Skocz do zawartości

Felgi i opony do g30 xdrive


Maciek000000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, aktualnie jeżdżę w 540xi g30 na 19calowych felgach 8j i oponie wielosezonowe 245/40/19 przymierzam się do zmiany na 20tke i chciałbym założyć 20cali 8.5 lub 9j wszystkie takie same i opony 245 lub 255/35/20 takich opon nie ma w zaleceniach Bmw i jestem ciekawy czy xdrive się nie posypie jeśli zmienię na taki zestaw. Preferuje 255/35 ze względu na lepsza dostępność opon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z już otwartego tematu, mimo że temat dotyczy czegoś innego - aby nie robić spamu.

Kupiłem zestaw kół (z aukcji wynikało że do g30, ale okazało się że to koła z g11).Oryginalne koła zimowe BMW


Marka: Oryginalne BMW


Średnica: 18"


Szerokość: 8.0


Rozstaw śrub: 5x112


ET (odsadzenie): 30


Otwór centralny: 66.6


Kolor (wykończenie): Czarny połysk


Koła posiadają czujniki ciśnienia TPMS.


Po założeniu kół, zmianie w systemie na zimowe 18", system badał przez kilka kilometrów ciśnienie.

Następnie wystąpił komunikat, że system RDC aktywny.

Nie pokazują jednak mi się wartości ciśnienia i temperatury, jak to miało miejsce w przypadku kół letnich.

To normalne?

315919716-868962091020601-1518992201374245399-n.jpg

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać jak w przypadku letnich , tylko pamiętać że pomiar rozpoczynamy na postoju i kończymy w trakcie jazdy, inaczej nic z tego

 

Dokładnie tak zrobiłem.

Może jakieś inne czujniki założone były do tych kół.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Już niedługo odbieram g30 świadomie na felgach 17 z oponami letnimi. Jakoś się dogadam wymienię na zimowe u wulkanizatora. A na lato chciałem zakupić felgi z oponami 18 lub 19 .

Niestety 18 i 19 w g30 są jakieś nie wpadające mi w oko a większych nie chce. Najlepiej to 18. Znalazłem w necie w miarę co mi wpadło w oko. Ma ktoś doświadczenia z felgami Damina czy Rial. Podobają mi się Rial x10 lub Damina Performance dm03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wiem ze o gustach się nie dyskutuje ale to coś pokazał to naprawdę nic nadzwyczajnego. To już bym wolał wybrać 662m z ciemnym srodkiem, jak tak bardzo chcesz 18" niż to co podesłałeś. :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 17.11.2022 o 15:25, adziopak napisał(a):

korzystając z już otwartego tematu, mimo że temat dotyczy czegoś innego - aby nie robić spamu.

Kupiłem zestaw kół (z aukcji wynikało że do g30, ale okazało się że to koła z g11).Oryginalne koła zimowe BMW

 

Marka: Oryginalne BMW

 

Średnica: 18"

 

Szerokość: 8.0

 

Rozstaw śrub: 5x112

 

ET (odsadzenie): 30

 

Otwór centralny: 66.6

 

Kolor (wykończenie): Czarny połysk

 

Koła posiadają czujniki ciśnienia TPMS.

 

Po założeniu kół, zmianie w systemie na zimowe 18", system badał przez kilka kilometrów ciśnienie.

Następnie wystąpił komunikat, że system RDC aktywny.

Nie pokazują jednak mi się wartości ciśnienia i temperatury, jak to miało miejsce w przypadku kół letnich.

To normalne?

315919716-868962091020601-1518992201374245399-n.jpg

Czy udało Ci się to naprawić ? Pytam bo mam dokładnie ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Raczej nienormalne 😉 Przed chwilą sobie zrzuciłem koła zimowe i założyłem koła letnie. RDC chwilę się "resetowało" po czym po jakichś 2 kilometrach jazdy wszystko wskoczyło na swoje miejsce (RDC aktywny, pokazuje ciśnienie każdego koła itp.). Jeśli tak się nie stanie to można dać systemowi więcej czasu albo może coś jest nie tak z nadajnikami (może bateria?) w kołach, ewentualnie z odbiornikiem w aucie (mało prawdopodobne skoro na poprzednich kołach działało). W takim przypadku warto podpiąć komputer i zobaczyć czy pokazuje jakieś błędy. Raz miałem w poprzednim aucie, że po wymianie kół RDC nie pokazywało ciśnienia przez kilka dni. Po kilku dniach problem ustąpił samoczynnie.

Edytowane przez s0nar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, s0nar napisał(a):

Raczej nienormalne 😉 Przed chwilą sobie zrzuciłem koła zimowe i założyłem koła letnie. RDC chwilę się "resetowało" po czym po jakichś 2 kilometrach jazdy wszystko wskoczyło na swoje miejsce (RDC aktywny, pokazuje ciśnienie każdego koła itp.). Jeśli tak się nie stanie to można dać systemowi więcej czasu albo może coś jest nie tak z nadajnikami (może bateria?) w kołach, ewentualnie z odbiornikiem w aucie (mało prawdopodobne skoro na poprzednich kołach działało). W takim przypadku warto podpiąć komputer i zobaczyć czy pokazuje jakieś błędy. Raz miałem w poprzednim aucie, że po wymianie kół RDC nie pokazywało ciśnienia przez kilka dni. Po kilku dniach problem ustąpił samoczynnie.

Czujniki są nowe firmy Schrader więc bateria odpada. Faktycznie jak nie pojawią się wartości podjadę na komputer. Dzięki za odpowiedź 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.