Skocz do zawartości

wyszukiwanie modelu samochodu po nr części - algorytm


darekhorn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Czy jest jakiś kod/wzór/algorytm który po numerze części potrafi rozszyfrować do jakiego samochodu/serii/generacji/ery produkcji należy dana część?


Wiem że każdą część można sprawdzić w internecie ale chciałbym napisać program który z podanej listy części identyfikując poszczególne elementy numeru części powie do jakiego samochodu/serii/generacji/ery produkcji należy dana część.

Czy istnieje jakiś wzorzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem Twój zamiar, to byłby raczej trud w celu próby wyważenia otwartych już drzwi. Katalogi wielu internetowych sklepów motoryzacyjnych od dawna mają taką funkcję (wylistowanie modeli aut względem numeru części, kojarzenie danej części z zamiennikami, aktualnymi cenami, itp.). To dotyczy wszystkich marek i każdego producenta części.

W przypadku BMW, RealOem i wszelkie pochodne katalogi - również to mają.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź.


Wiem że takie sklepy istnieją ale nie można wrzućić do nich zbiorczo np. 1000 numerów i uzuskać liste z wynikami. Każdy numer części należy wpisywać indywidualnie, klikać przycisk "Wyslij" i czekać na wynik.

Może podam do czego mi to jest potrzebne, to będzie trochę prościej rozszyfrować moje intencje.


Otrzymuję od czasu do czasu listę kilkuset części do BMW które są na wyprzedaży. Problem w tym że są tam tylko numery, ceny i lakoniczna informacja typu "tarcza hamulcowa" ale bez podania do jakiego modelu jest ta część. Posiadam 8 szt różnych BMW w kolekcji od E9 do E60. Jeżeli chcę wyszukać w okazyjnej cenie jakąś część która mogła by pasować do jednego z moich samochodów to muszę wpisać te kilkaset kodów na stronie jeden po drugim. Wiem, że jeżeli ktoś czegoś konkretnego szuka to nie jest żaden problem. Moje samochody to klasyki i czasami trafia się cześć z wyprzedaży za 10% ceny i wtedy mogę podjąć decyzję czy np. moja lekko porysowania i popękana listwa na drzwiach zostaje czy może warto ją wymienić na nową bo kosztuje akurat 10% ceny wyjściowej.


Co by mnie ratowało? Katalog wszystkich cześci zamiennych do BMW w postaci excela (numer, nazwa, do jakiego modelu pasuje), albo właśnie mozliwość rozkodowania z numeru do jakiego modelu jest dana część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o tym samym problemie, który mnie też denerwuje od kilku lat. Już nawet napisałem do nich kiedyś o tym w nadziei, że uruchomię im jakieś procesy myślowe w kwestii sensu listy w takiej formule.

Zanim powstał ten obecny program Bawarii Motors, kiedyś też bywały sporadycznie takie akcje z częściami, tyle że było dla nas łatwiej, bo warszawska Bawaria wystawiała to na Allegro - czyli miało się do dyspozycji obrazki, a opis też był treściwy (bo musieli coś wpisać w temat aukcji - dlatego model był podany). W ten sposób już w 2009r. wyhaczyłem jakieś rzeczy katalogowo wyceniane wtedy na np. 750zł, a w ramach czyszczenia magazynu na 70zł.

Teraz, ta lista z kilkoma tysiącami pozycji oznaczonych tylko jako coś w rodzaju "nakrętka 21654321654; obejma 89553253286, itd." jest prawie bezużyteczna. Poprzedni raz, kiedy z jakąś cierpliwością i korzyścią przez to przeszedłem, to chyba połowa 2019 roku - i to tylko dlatego, że wyjątkowo w opisie było "Tarcze hamulcowe E34". :-) Poza tym, to dotąd jedynie chyba jeszcze tylko notes Mini dla żony zamówiłem z dotychczasowych list i nie mam czasu na szperanie.


Jeżeli coś mi przyjdzie na myśl na temat sprawy, którą poruszyłeś, dam Ci znać (mam w tym ten sam interes :D ). Jak Ci się coś w tym względzie uda, warto będzie Ci zapłacić za sposób pozwalający na szybkie przeanalizowanie tych list pod kątem swoich samochodów. :D

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.