Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sprawę. Nie zauważyłem od razu, ale tak po kilku km wyczułem, że kierownica od strony deski jest szorstka w 2 miejscach, ale tak konkretnie, jak kręci się to czuje miękką skórę i nagle jakby to był zupełnie inny materiał.

 

Można coś takiego reklamować, czy nikt nie popatrzy się jak na kosmitę? :D

 

Miałem taki przypadek w f10 przy kierownicy M. Wymienili mi poszycie na gwarancji.

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktoś ma Nappę? Zauważyłem, że na fotelu pasażera pojawiła się fałdka na płaskiej powierzchni - nie wiem, czy to tak ma być, czy też wynika to z normalnego użytkowania foteli skórzanych

?

 

Sprawdź na forum, jest gdzieś test samochodu z brązową nappą przebieg był z kilka tys. km i tam były zdjęcia jak wygląda skóra po takim przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też alkantare i po 3 latach wyglądała niezbyt estetycznie. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest wentylowana Dakota. Najlepiej znosi intensywne użytkowanie i bardzo łatwo się czyści, nawet kość słoniowa, a i wygląda odpowiednio dostojnie w G30.
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Nappa jasna z wentylacja i 20 tys km / 6 m-cy i nic się ze skórą nie jedzie, po stronie kierowcy jest trochę niebieskiego od jeansu, chociaż bardzo dbam o auto, kupiłem specyfiki do czyszczenia w Bmw zobaczę jak to zadziała. Na 17 tys miałem przypadek że poziom oleju pokazał większy niż maksymalny! Serwis wymienił olej + wgrał nowy program do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Pierwszy post i od razu w temacie awaryjności ...niestety wyświetlacz od idrive padł - po niecałych 300 km zaczął zmieniać kolory i tak już zostało. Prawdopodobnie auto już przyjechało z uszkodzonym ale ujawnia się to dopiero po czasie jak wszystkie plastiki trochę się nagrzeją i nie ma takiego naprężenia.

 

I ciekawostka - na wymianę trzeba czekać do końca marca - brak części w magazynie ! (ciekawe z czego składają nowe auta ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

I ciekawostka - na wymianę trzeba czekać do końca marca - brak części w magazynie ! (ciekawe z czego składają nowe auta ? )

 

Bo to są oddzielne kupki. Kupka z częściami do nowych aut. I kupka z częściami na sprzedaż.

Z kupki na montaż nie można brać gratów do sprzedania / serwisu.

Ot cała logistyka w wielkich firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy oprócz mnie ma ktoś nasilający się problem z dostępem komfortowym a dokładnie zamykaniem auta przez dotyk? Tylko dzisiaj kilka razy zamek nie reagował na mój dotyk... :mad2: :mad2: :mad2:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz mnie ma ktoś nasilający się problem z dostępem komfortowym a dokładnie zamykaniem auta przez dotyk? Tylko dzisiaj kilka razy zamek nie reagował na mój dotyk... :mad2: :mad2: :mad2:

 

U mnie też działało losowo ale moim zdaniem spowodowane to było warstwą lodu na klamkach. Z drugiej strony w F30 takich problemów nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie regularnie szwankuje tylna kamera. ~1/10-20 razy po odpaleniu auta mam czarny ekran zamiast

widoku z kamery. Czujniki wtedy działają a jedynie kamera się zawiesza. Co ciekawe nie wystarczy uruchomić

ponownie auta, zazwyczaj trzeba ileś czasu odczekać (1,2,3h...). Było to już zgłaszane ale błąd wtedy nie występował

i nic się nie zapisało. Sama kamera raczej jest sprawna, pewnie jakiś moduł sterujący jest wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i działa u Ciebie teraz wszystko ok? :roll:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz działa wszystko ok. Po wymianie kamery zauważyłem, że cała latała jak ją palcem dotykałem ale poprawili od razu.

Aaa i dolali 1.5l płynu chłodniczego bo miałem komunikaty.

 

Dodam, że na początku miałem ze dwa razu czarny ekran po wrzuceniu R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie głupie :)

Wariują u mnie czujniki parkowania. Cofam, pika i pokazuje ze mam przeszkodę a na kamerze widzę, ze nic nie mam :)


Na początku wariowały wszystkie czujniki, po zmianie oprogramowania tylko z tylu, najczęściej środkowe.


Przy włączonym systemie zatrzymywania samochód staje dęba pomimo braku przeszkody :)


W BMW byłem 3 razy i za każdym mówią ze czujniki są tak mega unowocześnione, ze wychwytują spaliny itp.


Pogoda przy takich sytuacjach była idealna np. W piątek, sobotę :) ciepło, brak deszczu czy śniegu itp. Samochód wyczyszczony w salonie


Czy ktoś ma takie sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza sytuacjami kiedy czujniki były w śniegu wszystko u mnie działa bez problemu. Więc niech w ASO nie grają głupa tylko zaczną wymieniać po kolei centralkę i czujniki bo na pewno gdzieś tu jest problem.

BTW co za bzdura, czujniki wykrywają spaliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.