Skocz do zawartości

Kontrolka AIRBAG e36 Coupe 1,6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na wstępie napiszę ze czytalem wszystkie tematy dotyczace kontroleg i AIRBAGOW. ale zaden z nich nie poruszal mojego problemu.

A dokladnie chodzi o to ze nie tak jak u innych ( kontorlka sie caly czas swieci) TYLKO w czasie jazdy czasem sie zaswieci. z reguly wszystko jest OK ale czasem wlasnie sie wlaczy kontrolka w czasie jazdy. no i troszke sie pekam aby mi nic nie wystrzelilo w twarz w czasie jazdy :D

Co moze sie dziac i jak to naprawic ?

 

Kolejna sprawa pod zderzakiem przednim wisiala mi jakas taka pomaranczowa wtyczka z takim jakby precikiem. Co to moze byc i za co moze odpowiadac.

 

Dzieki wielkie za ODP

Pozdro

Nowy uzytkownik wspanialej lecz troszke mulowatej buni :) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cos Ci nie kontaktuje w instalacji elektrycznej poduszki. Jedz do elektryka, niech to sprawdzi. Poducha raczej nie powinna sama wystrzelic,

w chwili, w ktorej zapala sie lampka od poduszki, nie wystrzeli nawet w momencie wypadku.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na wstępie napiszę ze czytalem wszystkie tematy dotyczace kontroleg i AIRBAGOW. ale zaden z nich nie poruszal mojego problemu.

A dokladnie chodzi o to ze nie tak jak u innych ( kontorlka sie caly czas swieci) TYLKO w czasie jazdy czasem sie zaswieci. z reguly wszystko jest OK ale czasem wlasnie sie wlaczy kontrolka w czasie jazdy. no i troszke sie pekam aby mi nic nie wystrzelilo w twarz w czasie jazdy :D

Co moze sie dziac i jak to naprawic ?

 

Kolejna sprawa pod zderzakiem przednim wisiala mi jakas taka pomaranczowa wtyczka z takim jakby precikiem. Co to moze byc i za co moze odpowiadac.

 

Dzieki wielkie za ODP

Pozdro

Nowy uzytkownik wspanialej lecz troszke mulowatej buni :) :twisted:

 

Przyczyn może być kilka ale stawiam ze masz kierownicę trójramienną z wbudowaną kontrolką airbagu bo to dla nich "typowe" - czy tak ?

 

W większosci przypadków kiedy kontrolka już się zaświeci to do jej zgaszenia wymagane jest wymazanie błędów z pamięci sterownika a z tą kierownicą bywa inaczej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie mam trojramienna kierownice z wbudowana kontrolka na dole.

Jesli bywa inaczej, to co w takim razie mam zrobic ? ;)

 

A wiecie cos na temat tego pomaranczowego wtyku pod zdezakiem ?

moze on ma miejsce wlozenia gdzies w zdezaku ? Moze byc to czujnik zdezeniowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie mam trojramienna kierownice z wbudowana kontrolka na dole.

Jesli bywa inaczej, to co w takim razie mam zrobic ? ;)

 

A wiecie cos na temat tego pomaranczowego wtyku pod zdezakiem ?

moze on ma miejsce wlozenia gdzies w zdezaku ? Moze byc to czujnik zdezeniowy ?

 

Ta kierownica nie ma tasmy do airbagu i klaksonu tylko slizgi ze szczotkami - w 95% przypadkow to ich wina - czesto pomaga samo zdjecie kierownicy i wyczyszczenie wszystkiego - jak nie przyniesie efektow to wymiana "szczotek" i slizgow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
zgadza sie mam trojramienna kierownice z wbudowana kontrolka na dole.

Jesli bywa inaczej, to co w takim razie mam zrobic ? ;)


A wiecie cos na temat tego pomaranczowego wtyku pod zdezakiem ?

moze on ma miejsce wlozenia gdzies w zdezaku ? Moze byc to czujnik zdezeniowy ?

 

Ta kierownica nie ma tasmy do airbagu i klaksonu tylko slizgi ze szczotkami - w 95% przypadkow to ich wina - czesto pomaga samo zdjecie kierownicy i wyczyszczenie wszystkiego - jak nie przyniesie efektow to wymiana "szczotek" i slizgow.


Pozdrawiam

 


Jestes w bledzie kierownica trojramienna ma tasme !!! Sam ostanio ja demontowalem u siebie i kiera przykrecona jest z tylu polewej oraz po prawej str. na 2szt. "Torx T30" za kierownica do jej tylniej strony przykrecona jest na 3szt. "torx" okragla obudowa w ktorej umieszczona jest wlasnie tasma!


Dodam ze w e36 Coupe tak wlasnie jest. Bynajmniej u mnie tak bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.