Skocz do zawartości

Zażalenie do serwisu - czy jest sens i komu zgłosić?


mailarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Parę miesięcy temu poszła mi rurka łącząca zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego i głowicę - auto kupiłem używkę na gwarancji, dzięki czemu naprawę zrobiło ASO.


Niedawno wymieniałem olej w swojej F30 i przy wymianie filtra oleju odkryłem przypadkiem ciekawe znalezisko - część starej połamanej rurki była nadal w silniku - myślę sobie odrazu, że jakiś, żart jednocześnie będąc mocno wkurzony.


Czy ktoś z Was miał podobne sytuację? Zastanawiam się czy jest sens zgłaszać to im czy szkoda na to czasu? I jeśli tak, to do kogo podbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest to, czy to nic nieznacząca, bez dalszych konsekwencji duperela (po wyciągnięciu tego kawałka - oby jedynego), czy coś więcej, co mogło lub może poskutkować źle dla silnika.

Może najlepiej skontaktować się z jakimś rzeczoznawcą, który w ramach wstępnej rozmowy udzieli Ci rady, jak się teraz zachować, żeby zabezpieczyć się na jakąś ewentualność związaną z tym incydentem (wariant max. to analiza, czy wszystko jest ok. , a wariant min., to pewnie "jeździć, obserwować" ;-) ).


Udokumentowałbym zarówno fakt znalezienia tego kawałka, jak i fakt przesłania ASO informacji o tym (żeby utrwalić jakiś ślad zaistnienia takiej sprawy – łącząc to z wcześniejszą naprawą).


(jakby co, mogę przesłać namiar na dobrego rzeczoznawcę, który pomagał mi w procedurze rejestracji na żółte tablice - przy tej okazji trafiłem na dużo rewelacyjnych opinii na jego temat w sprawach prawnych, doradztwa, ekspertyz techn. Itd.).

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.