• Reklama

opinie na tamet kierowcow w bmw

Zagadnienia inne niż te wyszczególnione w pozostałych działach. Wszelkie pytania techniczne oraz dotyczące konkretnych modeli proszę pisać w odpowiednich do tego działach!

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, informacje o kradzieżach, porównania modeli.

Moderator: BMK

Postprzez zalew » 14 Wrz 2006 21:15

realnie to conajmniej 3/4 kierowcow bmw to normalni ludzie.. ale tak to jest ze o zlym sie mowi, a dobre sie przemilcza.. i z ''widocznych' przykladow sie okazuje ze wiekszosc to ciecie.. sam na ulicy sie [BAD] jak podjezdza jakis pierdziuch ze spojlerem, rdza sie sypie i opony lyse ale na tlumik remus i naklejki kasy starczylo, kierowca w bialej czapce, w wypadku starszych bet; albo jakis kark w nowej beci i jezdzi bez kierunkowskazow, parkuje na srodku chodnika.. takie cos tworzy opinie, na ktora leje cieplym moczem, ja tam sie z tego smieje, sam mowie 'buraki w bmw', jednoczesnie jadac po sobie, bo co robic jak nie sie smiac.. dlugosc tego watku pokazuje jak bardzo i niepotrzebnie sie tym emocjonujecie
Awatar użytkownika
zalew

Dołączenie: 28 Mar 2003 13:22
Miejscowość: warszawa
Moje BMW: E23 735i 1984

Postprzez przemo tds » 14 Wrz 2006 22:12

Są grupy ludzi którzy maja jeszcze gorszą i mocniej przypisaną "łatkę i opinię". Motocykliści!! Kierowców BMW coraz mniej ludzi postrzega jako wariatów, poprostu coraz więcej ludzi jeździ autami tej marki.
Porozmawiajcie z kim kolwiek na temat wypadku w którym brał udział motocyklista... Nawet jeżeli ewidentnie nie była jego wina to słyszymy setki komentarzy w stylu: "Pewnie tak [BAD] że ten biedak w samochodzie nie zdążył go zauważyć, bo każdy motocyklista to szaleniec, dawca, itp." :duh:
Awatar użytkownika
przemo tds

Dołączenie: 31 Maj 2006 19:09
Miejscowość: grójec
Moje BMW: e28 520i ps "babcia"
e91 320d
X3 3.0i
e87 116i
e30 325i M50

Postprzez zalew » 14 Wrz 2006 22:26

fakt.. duzo kierowcow ignoruje motocyklistow.. choc faktem jest ze wielu z nich zachowuje sie tak jak opinia spoleczna mysli, nasluchalem sie troche od paru osob jak to jada 'na grilla%' i z niego motorami wracaja - jest to na porzadku dziennym u znacznie wiekszej czesci uzytkownikow motorow niz samochodow... albo ze trase z wawy nad morze sie robi w 2h

za to znajomy przelecial przez samochod na beton.. samochod wymusil pierwszenstwo - olal motor, kotry jechal wtedy ok 60-70.. motor do kasacji, on na szczescie nic, ale bezposrednio po obudzeniu sie nie pamietal co sie dzialo
Awatar użytkownika
zalew

Postprzez djx » 15 Wrz 2006 03:00

Dzzik528 z przyjemnością poczytałem tą lekture.A stereotypami nie należy się przejmować.Ja olewam i cisnę dalej :arrow:
BMW = Będziesz Musiał Wyprzedzać :-)
djx

Dołączenie: 23 Cze 2006 02:38
Miejscowość: Białystok

Postprzez evil » 15 Wrz 2006 08:50

zalew napisał:(...)za to znajomy przelecial przez samochod na beton.. samochod wymusil pierwszenstwo - olal motor, kotry jechal wtedy ok 60-70.. motor do kasacji, on na szczescie nic, ale bezposrednio po obudzeniu sie nie pamietal co sie dzialo

tia, a może kolega jechał czerwonym Buell'em, a auto prowadziła kobieta? jeśli tak, to mamy wspólnych znajomych.
baba, pomimo, iż są świadkowie i policja stwierdziła jej winę teraz zwala wszystko na chłopaka i chce się podobno o jakąś kasę sądzić...

a ja lubię sobie popylać motocyklami BMW, grzecznie się uśmiechać kiedy przeciskam się w korkach i pozdrawiać kierowców "puszek" :mrgreen:

jakieś 2 tygodnie temu total-burak w Toyocie Celica, z końcówkami tłumika wykoananymi z rur odpływowych muszli klozetowej próbował ścigać się w Alei Krakowskiej. miałem ubaw, jak przejeżdżający obok kolesie w E36 coupe nabijali się z niego potężnie, a kolo przybrał na buźce barwę buraka i szybko pozamykał szyby w aucie. taki cwaniaczek z bańką w nosie... :twisted:
18.11.2006
Forza evil!
evil

Dołączenie: 14 Sie 2006 11:29
Miejscowość: z kątowni

Postprzez Gizbern » 15 Wrz 2006 12:31

evil napisał:jakieś 2 tygodnie temu total-burak w Toyocie Celica, z końcówkami tłumika wykoananymi z rur odpływowych muszli klozetowej próbował ścigać się w Alei Krakowskiej. miałem ubaw, jak przejeżdżający obok kolesie w E36 coupe nabijali się z niego potężnie, a kolo przybrał na buźce barwę buraka i szybko pozamykał szyby w aucie. taki cwaniaczek z bańką w nosie... :twisted:

He he, E36 coupe jeszcze w miare normalnie wygląda jak klepie Celice, ale pomyśl sobie jak musi byc wkurzony gościu, który dostał bęcki od E23? "Sportowa" fura, z końcówkami jak to pięknie ująłeś "z rur odpływowych muszli klozetowej" sklepana przez archaiczny prawie że czołg co ma końcówki wydechów grubości kciuków :) 3,5 litra bez gazu może jeszcze sporo wykrzesać żeby nauczyc co niektórych pokory :mrgreen:
Image
Awatar użytkownika
Gizbern

Dołączenie: 17 Sie 2006 15:35
Miejscowość: Wrocław \ Lubin
Moje BMW: e23 735iA 1983
e34 525tdsA Touring 1994

Postprzez evil » 15 Wrz 2006 13:51

ja jechałem Trzema Literami, ale motocyklem... :twisted:
18.11.2006
Forza evil!
evil

Dołączenie: 14 Sie 2006 11:29
Miejscowość: z kątowni

Postprzez Admin » 15 Wrz 2006 14:03

Gizbern napisał:He he, E36 coupe jeszcze w miare normalnie wygląda jak klepie Celice, ale pomyśl sobie jak musi byc wkurzony gościu, który dostał bęcki od E23? "Sportowa" fura, z końcówkami jak to pięknie ująłeś "z rur odpływowych muszli klozetowej" sklepana przez archaiczny prawie że czołg co ma końcówki wydechów grubości kciuków :) 3,5 litra bez gazu może jeszcze sporo wykrzesać żeby nauczyc co niektórych pokory :mrgreen:

Panowie, wchodzicie na niebezpieczny grunt...
Za moment łatwo może się okazać że te stereotypy jednak z nikąd się nie biorą...
Pozdrawiam
Admin
Admin
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Dołączenie: 06 Sty 2003 09:02
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Gizbern » 15 Wrz 2006 15:09

Admin napisał:Panowie, wchodzicie na niebezpieczny grunt...
Za moment łatwo może się okazać że te stereotypy jednak z nikąd się nie biorą...

Spokojnie, to była tylko drobna dygresja :) Ja z moim wygladem i swoim samochodem bardzo odstaję od stereotypu typowego karka w beemce :) Zresztą jak juz pisałem wcześniej nie popieram i nie propaguję piractwa drogowego i wariactwa za kierownicą i nie lubię ŻADNEGO tuningu w BMW (nie tylko wiejskiego). Beemki wyglądaja i jeżdżą ładnie, takie jakie są, a spoilery to można sobie wieszać na CRX-ach czy Kadettach GSI. A jak ktoś chce słyszeć silnik głośno to niech sobie nagra i puszcza na fulla przez słuchawki, a nie wyje na mieście, że go na całym osiedlu słychać.

To że ruszę spod świateł szybciej niż jakiś full tuning, bez pisku, nie dochodząc nawet do 3 tyś obrotów to nie szaleństwo. Nie gonię się z kimś po całym mieście bo już po paru sekundach on wie to co ja cały czas wiedziałem - że nie ma co podskakiwać. No i to taka mała nauczka dla niego żeby sobie odpuścić czasami i nie robić wstydu. Być może kiedyś to kogoś uratuje, że sobie dał spokój niż by na jakiegos zawziętego typa miał trafić i po mieście wariować...
Image
Awatar użytkownika
Gizbern

Dołączenie: 17 Sie 2006 15:35
Miejscowość: Wrocław \ Lubin
Moje BMW: e23 735iA 1983
e34 525tdsA Touring 1994

Postprzez marcosz » 15 Wrz 2006 15:22

A nie jest prościej: "pierwsze wymagaj od siebie a następnie od innych" i wszystkim będzie lepiej.
marcosz
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Dołączenie: 30 Lip 2004 13:35
Miejscowość: Gniezno
Moje BMW: ALPINA B5 BITURBO
ex.ALPINA B5S
ex. ALPINA B10 V8
E38 740i

Postprzez zalew » 15 Wrz 2006 16:49

stereotyp naprawde nie wzial sie z tego ze ktos rusza szybko spod swiatel... tak wiec... please... nie o to chodzi
Awatar użytkownika
zalew

Postprzez djx » 15 Wrz 2006 17:56

zalew napisał:stereotyp naprawde nie wzial sie z tego ze ktos rusza szybko spod swiatel... tak wiec... please... nie o to chodzi

No właśnie - szybsze ruszenie to chyba nic złego.Co innego debilne ganianie się po jezdni i stwarzanie zagrożenia :mad2:
BMW = Będziesz Musiał Wyprzedzać :-)
djx

Dołączenie: 23 Cze 2006 02:38
Miejscowość: Białystok

Postprzez Ring » 16 Wrz 2006 05:59

Dzzik528 napisał:Pomykam moją 5 z przyciemnionymi z tyłu na max szybami. Golę się na łyso. I zakaładam biała koszula. Bardzo ładny efekt. Kultura.Jadę spokojnie lewym pasem około 80 km/h ...zerkam w lusterko a na zderzaku toyota corolla..chyba starsza od wegla? Przed nami skrzyzowanie wiec trzeba zaraz zwolnic..po prawej mojej dwa wolne pasy.No to nacisnolem na hamulec dosc mocno :twisted: Efekt był taki.
Toyota poczuła respekt..i zaczeła zachowywac odstep prawidlowy. Ale ja mam lewy pas na wprost skrzyzowania wiec zwalniam powoli. A toyota ma dwa pasy ale w prawo idą.Toyota zaczyna zrównywac się ze mną i jakis kolo..lekko paparuch zaczyna się krztusic ze złosci. Opuszczam szybe..pochylam sie do typa...i kolo ..milknie. Nastepnie oddala sie w prawo. PYTANIE !! DLACZEGO ten typ jechal za mna lewym pasem skoro i tak zaraz skrecal w prawo a mial dwa pasy do tego manewru wolne? Dlaczego jechal na moim zderzaku? Postaram sie odpowiedzec!

Po pierwsze nie pierwszy raz ktos w jakims złomie chce mi cos udowodnic!!
Po drugie ZAWISC POLSKA jest przyslowiowa!
Po trzecie DEBILI Się nie SIEJE..Oni sami się rodzą!

Ten kto jezdzi po europie a ja bardzo czesto, to ten wie ze tylko w polsce ludzie sie tak zachowuja.

W moim rejonie juz mnie znaja... doszlo do tego ze ostatnio kolo Honda Civic....ustapił kobiecie z dziciakiem która chciał przejsc przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.Zasadniczo cały czas lukał na mnie w lusterku wstecznym.A chodzi o to ze ja ustępuje w szczegulnosci zwracam uwage na rozbiegana dzieciarnia i baby w obłokach perfum odurzone perespektywą szybkiego sexu ze swoim faciem.Doszło do tego ze typ który mało co rowerzysty nie rozjechał...dostał w papę az sie posmarkał...akurat stałem obok... Mysle ze było to naganne z mojej strony ale mysle tez ze dało dobry przykład dla innych. Nawet jesli tylko 1 czy 2 osoby zrozumieja o co chodzi ze mozna inaczej to dobre i to.

Koncowy przykład.

Z prawa chce właczyc sie do ruchu pogotowie. Akurat trafilo na mnie wiec zatrzymalem sie w mojej czarnej jak noc kruka 528 i czekam az karetka wyjedzie sobie na ulice.. i co sie dziej ..? Ano z naprzeciwka jakby nigdy nic jada samochody...1...2...3...4....karetka chce wyjechac ale nie moze ja stoie i czekam az ona wskoczy, za mną juz korek ale jeszcze cisza......no i kolo z karetki wyskakuje na jezdnie i zatrzymuje ruch na tamtym pasie..wtedy jego kolega włancza sie do ruchu...mijajac mnie ..podzikowali mi... i co sobie wtedy mysleli ?

Zatrzymalem sie przed pasami...po lewej matka z dzickiem.....z napzreciwka opel vectra widzi ze sie zatzrymalem matka juz chce wejsc na pasy z dzieciakiem... A TEN CWE....L z opla...nie zatzrymal sie i pzrejechal kobiecie prawie po nogach....i luzak normalnie slepy paparuch olał całą sytuacje ......

I tyle.. nie moge kazdemu kretynowi dawac w ryja , ale to chyba jedyna metoda na takich. W tym kraju.

Pozdro.

Opisałeś dość charakterystyczną sytuację (przypadek z Corollą), jadąc swoim autem jesteś postrzegany jako ktoś kto chce być lepszy od innych (czarne auto, ciemne szyby i cwaniaczek w środku), a takim trzeba utrzeć nosa i pokazać gdzie ich miejsce. To głupie, ale zauważyłem, że rzeczywiście takie zachowania na drodze mają miejsce. Co do tego, że Polacy to są generalnie zawistni idioci i nerwusy zmęczeni życiem wiadomo nie od dziś.

Co do Twojego zachowania i "dawania w papę" to pogłębiasz jedynie stereotyp BMW-dresiarza. Swoja drogą dziwię, że się że sie nie boisz o własne zdrowie, gdyby ktoś podszedł do mnie na ulicy i zaczął coś mamrotać przez szybę wysłałbym go na OIOM.
Ring
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 23 Lut 2006 04:12
Miejscowość: Polska

Postprzez paid_in_full » 17 Wrz 2006 17:32

Ciekawostka z Automobilisty 9/2006 str. 11:
"[...] To terroryści z lewackiej Rote Armee Fraktion (RAF), zwanej grupą Baadre-Meinhof: Holger Meins, Jan-Carl Raspe oraz ranny w strzelaninie Andreas Baader. Ich grupa dokonała krwawych zamachów bombowych. Są sprawcami wielu napadów na banki. Posługiwali się kradzionymi wozami. Ulubiony typ to BMW 2002. Skrót BMW tłumaczono wówczas jako Baader-Meinhof-Wagen [...]"
Jak widać zła sława tej marki ma swoje korzenie bardzo głęboko w historii (początek lat 70-tych) i nie jest tylko i wyłącznie dziełem polskich silnorękich z początku lat 90 - tych oraz domorosłych tunerów pozbawionych odrobiny dobrego smaku.
paid_in_full

Dołączenie: 05 Lip 2006 08:54
Miejscowość: Wrocław

Postprzez hruhru » 17 Wrz 2006 17:53

to dlaczego MB nie ma takiej opinii? przecież to też jedna z ulubionych markek gangsterów i karków, ponadto ja buraków najczęsciej spotykam chyba właśnie w MB (m.in. u mnie w rodzinie jest aż dwóch).
hruhru

Dołączenie: 26 Maj 2006 17:56
Miejscowość: z prowincji

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne zagadnienia wokół BMW

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości