Skocz do zawartości

G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki


Nermak

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem jak Wam idą negocjacje rabatowe na osoby indywidualne lub firmy, floty itp. Pochwalcie się proszę ile i w jakim miesiącu udało się ugrać ;) Odwiedziłem kilka salonów w swojej okolicy i rabaty startują tak ok 7% w górę. Jak masz już bmw do 3ech lat to traktują cie jak flotę i dodają dodatkowe 2-3% upustu. Mój na razie maxymalny upust wynegocjowany to 17% także szukam sobie dalej na spokojnie bo mam czas i nie pali mi się ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też dostałem 16% ale to tylko przez znajoma osobę, mimo to jest to jednak możliwe.

Broker i tak był znacznie tańszy więc decyzja była prosta.

 

Z usług jakiego brokera korzystałeś bo też się nad brokerem dzielnie zastanawiam. Jedyne co mnie powstrzymuje to, że w salonach strasznie na brokerów hejtem walą, że ściągają samochody z Niemiec i nie płacą akcyz czy innych podatków a potem do domu Ci przychodzą dziwne wezwania do zapłaty itp, że samochody się różnią w konfiguratorach i nie pamiętam co tam jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki broker ale dużym stopniu brokerzy wykorzystują nieświadomość kupującego typu właśnie na czymś okroją wyposażenie(nawigacja basic itd) lub okazuje się ,że samochody idą salonu w GB a kierownica po lewej stronie standard europejski itd itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamówiłem w select automotive, jeszcze nie mam auta,dopiero październik. Umowę mam bezpośrednio z dealerem bmw więc specyfikacja musi się zgadzać. Auto zamawiane na polski rynek.

SA działa w ten sposób że znajduje najtańszego dealera w Europie i w twoim imieniu zamawia.

Wrażenia po odbiorze opiszę dokładnie, jednak słyszałem już od kilku osób które. Ich pomocą kupiło ze wszystko było w porządku także nie sądzę aby było coś nie tak.

 

Jedynym ograniczeniem może być tylko to że np. Pakiety będą obowiązujące z danego kraju. (na każdy kraj są różnir skonfigurowane pakiety) np tam gdzie zamawiałem nie ma alcantary. Minimum to Dakota.

 

W tym przypadku otrzymuje fakturę zakupu od dealera Bmw także sam place akcyzę i vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w select automotive, jeszcze nie mam auta,dopiero październik. Umowę mam bezpośrednio z dealerem bmw więc specyfikacja musi się zgadzać. Auto zamawiane na polski rynek.

SA działa w ten sposób że znajduje najtańszego dealera w Europie i w twoim imieniu zamawia.

Wrażenia po odbiorze opiszę dokładnie, jednak słyszałem już od kilku osób które. Ich pomocą kupiło ze wszystko było w porządku także nie sądzę aby było coś nie tak.

 

Jedynym ograniczeniem może być tylko to że np. Pakiety będą obowiązujące z danego kraju. (na każdy kraj są różnir skonfigurowane pakiety) np tam gdzie zamawiałem nie ma alcantary. Minimum to Dakota.

 

W tym przypadku otrzymuje fakturę zakupu od dealera Bmw także sam place akcyzę i vat.

 

 

Dzięki za info. Wyjaśnij jeszcze proszę to płacenie akcyzy i vat. Kto to płaci?, Kiedy i w jakiej wysokości? użyj jakiegoś przykładu z cyferkami i hipotetycznymi datami itp. ;) Też planuje zamawiać w Select Automotiwe ;) ale jeszcze muszę dozbierać bo za bardzo dopakowałem wyposażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od nich dostajesz wycenę już wyliczona. Umowę z dealerem masz jednak w innej walucie i na kwotę bez Vatu i akcyzy.

Np 40 tyś euro lub funtów. Od tego później musisz zapłacić 3.1% Akcyzy(przy pojemności do 2l) i dopiero doliczasz vat.

Przy kursie 4,2 euro będzie następująco

40tyś x4,2 =168000 zł

168000+3,1%=173208 zł i to jest kwota netto

Brutto wychodzi 213045.

Akcyzę i Vat płacisz jak samochód jest gotowy do odbioru, masz fakturę rozliczasz się z urzędami samemu.

Ewentualnie leasing wszystko załatwia.

 

Plusem tego rozwiązania jest ze umowę masz z dealerem więc nie ma wałków na akcyzie itp

Minusem że ryzyko kursowe jest po Twojej stronie ale tu można się zabezpieczyć kupując całość waluty na auto lub robiąc transakcję forward.

 

Później można zrobić leasing zwrotny

 

Do ostatecznej kwoty doliczasz prowizję i transport i wychodzi ostateczna cena do porównania z ceną od dealera PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze brałem samochody u brokera też wydawało mi się ,że broker jakie nie robi oferty itd. Na pierwszej bmw nie dziwie się ,że zrobił mi taką ofertę samochód podchodził z GB był zamówiony normalnie tam z kierownicą po lewej stronie ale moja nieświadomość nawigacja była europa ale basic potem okazało się ,że kurs walut zmienił się i na końcu trzeba było dołożyć do tej ceny niedość ,że ich obsługę to kasa za walutę dodatkową jak policzyłem to wyszło drożej niż w ASO ;) Teraz jak brałem G30 to broker nawet z ceną wymiękł i wziąłem w ASO :) dodam ,że niestety obsługa w serwisach ale jest sporo gorsza jeśli samochód jest od brokera wręcz mają Cię w dupie i robią wszystko z bólem dupy ;p miałem problem z rozdzielaczem napędu w bmw 420 xdrive jeździłem z tym 1,5 miesiąca i tak programowali to kombinowali byle nie wymienić i najlepiej powiedzieliby idź do brokera aż w końcu z łaskami wymienili i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby broker ;)

 

Też tak uważam :cool2: Przy zakupie Audi A5 w 2009 roku poprzez firmę ML Autobroker z Białegostoku zaoszczędziłem 20 kpln w stosunku do zrabatowanej ceny katalogowej polskiego dealera ( katalogowo cena auta 208 kpln ) . Przy zakupie F10 w 2014 poprzez Select różnica wyszła 25 kpln przy cenie katalogowej 295 kpln . Oferta dealera była wtedy dla mnie na poziomie 7-8% rabatu . Gdyby polski dealer dzisiaj zaproponował 17% na pewno skorzystałbym z takiej oferty i nie bawił się w korowody z brokerami :cool2:

Odnośnie tego co pisze kolega powyżej nigdy przez 8 lat serwisowania obu aut ,,brokerskich'' nie miałem problemu z naprawami gwarancyjnymi aut czy innym traktowaniem , nawet ostatni przypadek gdy zgłosiłem zbyt szybkie przecieranie wieńca kierownicy F10 sprawa w BMW Polska została błyskawicznie pozytywnie rozpatrzona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi oferta od brokera plus prowizja wyszła 1% gorzej niż salon... a w dwa dni euro skoczyło o 1% w gore ...

 

Jaki brokre? Nazwa ? Konkrety? Cyferki i daty :) Większość na forum to pewnie faceci a do facetów raczej się cyferkami mówi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dają w jednym salonie 16 % też na 530xi. Nie jestem klientem flotowym.

 

Też dostałem propozycje na 16% rabatu plus 2% warości samochodu upust na koła zimowe czyli dla przykładu robisz konfigurację na 300 tys na G30 x2% = 6000zł, wybierasz jakieś tam piękne koła które będą kosztować pewnie z 7-12 tyś i robisz dopłatę do tych 6 tyś tyle ile tam Ci potrzeba ;) także też ciekawa możliwość ;) Nawet nie wiedziałem, że takie dają ;) Inne możliwości to np. wydłużona gwarancja z dwóch do trzech lat lub darmowy pakiet serwisowy do 200 tys km itp ale bardziej wole aby się ktoś wypowiedział, że tak dostał to będzie bardziej sprawdzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi oferta od brokera plus prowizja wyszła 1% gorzej niż salon... a w dwa dni euro skoczyło o 1% w gore ...

 

Jaki brokre? Nazwa ? Konkrety? Cyferki i daty :) Większość na forum to pewnie faceci a do facetów raczej się cyferkami mówi ;)

Podałem w poście powyżej - Select Automotive. Upust Ok 20% a salon 16%. Oferta z przed miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To dziwne bo G30 idzie w innej walucie niż euro, coś mi tu ściema pachnie.

Jeśli komuś nie zależy na mega wypasie to konfig jaki mają na stronie jest "wystarczający" a cena ok 180 tys z prowizja jest naprawdę niezła.

 

U mnie różnica wyszła ponad 20 tyś, jakby to było poniżej 10 to też wziąłby przez PL salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem od nich ofertę w pln z zastrzeżeniem ze ulegnie zmianie w razie zmiany kursów walut. Nie podpisałem z nimi umowy wiec nie wiem w jakiej walucie ostatecznie idzie umowa z wystawionych przez nich dealerem. Odniosłem sie do euro bo akurat teraz skoczyło o kilka groszy, na codzień zawodowo obracam waluta - gbp, eur, USD i wiem ze kurs kazej z tych walut potrafi z dnia na dzien skoczyć i zaskoczyć kupującego. Przecież nie tak dawno temu funt był po 5zl a teraz 4.75 wszystko na przestrzeni zaledwie dwóch miesięcy a tyle napewno będziecie czekać na dostawę auta z produkcji. A to juz 5% prawie

 

Jak dla mnie konfig jaki maja na stronie to wersja tak biedna ze w życiu bym jej nie Zamówił... mi w konfiguratorze PL wyszła cena 330k pln za 530i oczywiście bez upustów.

 

W żaden sposób nie dyskryminuje tej firmy, ofertę maja naprawdę niezła ale jak wynegocjujemy dobry upust w lokalnym ASO to ta różnica sie praktycznie zaciera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej "beczki" ale wczoraj w garażu sąsiada zawitała F31 z rabatem 30% :shock: , ja wywalczyłem rok temu na F30 18%...

 

ale jak 30% rabatu na f31 hmm dziwne i fajnie. Tylko czy na nóweczkę czy demo, czy używkę? Te f31 to kurcze nie wiele tańsze niż G30 przy podobnej konfiguracji a czasami chyba nawet droższe... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie konfig jaki maja na stronie to wersja tak biedna ze w życiu bym jej nie Zamówił... mi w konfiguratorze PL wyszła cena 330k pln za 530i oczywiście bez upustów.

 

 

Wersja na stronie Selecta jest standardem , podstawą od jakiej wychodzimy konfigurując u nich auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.