Skocz do zawartości

norma emisji spalin EURO


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,


czy ktoś ma dostęp do jakiejś wiarygodnej strony internetowej lub może ma sposób na sprawdzenie jaką normę emisji spalin spełnia dany pojazd?

szykują się coraz to nowe miejsca w Polsce gdzie zaserwuje się nam "strefy czystego transportu" i chciałbym sprawdzić co mnie czeka... w dowodzie rejestracyjnym nie mam podanej takiej informacji , w dekoderach VIN też nie widzę takiej informacji , na mobile.de w ogłoszeniach widzę sprzeczne informacje... ogólnie lipa

może ktoś pracuje w salonie/serwisie BMW i jest w stanie sprawdzić na podstawie VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Norma euro jest w wydruku z systemu bmw air. Możesz kupić sobie raport o swoim aucie (nawet na Allegro 20-30 zł) i będziesz miał tą informację, ewentualnie zapytaj dealera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
cześć,


czy ktoś ma dostęp do jakiejś wiarygodnej strony internetowej lub może ma sposób na sprawdzenie jaką normę emisji spalin spełnia dany pojazd?

szykują się coraz to nowe miejsca w Polsce gdzie zaserwuje się nam "strefy czystego transportu" i chciałbym sprawdzić co mnie czeka... w dowodzie rejestracyjnym nie mam podanej takiej informacji , w dekoderach VIN też nie widzę takiej informacji , na mobile.de w ogłoszeniach widzę sprzeczne informacje... ogólnie lipa

może ktoś pracuje w salonie/serwisie BMW i jest w stanie sprawdzić na podstawie VIN?

Jeśli chodzi o strefy czystego transportu to zakaz obejmie auta z silnikami benzynowymi poniżej normy Euro 3 czyli do 2001 roku produkcji, natomiast auta z dieslami poniżej Euro 5 czyli poniżej 2010 roku produkcji. Z BMW będzie podobnie, z małymi wyjątkami. Napisz proszę model i rok produkcji to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Normy w strefach będą zaostrzane ale obecne i planowane obostrzenia, a także badania stanu zanieczyszczeń w Belgii i Niemczech wykazują, że silniki benzynowe od Euro 4 i diesle od Euro 6 emitują znikomą ilość zanieczyszczeń i te auta będą dopuszczone do użytku aż do ich naturalnego końca. Jeśli chodzi o Warszawę to tamtejsze planowane drastyczne ograniczenia są po to, żeby było z czego opuścić dla zadowolenia wyborców :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jakby się ktoś zastanawiał  - złożyłem zapytanie na maila biura obsługi klienta BMW Polska i w ciągu tygodnia miałem na mailu skan wyciągu świadectwa homologacji oraz oświadczenie na temat normy , którą auto spełnia , z tymi dokumentami do wydziału komunikacji i mam temat ogarnięty : zmiana w cepiku oraz wbita adnotacja w dowodzie rejestracyjnym 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.10.2023 o 09:48, bouli1980 napisał(a):

jakby się ktoś zastanawiał  - złożyłem zapytanie na maila biura obsługi klienta BMW Polska i w ciągu tygodnia miałem na mailu skan wyciągu świadectwa homologacji oraz oświadczenie na temat normy , którą auto spełnia , z tymi dokumentami do wydziału komunikacji i mam temat ogarnięty : zmiana w cepiku oraz wbita adnotacja w dowodzie rejestracyjnym 🙂

ja natomiast napisałem do BMW i dostałem odpowiedź, że dla mojego samochodu nie mają możliwości wystawienia certyfikatu normy emisji spalin 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Sprawdzić normę euro możesz w mObywatel. Jest tam jedno podmenu z tą informacją. Ja mam  M57T2 w E92 325d z 2008 roku z DPF i niestety mam normę euro 4 i wygląda na to że do Krakowa nie wjadę od 2026. Choć dziwi mnie to bo raz to przecież jeszcze młode i piękne auto. A po drugie byłem pewien że jeśli jest DPF to norma jest na bank euro5 a tu zonk bo patrzą po roczniku i do 2008 jest euro4 a od 2009 euro5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Panowie.

Użytkuje od dłuższego czasu E61 530d 2004r z DPFem (sprawnym oczywiście) w CEPIKu wstawili mi EURO3.

Vin mojego auta to: WBANJ71090B515915

Borsuczek, czy mógłbyś może mi zweryfikować czy to nie powinno być EURO4?

 

bouli1980 - mógłbyś pokazać jak powinny wyglądać takie dokumenty? Też pisałem do BMW, ale póki co przysłali mi Certyfilakt Zgodności WE, a ty piszesz o dwóch dokumentach.

Trzeba je tłumaczyć przed złożeniem do lokalnego WK?

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do września 2004 roku (początek roku modelowego 2005) E61 530d wyjeżdżały z fabryki jako spełniające normę Euro 3 pomimo standardowo montowanego w nich DPF. CEPiK ma rację.

BMW w tym przypadku wyprzedziło wymagania. Zanim normy emisji spalin zostaną powiązane z SCT i podatkiem ekologicznym należałoby tę kwestię rozwiązać prawnie. Przykładowo w Niemczech włączono silniki Diesla Euro 4 oraz Euro 3 z DPF do tej samej 4. klasy emisji zanieczyszczeń.

euronorm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ciekawe że mObywatel jeszcze w grudniu pokazywał mi normalnie EURO5 przy e91 z 2011 roku a teraz znowu coś pozmieniali w bazach danych i przy normie euro widnieje kreska. Znajomy ma to samo w X3 2011. Polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.