Skocz do zawartości

G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki


Nermak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,


Dokładnie tak jest w moim przypadku. Mam sporego psa i korzystam z gumowy mat chroniących. Walczę o każdy 1k, bo brakuje mi, aby zmieścić się firmowym budżecie.


mój config: https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/d9f6b9h3


Co radzicie usunąć?


Waham się jeszcze między kolorem białym i czarnym. Na nic innego nie budzeu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta twoja konfiguracja, wkładając fajne koła na lato poprawi się znacznie jego wygląd.

Zrezygnowałby z tylnych rolet w drzwiach (mam w f11) na rzecz oryginalnie przyciemnianych szyb (mam w G31),ale jeżeli budżet nie pozwala to zrobiłbym je w dobrej firmie która się tym zajmuję,kiedyś tak zrobiłem w nowym Passacie kombi który miał rolety i w sumie koszt był jakieś 600 zł,natomiast efekt końcowy jak i trwałość bez zastrzeżeń, ale okazało się ,że przy ciemnych szybach rolety zrobiły się w sumie zbędne.


Zerknij jeszcze na taką jak ja bym sobie zrobił, może coś Ci jeszcze to zmieni

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/z8n6f6a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczy się dla Ciebie każdy tysiąc to ja na Twoim miejscu zrezygnowałbym z ogrzewania kierownicy. Włączysz to może 5-10 razy w roku a i tak zanim kiera sie dobrze nagrzeje to w samochodzie jest już względnie ciepło. Jak dla mnie nie jest to niezbędny gadżet.


Podobnie z roletami z tyłu. Bystre słońce i tak się przez nie przebija. One tylko w pewnym stopniu ograniczają jego dostęp. Moje dzieci jadąc z tyłu mimo zasłoniętych rolet oraz przyciemnianych szyb i tak odczuwają dyskomfort oślepiania.


PS. Gdyby ktoś szukał lekko używanej G31 520d M Sport 17r. to moja jest na sprzedaż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie masz grzania kierownicy albo coś masz nie tak. Co oznacza zanim kiera dobrze się nagrzeje?

Ja w F10 mam ciepło chyba po 20s. I nawet na te 10 razy w roku jest to super sprawa.

Nie ma jak to wyjdziesz przy temperaturze jakie mamy ostatnio po kilku godzinach z biura do auta, które stoi cały dzień na parkingu i odpalisz grzanie kiery.

Właśnie bez grzania zanim kierownica ogrzeje się od ogrzewania głównego w aucie to szmat czasu.

Ale to jak z każdą opcją - każdy ma jakieś swoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Grzana kierownica to podstawa. Nagrzewa się w mniej niż minutę i masz z nią cały czas kontakt. Nawet webasto nie ogrzeje kiery tak szybko. Używasz 5-10 razy w roku? Śmiem wątpić albo jeździsz jeszcze mniej niż ja, a u mnie od listopada do marca grzanie włącza się regularnie, a mam ustawione automatyczne włączanie przy temperaturze poniżej 10C. Podobnie grzanie foteli przy mniej niż 12C i wentylację przy więcej niż 18C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie: ogrzewana kierownica i roletki - must have. Mam/miałem te dodatki w różnych bmw (nawet w e93 mam podrzewana kierownice) i z nich nie zrezygnuję.

Ładne koła nie przejdą w budżecie. Więc pewnie kupię je na własną rękę. BTW, czy można zamówić nowe bmw na oponach zimowych? jeszcze nie przerobiłem tego z dealerem..


To, co w pierwszej kolejności bym usunął: pakiet do bagażnika (dziękuję bardzo za pomoc!) oraz listewki na rzecz standard - jestem b. blisko limitu, ale tak jak napisałem proszę o opinię.

Do tej pory zawsze kupowałem używane auta (dużo z USA) i tam nie miałem specjalnego wyboru na wyposażenie (chociaż zawsze wybierałem bogate sztuki). Nowe auto pierwszy raz w życiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fabryki auta wychodza tylko na letnich, bez wzgledu na okres produkcji - potwierdzalem u dealera.

Wywalilbym asystenta swiatel za 700. To jest tylko przelaczanie dlugie/krotkie. Mysle ze niewarto.

Widze ze masz asystentow i tempomat klikniete. Lepiej wziac Professional, ktory jest bardziej rozbudowanym i dopracowanym systemem niz podstawowi asystenci, choc to niestety wymusza cyfrowe zegary, wiec zrobi sie 300k pln - jezeli nie mozesz juz sobie na to pozwolic (po wywaleniu listew i akcesoriow do bagaznika), to ja bym w ogole odpuscil asystentow i zostawil tylko tempomat aktywny (ew podmienil asystentow na adaptive led).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o roletę to jest tańsza opcja. Wdeług mnie lepsza, bo szczelnie wypełnia szybę, więć światło nie przedostaje się przez szpary.

Ja zawsze wyrywam zamiast bryloka na klucze.:)

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/03_1733-ochrona-przeciwsloneczna/i59862#part01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać ponieważ to mój pierwszy post i od razu zapytać co sądzicie o konfiguracji i możliwym rabacie: https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/l9p3y7c5


Na obecną chwile odwiedziłem salon tylko raz i rozmawiałem z Panem, który 3 razy zdobył tytuł handlowca roku, dostałem na pierwszą, tańsza konfigurację 520d u niego rabat ok. 21.5% w stosunku do ceny katalogowej więc zakładam, że jeśli jednak zdecyduję się na droższą wersję z konfiguracji powyżej, czyli 530i to rabat pozostanie nadal ten sam.


Nie ukrywam, że ta 530i to byłby optymalny wybór jeśli chodzi o silnik - możecie rzucić okiem czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po wysłaniu zapytania do około15 salonow, głównie Warszawa, Kraków i Śląsk, na konfiguracje 530i za ok 292k dostalem maksymalny rabat 48k, 16.5%.


Zastanawiam sie czy da sie coś jeszcze ponegocjować.


Co chwilę spotykam sie z pytaniami czy posiadam juz Bmw, Mini, czy chce dokonać zakupu na firme lub czy wykonuje wolny zawod. Odpowiedz na wszystkie pytanie niestety brzmi nie, być może spełniając ktoryś z tych kryteriów rabat by się zwiększył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po wysłaniu zapytania do około15 salonow, głównie Warszawa, Kraków i Śląsk, na konfiguracje 530i za ok 292k dostalem maksymalny rabat 48k, 16.5%.


Zastanawiam sie czy da sie coś jeszcze ponegocjować.


Co chwilę spotykam sie z pytaniami czy posiadam juz Bmw, Mini, czy chce dokonać zakupu na firme lub czy wykonuje wolny zawod. Odpowiedz na wszystkie pytanie niestety brzmi nie, być może spełniając ktoryś z tych kryteriów rabat by się zwiększył.

 


Moim zdaniem ma to znaczenie ja jak zawsze biorę na firmę i wykaże, że mam więcej niż 50 pojazdów to dają mi ofertę flotową i rabacik koło 20% nieraz ponad 20%. Ostatnio na X3 dostałem 24% rabatu - wcześniej jak miałem G30 to miałem 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogólnie po wysłaniu zapytania do około15 salonow, głównie Warszawa, Kraków i Śląsk, na konfiguracje 530i za ok 292k dostalem maksymalny rabat 48k, 16.5%.


Zastanawiam sie czy da sie coś jeszcze ponegocjować.


Co chwilę spotykam sie z pytaniami czy posiadam juz Bmw, Mini, czy chce dokonać zakupu na firme lub czy wykonuje wolny zawod. Odpowiedz na wszystkie pytanie niestety brzmi nie, być może spełniając ktoryś z tych kryteriów rabat by się zwiększył.

 


Moim zdaniem ma to znaczenie ja jak zawsze biorę na firmę i wykaże, że mam więcej niż 50 pojazdów to dają mi ofertę flotową i rabacik koło 20% nieraz ponad 20%. Ostatnio na X3 dostałem 24% rabatu - wcześniej jak miałem G30 to miałem 20%

 

50? :mrgreen: no to ładnie :wink:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z usług brokerów przy zakupie?

Warto się w to bawic?

 

Kiedyś kupowałem. Zakup w zagranicznym salonie. Z tego co słyszałem teraz odbiór BMW jest polskim salonie. Według mnie dla 1-2% rabatu więcej chyba nie warto. Wolałbym ponegocjować z doradcą w salonie, ewentualnie przedłożył ofertę brokera i poprosił o zbliżoną. Dość istotną kwestią jest możliwość wyboru finansowania. Czasem upust jest bardzo duży, ale finansowanie kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za informacje. Bedzie to moje pierwsze BMW w zyciu, ktore stety/niestety musze zakupic na siebie jako osobe prywatna.


Finalnie, po wizycie w salonie stanelo na 16.5% oraz darmowym ubezpieczeniu na pierwszy rok, koszt ubezpieczenia to ok. 2.5% wartosci auta wiec sumarycznie wydaje mi sie ze to dobra oferta, obowiazuje do wtorku wiec musze to szybko przemyslec i podjac decyzje kupno lub szukam dalej.


P. S.

Jezdzilem 520xd i na ten model bylaby szansa dostac 22% ale jak dla mnie to niewystarczajaca dynamika, moze samochod za ciezki.


Troche jestem przerazony tym, ze nie da sie wylaczyc start/stop - niestety jezdze glownie po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Troche jestem przerazony tym, ze nie da sie wylaczyc start/stop - niestety jezdze glownie po miescie.""


Tryb sport indyvidual i tam wszystko ustawione na Comfort ( jeśli tak chcesz ) -wtedy ASS nie działa. Za każdym razem jednak po uruchomieniu trzeba nacisnąć "guzik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
""Troche jestem przerazony tym, ze nie da sie wylaczyc start/stop - niestety jezdze glownie po miescie.""


Tryb sport indyvidual i tam wszystko ustawione na Comfort ( jeśli tak chcesz ) -wtedy ASS nie działa. Za każdym razem jednak po uruchomieniu trzeba nacisnąć "guzik"

 

Jaki guzik? :) daj znać jak to ustawić, bo będzie to pierwsza rzecz jaką zrobię po odbiorze...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.