Skocz do zawartości

F36 - 4GC - 304KM/445Nm - na sprzedaż


GMike

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu po długim oczekiwaniu jest 4 GC w jedynym słusznym kolorze :)

 

Odbiór u dealera:

http://guitarspot.pl/images/BMW/1.jpg

 

I w drogę, pierwsze kilometry, bardzo komfortowo. Pierwszy zgrzyt - nie wiem na co liczyłem, ale w premium myślałem, że chociaż będzie pełny bak. A tu nic- fusy na 50 km ;] Także pierwsza stacja na początek podróży:

http://guitarspot.pl/images/BMW/2.jpg

Obsługa stacji od razu leciała by nalać paliwo :))))

Potem traska 200km, samochód zwraca uwagę mocno. Co najważniejsze zawalidrogi na lewym pasie czują respekt i od razu uciekają - kolejny plus :)

 

Dynamika jeszcze do sprawdzenia bo trzeba go trochę dotrzeć, ale kopa w plecy na pewno nie będzie. Trzeba będzie wytrzymać żeby nie tuningować.

Ale na wielki plus trzymanie się drogi. Szerokie laczki z tyłu, niskie osadzenia, leci jak przylepiony. Tylny napęd, M zawias - to jest to, przy 150 w zakręcie nawet się człowiek nie spoci :P

Maksymalnie jechałem póki co 160 - bezramkowe szyby dają radę. W środku nie ma huku i można spokojnie podróżować. Zobaczymy jak będzie później...

Świetny promień skrętu, pojemność bagażnika. Mam 18tki, teraz żałuję, że nie wziąłem 19 - gdyby ktoś miał te nowe Orbit Gray z Mpakietu i chciał się zamienić z dopłatą - to ja chętnie.

Myślałem, że będzie bardziej twardo, a tutaj na 18 jest pełen komfort, żona zachwycona bo panikowała trochę w tym temacie.

 

Po 200km:

http://guitarspot.pl/images/BMW/3.jpg

http://guitarspot.pl/images/BMW/4.jpg

 

No i po 350km już w domu:

http://guitarspot.pl/images/BMW/5.JPG

Zmywanie komarów z lakieru i szyby należy do upierdliwych, podobnie z czyszczeniem felg. Pewnie po miesiącu znudzą mi się te ćwiczenia :)

 

Aktualnie po 2 dniach użytkowania mam 600km na liczniku i żadnej usterki nie ma co mnie bardzo cieszy. Miesiąc miodowy trwa :)

 

Dalsze plany (raczej po gwarce, chyba że nie wytrzymam): chip, intercooler, wydech, hamulce m performance

Edytowane przez GMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Moim skromnym zdaniem najładniejsze obecnie produkowane BMW. Jeździłbym, gratulacje!

Wcale mu te 18stki nic nie ujmują. Co do czyszczenia felg, zapomniałem o tym problemie odkąd mam je w czarnym kolorze, chociaż w przypadku Estoril Bleu chyba jednak bardziej pasuje klasyka. No i jeszcze jedno, pięciu lat nie wytrzymasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 miecha. No felg bardzo żal bo te fabryczne 19 orbity grey są 2 kolorowe i po prostu nie widać na nich tak pyłu hamulcowego.

 

A co myślicie o zostawieniu tych 18 na zimę? Czy żal takiej feli na naszą sól i krawężniki?

 

Jeden plus tych 18 to spalanie. Dzisiaj spokojna traska 120km bez szaleństw ale z prędkością nawet do 150km/h. Średnia spalania 6.4l :) jestem w ciężkim szoku bo to wartość katalogowa w którą nie wierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy plan to były 17 z wyższym profilem opony (wszystko wg polecanych wartości fabrycznych).

 

Zawsze to tańsza felga/opona + trochę bardziej komfortowo i lepsze spalanie. Ale teraz się okazało, że komfort nie jest problemem, a spalanie też jest dobre.

 

No i jak później chcę hamulce M perf to muszę mieć 18tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
6.4 to rzeczywiście mało, pewnie jazda w peletonie a 150 to z górki;) Ile 4GC waży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak Ty 18" ale od ponad 10 dni jezdze na 20". I nie czuje w zasadzie różnicy w "odczuwaniu" komfortu. Na pewno jeszcze lepiej sie prowadzi ten samochód. Ale trzeba uwazac bo profil "35" jest. Na zimę mam 17" i uwazam to za optymalny wybor.

Jak sie ogarne to jutro wrzucę zdjęcie jak wygladaja te 20"do mojego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Auto bardzo ładne siknik trochę minusik wg mnie 328i to minimum albo 320i po mocnym programie. Z tym pustym bakiem to faktycznie porażka ja sprzedając używane auto zawszę tankuję do pełna bo nie wypada przy takich kwotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto przepiękne, kolor idealny, silnik idealny, zakładając późniejsze mody, chyba jeszcze lepszy 18i ;)

Seria jak seria, ale jak Ci się gwarancja znudzi to przyrost będzie odczuwalny :)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dowiem się coś nowego

Jak chcesz zrobic program w samochodzie w którym należy wyciągnąć sterownik , rozkleić i zmienić mapę a następnie nie stracić gwarancji ?

 

Gratuluje auta , bardzo ładna wersja :)

 

Piękne auto,ja jutro odbieram swoje GC tylko Alpine Weiss i ten sam silnik tylko wziąlem adaptacyjny zawias i hamulce M odrazu bo robie 3 tyś.km i jade do GCS na delikatny program 250km i 370nm :)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wynik ekodziałacza w terenie ;]

http://guitarspot.pl/images/BMW/eko.jpg

Peleton nad morze, pojedyncze wyprzedzenia- prawie się nie dało- zakręt za zakrętem i peleton w 2 strony.

3 osoby na pokładzie i pełny bagażnik.

 

Pewnie da się zjechać do 6l/100 jadąc w pojedynkę, ale to nie na moją cierpliwość. Może kiedyś spróbuję na autostradzie przez 10km max :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się osiagnać ten wynik nawet w 428i coupe kolor ten sam- 4 osoby, full bagażnik eco całe 1000 km trasa do Wenecji (często wykorzystując efekt pływania skrzyni), powrót 7,4 na comforcie - i tylko zgodnie z przepisami, nic więcej. Na co dzień średnio 10,3 l/100 z 33 tys. kilometrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda dosyć szybka ;)

Ale może jako jedyna osoba podam w miare realne informacje bo jak kupowałem 428i to każdy mówił ze to auto w mieście pali po 12-13 litrów i to nawet z xdrivem ..... chyba miasto wielkośći Wieliczki czy jakiejś wioski to się zgodzę ... Po Krakowie przy spokojnej jezdzie bez szaleństw to wynik 14-15 litrów więc jak mam się mordować i patrzyć na zasięg i wskazówkę to wole jezdzić na sporcie i mieć jakąś przyjemność z jazdy

Na ECO-PRO kiedyś przejechałem pół baku.... to było najbardziej zmarnowane pół baku w tym samochodzie ... wynik miałem w graniach 12 litrów ale ciężko nazwać to jazdą .

Na trasie jestem mega zaodowlony ... Warszawa-Kraków bardzo żywa jazda do 200 km/h , wyprzedzania , bawienie się biegami wyszło 10 litrów

Ale w mieście to ja naprawdę nie wiem jak komuś te silniki palą po 12 litrów . Wynik którego nigdy nie widziałem na wyświetlaczu .

W ASO się ze mnie śmieją i wiedzą że nie jest to wina auta tylko mojej nogi bo tylko za plecami slyszę " temu klientowi diesel 2.0 w e90 palił 11 litrów "

 

6,5 w trasie nigdy nie miałem , może kiedyś uda mi się jechać troszke wolniej

Ale na trasie np. Niemcy - Kraków osiągam wynik nieco ponad 10 litrów , ale to styl jazdy bardzo mieszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie średnia 8,7 z 3000 km.

Po mieście spala mi 9,5-10 l. A niby spalanie przy niskim przebiegu jest wyższe.. zobaczymy.

 

Na testówce 428i miałem 11 l z 300km - i to pałowałem go 70-80% czasu, więc albo coś z Twoim egzemplarzem, albo naprawdę jeździsz z pedałem w podłogę cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.