Skocz do zawartości

Mdłe lakiery w BMW


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy też zauważyliście , że obecne lakiery w bmw są mdłe i bez wyrazu? Mam stare F10 w carbonschwarz i G05 w tym samym kolorze. F10 świeci się jak psu jaja i lakier ma mega głębie. W G05 mimo wielu zabiegów lakier nie ma takiego efektu jest mdły i nijaki. Wszystkie nowe lakiery na bmw są takie. W g80 zastanawiałem się nad sanmarino blau ale po zobaczeniu na żywo wyszło że nie dorasta on do pięt temu który był na F80. MB nawet na nowych modelach ma fajny bardzo mocny połysk i głębie w lakierach. Bmw ma fajna kolory individual ale przy tych nowych lakierach traci to cały efekt i sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też to zauważyłem, myślałem, że tylko coś ze mną nie tak ale ten temat potwierdza moje odczucia. Robię teraz nowy konfig, waham się pomiędzy carbon, tanzanite i san marino, wszystkie żyją dopiero w mocnym sierpniowym świetle lub lampach w ledowych, na parkingu to tylko mdłe granaty. Aż zazdroszczę skodzie, toyocie i dacii pięknych, soczystych niebieskich które świecą nawet w ciemności :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też to zauważyłem, myślałem, że tylko coś ze mną nie tak ale ten temat potwierdza moje odczucia. Robię teraz nowy konfig, waham się pomiędzy carbon, tanzanite i san marino, wszystkie żyją dopiero w mocnym sierpniowym świetle lub lampach w ledowych, na parkingu to tylko mdłe granaty. Aż zazdroszczę skodzie, toyocie i dacii pięknych, soczystych niebieskich które świecą nawet w ciemności :D

Wszystkie, które wymieniłeś najbardziej ucierpiały w tej zmianie lakierów i teraz wg mnie są słabe a kiedyś były piękne. Wszystkie bez słońca słabo a tanzanit dramatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Mdłe kolory bez połysku i głębi wynikają z ograniczenia stosowania w lakierach składników organicznych powstałych w procesie przeróbki ropy naftowej. Celem jest ograniczenie wydobycia surowców kopalnych, a tym samym importowanych ilości oraz emisji CO2. Zamiast nich stosuje się surowce odnawialne czyli głównie biomasę, która nie pozwala na uzyskanie podobnych walorów wizualnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie wiem co macie z tymi mdlymi lakierami. Ostatnio widzialem nowe m4 w san marino blue i byla glebia, Lakier znam bo mialem kiedys w dwoch autach. Nie widzialem roznicy. Jedynie co moge sie przyczepic to ze za duzo jezdzi beemek w niebieskich kolorach m.in. san marino blau. Kolor stal sie oklepany
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.