Skocz do zawartości

G30 M550i xDrive


kosa69

Rekomendowane odpowiedzi

Jak proporcja miasta się zwiększa nie zejdziesz poniżej 12 choćby nie wiem co.

Wystarczy, że ktoś jeździ po mieście o 22:30, a drugi ktoś o 15:30 - zakładając, że obaj jeżdżą w tym samym mieście, a nawet po tych samych ulicach ....... i już porównanie z czapy. A co dopiero różni kierowcy, różne miasta itd. Dlatego podanie tylko średniej spalania bez podania średniej prędkości nie ma żadnej wartości informacyjnej. Tak, czy siak, M550i nie służy raczej do liczenia litrów paliwa i bardzo dobrze.

Średnia prędkość też niewiele musi mówić, bo równie dobrze nie mieć przez pół miasta obwodnicę która przelatuje pod 200 km/h, po czym przez godzinę stoję w korku i średnią wyjdzie podobna jak jadąc o kropelce ale bez korków, a zużycie będzie diametralnie inne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie cykl bardziej poza miejski + trasy.


fakt 700 km raz mi się udało osiągnąć - oczywiście na trasie, gdzie średnio jechałem 120-140...

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wyjdzie podobna. Sprawdź. Dla mnie miasto to jest średnia prędkości z baku ba poziomie 18-19 km/h.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawdziłem trasa do centrum miasta (ok25km) można powiedzieć połowa obwodnica i 2pasmowka, 2 połowa ścisłe centrum. W ciągu dnia pierwszy odcinek w miarę sprawnie połowa trasy ok 5-6 minut, następnie korki co chwile stanie (prawie 30 minut) sumarycznie przejazd ok 35 minut, średnia z kompa 16.6 l/100km, następnie w nocy ta sama trasa na lajcie trasa max 80 miasto 40-50 i centrum strefa 20 czy30 sam nie kojarzę ale generalnie z tymi prędkościami, przejazd 29 minut, średnia prędkość dość zbliżona, zużycie 9.4 l/100km. To samo miasto, ta sama trasa podobny czas zupełnie inne zużycie paliwa. Zatem czy moje 3.6 jest oszczędne czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną pierwszy przegląd i... naprawa gwarancyjna :mrgreen:


1. Poci się uszczelka misy olejowej - do wymiany na gwarancji

2. Pękła uszczelka w drzwiach pasażera

3. Schodzi farba z przednich wlotów powietrza - prawa i środkowa kratka.


Reszta gra.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo zajęła naprawa w ASO takich usterek?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo zajęła naprawa w ASO takich usterek?

 


pfff... nic nie zrobili :) dopiero umówili mnie na termin :lol:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pierwsza usterka.

Nie zamyka się schowek z lewej strony deski rozdzielczej.

Na razie podkleili taśmą i trzeba czekać, bo nie ma w magazynach w Polsce i w Niemczech.

Taka upierdliwa drobnostka.

Kiedyś jak miałem 10 letnie wtedy E 32, nie było żadnych usterek przez 4 lata a wóz miał ze 250 tys. km

Ten ma 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chciałbym wystawić laurkę serwisowi BMW Inchcape Motor w Warszawie. Dzisiaj byłem w stolicy, wyświetlił mi się komunikat o niepr ciśnieniu w oponach. Mógłbym podjechać na stację, dopompować i resetować system. Zamiast tego zadzwoniłem do Inchcape, powiedziałem, że muszę dzisiaj wracać do domu-380 km. i poprosiłem o szybkie rozwiązaniekłopotu, miły gość przekazał, że jak podjadę, to w ciągu 40 minut załatwią sprawę. Kiedy podjechałem gość wziął klucz i bez żadnych papierów zabrał auto na warsztat i po 15 minutach zwrócił klucze i powiedział gdzie stoi auto. Super. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ubiegły piątek miałem okazję skorzystać z zaproszenia Dynamicmotors w Bydgoszczy na BMW M Drive tour w Bednarach pod Poznaniem. Cały dzień jazd w terenie i na torze różnymi emkami i jako ciekawostka M 760 Li xdrive.

Najbardziej interesowały mnie, rzecz jasna, jazdy M5.

Różnica do mojej M550 jest wyraźna. W żadnym ustawieniu nie uzyskuje się komfortu jak w moim, ale za to dodatkowe 140 koni i jakby precyzyjniejszy układ kierowniczy dają inny fun. Ogólnie super auto. Może zamiast 20 trzeba by go obuć w 19 ( tak wychodzi fabrycznie przy szerszych o 1 cm oponach) mój ma 20 i byłoby tak samo.Za to wydech to zupełnie inna bajka, u mnie jest super, ale to jakby porównać bumboxa do orkiestry symfonicznej na żywo.

Teraz to już będę myślał czy zamieniać za 1,5 roku. Coś we mnie zaszczepili - pierwsza prawdziwa M w życiu i na codzień, bo albo xdrive, albo tylko tył ( do wyboru ).

Przy komfortowych nastawach na pewno można go tak używać, przecież wielu moich znajomych jeżdżących klekotami albo kosiarkami nie wierzy, że mój wóz nie spala 20 litrów na setkę i nie ma pojęcia z połączenia frajdy z jazdy i komfortu. Inne Mki tzn 4 i 2 tylko na tor, dla mnie za ekstremalne i wymagające wyrzeczeń. Poza tym impreza super, jeśli ktoś będzie miał okazję to radzę skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem bardzo ciekaw porównania do M5, ponieważ czytałem, ze właśnie tych 140km tak bardzo nie czuć, ale różnice w komforcie już tak. Wydech - to tak jak już większość pisała - jest w m550i spartaczony. Osobiście myśle o AC Schnitzer - ale zobaczę jaka ofertę dostanę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tys płaciłem za rezo ;) Cenowo to grosze, za cały wydech do Prosiaka chcieli 9tys, to nadal 2-3x taniej niż wypasiony wydech z Akrapa czy Maistershaft. Więc nie wiem o co z tymi cenami chodzi - pewnie opinie właścicieli E46 w gazie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrap brzmi źle. Ja w życiu bym nie założył, mają bardzo motocyklowo-wyścigowy dźwięk. Po zamianie rezonatora byłem bardziej niż zadowolony. I tak, MG nie jest jakiś super jeśli chodzi o całość, ale znają się na wydechach i drobniejsze tematy ogarniają super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.