Skocz do zawartości

Ratowanie E46 318i 2002r N42b20 VS E87 118/120d M47 albo N47


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w grudniu udało uzyskać mi się prawo jazdy, i chciałbym kupić swój pierwszy samochód(teoretycznie nawet mam), bo narazie jeżdzę nie swoim e91.

I mam dylemat, czy lepiej sprzedać E46 i dołożyć i kupić serię 1 (bo pod kątem rdzy, jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia w porównaniu do e46) w dieselu np M47 :D lub N47(z tego co słyszałem gorsza, ale chciałbym, także poznać o niej opinie), czy może ratować moje e46, z Niemiec, które nie jest w najlepszym stanie wizualnym i mechanicznym. Silnik jak wiadomo to N42b20 :shock: z powszechnie znanym Valvetronikiem. Najechane ma 257tysięcy z wizualnych wad to na błotniku przednim szaleje ruda, w jednym miejscu, również na dołach drzwi przednich, pod bagażnikiem( na łączeniu z zderzakiem) również duża narośl rudej oraz na tyniej prawej ćwiartce na nadkolu jest rdza (powoli zaczyna dziurawieć), coś tam też zaczyna być widoczne na progach (mała kropka), z tego co widziałem również dziura jest przy miejscu na akumulator(pod maską z przodu). Lampy przednie również są zaparowane. Z mechanicznych rzeczy auto przestało ostatnie 8miesięcy pod chmurką, nie jeżdżone, ostatnio udało namówić mi się ojca, aby je odpalić, jak wiadomo trudno odpaliło, na początku chodziło bardzo nie równo i prawie przerwało. Oprócz tego z silnika cieknie olej chyba z każdej możliwej uszczelki, dodatkowo tarcze bo takim postoju huczą bardzo głośno, oczywiście na desce jest też check engine. Dodatkowo samochód ma rzadkie półskórzane wnętrze Bianco-Nero (przykładowe zdj takiego wnętrza)NoLI9ZZ.jpg, trójramienną multifunkcyjną kierownicę, jakieś radio bluetooth oraz zawieszenie HR-Racing (niebieskie sprężyny), i kamera cofania lecz także nie w najlepszej kondycji, jeden amor tylni wylany. Czy według was jest sens inwestować kase w te E46, mimo ze silnik jak wiadomo nie jest zbyt dobry, a co więcej z tego nieźle cieknie, czy lepiej dołożyć i kupić coś, co przynajmniej nie będzie tak rdzewiało czyli np tą 1 :?: z M47 albo N47, ponieważ wcześniej, aż tyle rzeczy nie było w nim do roboty,ojciec obiecał mi, że mi zrobi, lecz ojcu(mechanikowi) szkoda było kasy na robienie czegokolwiek i przestał u niego 8 miesiecy, bez zrobienia czegokolwiek.

Dodatkowo załączam poglądowe zdjęcia rudej:sW8Av6s.jpg, sW8Av6s.jpg CkqWdyA.jpg hELXQng.jpg pCs9Wzk.jpg aN57zNR.jpg Ss2RiJ9.jpg 0r7vnEK.jpg 8xP1PBx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ratować, jeździć i odkładać na coś fajnego ;) 1er z tych roczników to z deszczu pod rynnę, dookoła wózka rdzewieją i to mocno
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.