hifi. Gra to tragicznie. Jakby w aucie bylo 5 glosnikow a nie 12 jak to niby powinno byc przy 676 Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W drzwiach sa dwa glosniki. 1 w panelu drzwi drugi za oslona gdzie lusterko w rogu. W menu dzwiek mam tony wysokie, basy, balans, fader i tyle. Pozniej tylko opcja wyrownaj poziom glosnosci i wyzeruj. I to tyle

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach sa dwa glosniki. 1 w panelu drzwi drugi za oslona gdzie lusterko w rogu. W menu dzwiek mam tony wysokie, basy, balans, fader i tyle. Pozniej tylko opcja wyrownaj poziom glosnosci i wyzeruj. I to tyle

 

Wygląda na to, że jeżeli masz głośniki w "trójkątach" to jest fabryczne HI-FI , equalizer będzie tylko w H&K i B&W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wzet pisal ze tez ma 676 i ma equalizer. Fakt faktem ze w porównaniu do f10 to przepaść z dzwiekiem. Chyba na lato pomysle o jakims audio. Up7bmw np albo cos. Zeby cokolwiek wycisnac z tego dziadostwa. Tylko nie wiem gdzie by na Opolszczyźnie lub Śląsku to robić.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wzet pisal ze tez ma 676 i ma equalizer. Fakt faktem ze w porównaniu do f10 to przepaść z dzwiekiem. Chyba na lato pomysle o jakims audio. Up7bmw np albo cos. Zeby cokolwiek wycisnac z tego dziadostwa. Tylko nie wiem gdzie by na Opolszczyźnie lub Śląsku to robić.

W LCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.