Skocz do zawartości

G31 odczucia po przejsciu z F11 - pytanie do Was :)


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

7. Jeśli nie masz systemu załadunkowego, to w bagażniku g31 nie ma ani jednego haczyka na torby.

 

To prawda, strasznie wkurzał mnie brak jakichkolwiek haczyków na zakupy, że wziąłem sprawy w swoje ręce.

Kupiłem na największym polskim portalu składane haczyki od Mazdy, wyciąłem prostokątne otwory w boczkach i zamontowałem sam. Świetnie spełniają swoją rolę.

Do tego dzięki nim mogę postawić i zablokować pionowo półkę od podłogi przez co bagażnik dzieli się na pół utrudniając przemieszczanie się małych przedmiotów.

43f4d90e235f.jpg

663dcc5a5350.jpg

65f72f348fc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że takie haczyki w ogóle są dostępne. Myślałem że BMW nie takich uchwytów i już.

Do głowy mi nie przyszło że w takim aucie trzeba dopłacać do haczyków na torby.

Za te uchwyty zapłaciłem 69 zł za 2 szt.

To za oryginalne pewnie byłoby z 5 razy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że takie haczyki w ogóle są dostępne. Myślałem że BMW nie takich uchwytów i już.

Do głowy mi nie przyszło że w takim aucie trzeba dopłacać do haczyków na torby.

 

Polecam konfigurator Porsche , tam to dopiero się dzieją ciekawe rzeczy z dopłatami ;)


A wracając do tematu głównego ja nie mogę sobie znaleźć tak dobrej i ergonomicznej pozycji ustawienia fotela kierowcy względem kierownicy w G30 . W F10 było idealnie dla mnie , faceta mierzącego 190 cm wzrostu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie dziwne...


A jak/gdzie można ten wzmacniacz przestawić - jeśli mogę zapytać ?


Odczucia co do jakości dźwięku niestety mocno na niekorzyść G30. Szczególnie przy głośniejszym słuchaniu basy potrafią tak niewyrabiać i zadudnieć, że aż wstyd...

Zauważyłem też, że F10 duże lepiej wyciągało dźwięk z radia czy z mp3 z USB, a tutaj praktycznie przestałem słuchać mp3, bo słuchanie słabej jakości muzy nie ma sensu. Jedynie (na szczęście) Spotify gra satysfakcjonująco (byle nie za głośno)

E-SyS, AMPT - i tam jest Equalization czy coś takiego. Z G30 zmień na F02 i oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiedziałem że takie haczyki w ogóle są dostępne. Myślałem że BMW nie takich uchwytów i już.

Do głowy mi nie przyszło że w takim aucie trzeba dopłacać do haczyków na torby.

Za te uchwyty zapłaciłem 69 zł za 2 szt.

To za oryginalne pewnie byłoby z 5 razy wiecej

Nie koniecznie. Haczyki od E60 (a może i wcześniej) się nie zmieniły (takie rozkładane, bo zwykłe to w F30 są).


I ich cena jest podobna jeśli dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
@luk_byd już jakiś czas minął odkąd jeździsz G31.. Pokusisz się o małe porówanie dot. jakości użytych materiałów, komfortu podróżowania, prowadzenia, spalania, kosztów, ... ?

 

G31 jeździ się lepiej niż F11. Porównuje podobne konfiguracje, tj. nie zawieszenie M, ale oba EDC, takie same koła etc.


G31 prowadzi się pewniej, jest ciszej.

Fotele są jednak twardsze (nie dlatego że nie wysiedziane, bo w F11 tez byly nowe praktycznie).


G31 bardziej buja sie na boki, nawet jak sie wsiada - dziwne uczucie.


W G31 czasem plastiki (listwy) strzelaja. W F11 była cisza, ew. popielniczka/cupholdery z przodu - ta klapka cos hałasowała.


Ogólnie G31 - soft, soft, soft. Lepsze.


Dzwiek zamykania drzwi w G jest intrygujący. Dziwny, inny - nie mówie że zły, ale nie taki pełny.


G31 jest mniej 'mięsista'. Zwraca uwagę błyskotkami, nie mięsem.

Z każdym kolejnym BMW - E60>F10>G30 - mięsa jest mniej.


W obecnej chwili dąże do tego aby mieć w garażu E60 LCI, F10 LCI i G30 (może LCI).

Każde auto jest zupełnie inne, każde daje radość, ale w innej kategorii.



Materiały:

Nie są takie jak w E60, ale też nie są gorsze jak w F10. Myślę że są takie same.


Koszty:

Koszty są takie same jak F10. W sumie nie miałem żadnych, ale rozglądałem się już ile kosztują hamulce, czy inne eksploatacyjne rzeczy. Rozmiar opon taki sam, silniki B47 z reszta tez były w F, tylko chyba nie mialy 2 EGRów ?


Spalanie:

Byłem w Chorwacji - 1600km około w jedna strone. 1500-z hakiem.

6,8 do Chorwacji, po powrocie 7 albo 7,1.


Do Chorwacji:

Polska - 170 (i 70)

Czechy - 140

Austria - 130/100/60

Węgry - 120

Chorwacja - 140-160


Do Polski:


Chorwacja - 175

Węgry - 100

Austria - 130/100/60 :D

Czechy - 150

Polska - 220 (i 70 :))


W takich samych warunkach, miesiac wczesniej ale na Węrgry, dwa razy jechałem F11 525xD. Spalanie takie samo

Dwa, trzy lata temu F11 525xD do Chorwacji. Ta sama droga, podobne predkosci. Spalanie nie pamietam jakie bylo ale podobnie chyba. 6,7 bodajze ? Tyle ze 280km do dyspozycji (po chipie) i xdrive.



Nie narzekam, jestem zadowolony. Choć F02 LCI to najlepsze co miałem, szkoda że nie ma już takich aut jak miałem (z praktycznie całkowitym spasem, jedynie brak lodówki) z takim motorem ale z niższym nalotem. Z resztą, byłoby droższe od G, więc wybrałbym g.

Edytowane przez luk_byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jaki numer części mają takie haczyki oryginały od bmw?

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=PX51-EUR-10-2006-E61N-BMW-525d&diagId=51_5682


Pozycja nr 2 - wybierz sobie kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Adaptacyjne LED działają fajnie razem z asystentem świateł.

 

Czy światła ustawione w systemie "auto" automatycznie włączają światła drogowe z wycinaniem. Kolega twierdzi, że u niego nie działa to z automatu.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"auto" na włączniku świateł automatycznie włącza światła jeśli czujnik zmierzchu da sygnał ze jest za ciemno. Żeby włączały się automatycznie drogowe ( długie) musi być włączony asystent- lewa manetka, górny przycisk. Jeśli jest full Led- będzie wycinanie, jeśli tylko Led, bez wycinania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.