Skocz do zawartości

Nagłośnienie w BMW G30


WASI

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki pasujące 100% to ETON B100W 900-950 zł , "trójkąty" ~170 zł sztuka (ASO). Jak już pisałem około 1300 całość. Ogarnie to każdy kto zajmuje się Car Audio w 2h na luzie. Bardziej patrzył bym na "delikatne" obchodzenie się z plastikami i tapicerką. Ja wymieniałem sam, mam w tej materii trochę przygód za sobą.

No i jeszcze garść spinek do boczków, bo na 100% któraś strzeli.


Suby będę dopiero wymieniał jesienią, mam jednak doświadczenie z poprzedniego BMW że pomagają w poprawie basu, choćby przez to że mają większą 20cm membranę zamiast 16cm w serii.

Wybór spory na all... ja będę montował Rockford Fosgate T3 BMW-SUB ~1000zł szt.

Doliczając wzmacniacz i okablowanie ~2000zł całość około 5000zł bez montażu.


Jak chcesz konkretniejsze info pisz na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
cześć,

czy mogę bez problemu podmienić głośniki w g30 z standardowym nagłośnieniem na średnio-tonowe oraz tweetery z nagłośnienia H&K? Nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji tych głośników. Nawigację mam proffesional.


GLOSNIKI-RAMKI-MASKOWNICA-HARMAN-KARDON-BMW-G30

 

Kwiatus pisal ze nie. Inne ohmy. Wiem ze byly w super cenie, ale tak latwo tego sie nie zrobi. Tez mam seryjne audio i jestem po zalozeniu etonow i jest lepiej, dla mnie sporo lepiej, ale i tak czeka montaz wzmacniacza zeby bylo naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatus pisal ze nie. Inne ohmy. Wiem ze byly w super cenie, ale tak latwo tego sie nie zrobi. Tez mam seryjne audio i jestem po zalozeniu etonow i jest lepiej, dla mnie sporo lepiej, ale i tak czeka montaz wzmacniacza zeby bylo naprawde dobrze.

 

Tak cena BDB. Dla samych tweeterów z obudowami myślę że już warto było. A tweetery powinny pasować (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatus pisal ze nie. Inne ohmy. Wiem ze byly w super cenie, ale tak latwo tego sie nie zrobi. Tez mam seryjne audio i jestem po zalozeniu etonow i jest lepiej, dla mnie sporo lepiej, ale i tak czeka montaz wzmacniacza zeby bylo naprawde dobrze.

 

Tak cena BDB. Dla samych tweeterów z obudowami myślę że już warto było. A tweetery powinny pasować (chyba).

 

Maskownice tak ale nie tweetery. Przeciez musisz miec zwrotnice, a dwa to jest za duzo roznic w napedzaniu tych glosnikow. Standardowe radio ma wzmaka w sobie, a hifi i harman maja juz wzmacniqcze zewnetrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum (anglojęzycznym) jeden z użytkowników dokonał takiej podmiany i sobie mocno chwali. Bez zwrotnic i innych dodatków.

https://forum.bmw5.co.uk/topic/140491-speaker-upgrade/?tab=comments#comment-1505424

 

Ciekawe do u nich oznacza stockowr audio, bo np tam nie bylo w ogole malej nawi i moze audio tez od razu bylo hifi.

Ja zalozylem zestaw pokecany przez kwiatusa etona i jest super. Owszem; wzmak na pewno by poprawil, ale czym dluzej slucham tym lepiej. W HK jest przeciez zupelnie inny wzmak i tez oprogramowanie do kalibrowania jakies potrzebne. Moim Zdaniem temat trudny gdzie eton gra fajnie. Byly glosy ze eton wlozony w zestaw hifi gra lepiej niz harman, ale w

Hifi juz jest zewnetrzny wzmacniacz i wiecej glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum (anglojęzycznym) jeden z użytkowników dokonał takiej podmiany i sobie mocno chwali. Bez zwrotnic i innych dodatków.

https://forum.bmw5.co.uk/topic/140491-speaker-upgrade/?tab=comments#comment-1505424

 

Ciekawe do u nich oznacza stockowr audio, bo np tam nie bylo w ogole malej nawi i moze audio tez od razu bylo hifi.

Ja zalozylem zestaw pokecany przez kwiatusa etona i jest super. Owszem; wzmak na pewno by poprawil, ale czym dluzej slucham tym lepiej. W HK jest przeciez zupelnie inny wzmak i tez oprogramowanie do kalibrowania jakies potrzebne. Moim Zdaniem temat trudny gdzie eton gra fajnie. Byly glosy ze eton wlozony w zestaw hifi gra lepiej niz harman, ale w

Hifi juz jest zewnetrzny wzmacniacz i wiecej glosnikow.

 

Pisał ze nie ma wzmacniacza czyli to nie HiFi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa wymiany głośników z hifi na HK?

 

Nie można przekładać wooferów, bo Hifi są 2Ohm, a HK/B&O/B&W są 7/8 ohm, więc prawie w ogóle nie będzie ich słychać - jakieś 4 razy ciszej będą grały. Midy i tweetery możesz przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa wymiany głośników z hifi na HK?

 

Nie można przekładać wooferów, bo Hifi są 2Ohm, a HK/B&O/B&W są 7/8 ohm, więc prawie w ogóle nie będzie ich słychać - jakieś 4 razy ciszej będą grały. Midy i tweetery możesz przekładać.

 

Dzięki za info. Właśnie dokonałem podmianki HK średniaków i dodałem tweetery. Różnica jest na całkiem duzy plus, szczególnie że za 400 zł kupiłem zestaw HK (maskownice, tweetery i 4x średniaki). 3ec77fda18ffd6215a17495cc3927911.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa wymiany głośników z hifi na HK?

 

Nie można przekładać wooferów, bo Hifi są 2Ohm, a HK/B&O/B&W są 7/8 ohm, więc prawie w ogóle nie będzie ich słychać - jakieś 4 razy ciszej będą grały. Midy i tweetery możesz przekładać.

 

Dzięki za info. Właśnie dokonałem podmianki HK średniaków i dodałem tweetery. Różnica jest na całkiem duzy plus, szczególnie że za 400 zł kupiłem zestaw HK (maskownice, tweetery i 4x średniaki). 3ec77fda18ffd6215a17495cc3927911.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kusil ten zestawik dla maskownic, ale stwierdzielem, ze na gwarancji wole zachowac oem look i po prostu dolozyc zwykle maskownice na tweetery skoro nie mam innych elementow HK. Ciekawy jestem jakby porownac jak gra eton a jak ten kawalek HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrMK ja mam również HiFi i zastanawiam się nad jakimś dopingiem :) Powstrzymuje mnie jedynie przedłużona na 5 lat gwarancja. Daj znać jakie wrażenia, koszty i gdzie robiłeś podmiankę.

 

u mnie temat bardzo świeży, montaż dopiero będzie w tą środę. wszystko jest plug&play tak aby wrócić do fabryki jeśli kiedyś będzie taka potrzeba. dodatkowo będzie miejscowe wytłumienie pod głośniki i strojenie po montażu oraz kolejne po 2tyg grania.

całość kosztów 6.400 PLN (gdzie i kto prośba na priv)


oczywiście po zabiegu przekażę opinię czy było warto (?) :)

moim celem jest conajmniej poziom logic7 w e60 i/lub professional w f10 które miałem w poprzednich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Trzymam kciuki i czekam na wrażenia.

 

hej,

montaż zrealizowany plus strojenie i maty pod głośniki w podłogę i drzwi

ostatecznie głośniki zamontowane to

drzwi przednie i tweeter : STEG BM45C-II

Pod fotele suby: STEG BM8-II

wzmacniacz: Audiotec Fisher MATCH UP 7BMW 7


Góra mega detaliczna, szczegółowość i czystość rewelacyjna. niskie tony szybkie, plastyczne potrafią zaskoczyć dynamiką. żadnego buczenia dudnienia żadnego bałaganu. pelna kontrola. scena ustawiona tak że soliste słychać bardziej z przodu reszta gra szeroko. dźwięki wydobywają się jak przed sceną.

po 2-3 tygodniach będzie to grało ciut inaczej, będzie powtórka strojenie.

czy polecam ? zdecydowanie tak

polecam Wszystkim którzy nie chcą inwestować dużego budżetu ale uzyskają bdb efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi super. Mogę poprosić o namiary na wykonawcę całej roboty na PRV?

 

poszło ma priv


dodam może jeszcze że musi być podłączone dobre źródło dźwięku, ja osobiście słucham z TIDAL w najwyższej jakości strumieniowania.

muza z radia zagra lepiej ale to ciągle będzie wątpliwa jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te subwoofery Rockforda w G31, grają zacnie, będziesz zadowolony.

Którą wersję nagłośnienia miałeś seryjnie, czyli do którego nagłośnienia porównujesz te Rockfordy?

 

Oryginalnie miałem HiFi (676), ale u brata słucham czasami w jego piątce Bowers and Wilkins Diamond i oczywiście jest to moje subiektywne odczucia ale pomiędzy tym co mam ja, a u niego to różnica jest głównie taka, że dźwięk dociera z każdego miejsca w aucie i wyraźnie słychać większą ilość głośników, co do reszty to przepaści między tym co mam ja teraz, a między B&W nie ma. Obecnie mam:

- głośniki wysokotonowe sytemu przedniego - Helix C1T

- głośniki średniotonowe systemu przedniego - Brax Matrix ML3

- głośniki niskotonowe pod siedzenia przednie - Rockford T3-BMW-SUB

- głosnik centralny - odłączony

- do zasilenia systemu 3-drożnego przedniego użyty jest wzmacniacz Helix P-Six z procesorem DSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.