Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

_Piotr_ porownales roznice 2 indeksow nosnosci do rozmiaru opony 18 i 19 cali, ze jest taka sama, a uwierz mi, ze duzo osob poczuje taka roznice w wysokosci profilu opony. Moze użyłeś nietrafnego porownania.

 

Nie porównałem indeksów nośności do rozmiarów opon tylko porównałem dwa indeksy nośności z dwóch rozmiarów opon i stwierdziłem, że nie wierzę że ktoś może poczuć twardość opony tylko ze względu na te indeksy nośności. Bedzie mu "twardziej" bo będzie niższy profil a nie dlatego że indeks nośności różni się o dwie pozycję. Mam nadzieję, że teraz się dobrze wysłowiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie koniecznie nie chce kolega kupować drugiego kompletu felg a ma M PAKIET


m pakiet w mniejszych silnikach ma felgi 18 ale w przeciwieństwie do np. sportline felgi tylne są szersze i stąd też opony 275 na tył. Problem polega na tym że widziałem g30 na zimowkach niemieszanych 245 przod tyl i w m pakiecie i tylna opona raz że wygladala komicznie śmiesznie z tymi felgami to jeszcze rantnie był kompletnie chroniony (niemiecki naciąg)



z tego co jest na rynku to bierz hankooka W320. Pirelli wyjdzie 2x drożej na sztuce a lepsza na sniegu nie będzie. Ewentualnie zainwestuj w komplet 4 felg do opon zimowych przod i tyl takich samych dzięki czemu będziesz mogl wziąć 4 sztuki 245/45/18 i wybor będzie większy (i kupisz cos lepszego jak nokian wr snowproof, goodyear UG 9+ , michelin alpin 6)


ogólnie jeśli chcielibyście zakupić opony zimowe taniej od 10 do 20 procent niż oponeo to mój znajomy ma hurtownie (były kierowca rajdowy) i może Wam takie ceny zrobić. Więcej info na PRIV. Ogromna prośba jedynie aby do mnie nie pisać z prosba o wycene. Dostaliscie informację, że opony będą od 10 do 20 % tańsze niż na oponeo. Jeśli komus z was taki rabat odpowiada i jesteście na 500% zdecydowani na zakup opon to wtedy piszczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie obrazcie sie ale majac nowe auto o niemalej wartosci i zalowanie na drugi komplet felg to juz mega dziadostwo. Przeciez przyzwoite felgi juz mozna kupic za okolo 2 tysiace. Zmiana samych opon jest wyraznie drozsza od przekladki calych kol takze po kilku sezonach zakup felg nieco sie zwraca dodatkowo przy zmianie samych opon dochodzi mozliwosc uszkodzenia czujnika, opony badz porysowania felgi co automatycznie powoduje jeszcze wieksze wydatki nie wspominajac juz ze oryginalna felga jakby nie bylo w zimie przez sol oraz wieksze dziury dostaje dosyc sporo po dupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodam, że mając 2 komplety kół można sobie w spokoju umyć dokładnie nieużywane koła.

Ponadto jedzie się je wyważyć grubo przed sezonem, kiedy nie ma kolejek.

A zmieniając koła samemu można zrobić wizualną inspekcję wnęk, nadkoli, klocków, tarcz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic dodać, nic ująć. Ale jak widać niektórzy wolą kombinować - a to założą zamienniki hamulców, a to kupią oponki non-rft, bez homologacji BMW, a to zdecydują się na przekładanie co pół roku opon rft na ten sam komplet felg itp. itd. Potem płacz w wątku o braku stabilności G30 :D Tymczasem zazwyczaj jest tak, że jak dbasz - tak masz. Wszystko w imię pozornych oszczędności kilku złotych. Hmm, wydawało mi się, że to forum BMW, a nie forum Skody, choć nawet w Skodzie na bezpieczeństwie (i w sumie na komforcie) nie radziłbym oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w pelni sie zgadzam z argumentami z postow wyzej. Zawsze mam 2 komplety calych kol. Tak mialem nawet w tej ponizanej z kazdej manki tutaj skodzie :D.

Ale nie wiem czego od razu atakujecie kolege ktory pytal sie o te rozmiary tekstem ze wydal iles kasy na bmw a zydzi na drugi komplet felg. Moze tak jest ale nic takiego nie pisal. Byc moze chcial swoje mpakietowe felgi zostawic na zime a kupic nowe na lato. Ja np. mialem pierwotnie taki plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@yarwa nikt nikogo nie atakuje tylko Jesli ktos,pyta na forum to zawsze warto dac alternatywne rozwiazania odpowiednio to argumentujac. Nie bez powodu takze nie ma praktycznie wyboru opon do m pakietowych Felg. Opony i felgi w m pakiecie sa specjalnie poszerzone aby lepiej przeniesc naped na ulice oraz poprawic trakcje w letnich Warunkach. W zime natomiast szczegolnie w sniegu szerokie opony spisuja sie znacznie gorzej dlatego zimowki przewaznie sa wezsze. Jak ktos kupuje Dane auto to powinien sie liczyc z pewnymi konsekwencjami i przede wszystkim niezaleznie od marki nie oszczedzac na bespieczenstwie. Niestety odnosze wrazenie ze dla niektorych forumowiczow grunt to front i wazne, ze odpowiedni znaczek Sasiad zobaczy a to czego nie widac to juz byle co aby Bylo. Tak jak kolega wyzej napisal tanie podroby, zamienniki wszedzie gdzie sie da a pozniej placz, ze auto nie jezdzi tak jak na bmw przystalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja przy kuonie auta wytargowalem felgi 684 18 calowe z Goodyear ultragrip za 7 brutto. Kola maja dodatkowo czujniki oraz unezpieczenie na 3 lata od uszkodzenia i mysle ze nie jestem jedyny Ktore takowe kola zakupil w podobnej cenie. Przy takowej ofercie zakup samych opon uwazam za kompletnie nie opal ally I warto popytac sie dealerow o Cale kola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Ale jak widać niektórzy wolą kombinować - a to założą zamienniki hamulców, a to kupią oponki non-rft, bez homologacji BMW, a to zdecydują się na przekładanie co pół roku opon rft na ten sam komplet felg itp. itd. Potem płacz w wątku o braku stabilności G30 :D Tymczasem zazwyczaj jest tak, że jak dbasz - tak masz. Wszystko w imię pozornych oszczędności kilku złotych. Hmm, wydawało mi się, że to forum BMW, a nie forum Skody, choć nawet w Skodzie na bezpieczeństwie (i w sumie na komforcie) nie radziłbym oszczędzać.

 

Nie za bardzo rozumiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? :8) Ja mam drugi, oryginalny komplet kół, dbam o samochód bardzo, na niczym nie oszczędzam, a niestabilność podczas wiatru jak była tak jest. Myślę, że to jest cecha pojazdu, którą śmiało można nazwać wadą i nie ma nic do rzeczy czy ktoś ma jeden komplet kół czy dwa albo jakie klocki hamulcowe założył... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.