Skocz do zawartości

BMW G30 czy Audi A6 C7?


lutnicki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, przede wszystkim witam na forum. Bardzo mi miło, jestem Piotr.


Zamierzam kupić sobie szybko auto z mniej więcej 2018 roku. Teraz jeżdżę E60.


Wybieram między G30/31 a A6 C7. A6 C7 już miałem, ale FWD 2.0 diesel. Samochód bardzo dobry, prawie idealny. Tak idealny, że aż nieco… nudny. Teraz jednak wziąłbym na pewno Quattro i 2.0 TFSI. I pewnie byłoby sporo lepiej. Chętnie brałbym silnik 3.0, ale akcyza to ból d… Chociaż jeździłem tym A6 w wersji 326km Competition i jak dla mnie jest... za głośna i nie jeździ jakoś super szybko. Więc szkoda kasy na takie rzeczy.


G30 jeździłem przez tydzień, też 2.0d xdrive. Powiem, że jakiegoś wielkiego wrażenia nie zrobiła na mnie. Miała zwykłe zawieszenie, M pakiet, fotele sportowe alcantara i nic specjalnie wiecej. Ale… pojeździłem sobie 5 dni i 1000 kilometrów 7er z 2017 roku, z 3.0d i ten silnik mi naprawdę się spodobał. I to tak naprawdę naprawdę. I tak myślę, że jakby go wziąć w G30 i zawieszenie M to powinno być bardzo dobrze. Ale wchodzi akcyza, której jak wiadomo nie chciałbym płacić, więc może… 30i?


Co byście brali? Wiem, że to forum BMW, ale jednak pytam, bo jeszcze tydzień temu wiedziałem co robi, a teraz już nie wiem. A do końca miesiąca muszę kupić. Może pojawią się jakieś złote myśli.


Co do ceny samochodów – spodziewałbym się, że będą różne, tzn. A6 będzie tańsze, ale wcale tak nie jest i z tych samych roczników ceny A6 C7 i G30 są takie same.


Przykłady:

A6: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=328794502

G31: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=328208650


WADY I ZALETY AUT:


Zalety BMW G30:

+ nowszy model, z nowszą technologią, szczególnie dotyczy to multimediów

+ skrzynia biegów lepsza niż w A6, ale tamta też jest OK

+ być może lepsza cena sprzedaży po użytkowaniu

+ lepsze prowadzenie w zakrętach

+ nowocześniejszy wygląd w środku

+ fajny 3.0d, gdyby jednak się szarpnąć na droższe auto


Wady BMW G30:

- ogólnie niższa jakość auta, szczególnie środka, plastiki wyginające się pod naciskiem, bardzo wytarte kierownice przy przebiegach kilkudziesięciu tys. kilometrów itp.

- słabe prowadzenie na prostej przy wietrze

- xdrive uchodzi za słabszy od quattro

- potencjalnie bardziej awaryjny

- opony RF – wiem, że można zmienić, ale chyba w razie kolizji może być problem z ubezpieczeniem (?)



Zalety AUDI A6 C7:

+ raczej mniej awaryjny, mniej kosztowny w naprawie

+ wyższa jakość wykończenia, szczególnie w środku auta

+ lepsze prowadzenie na prostej

+ lepsze fotele sportowe (w G31 lepsze komforty, ale dość rzadko spotykane)

+ brak RF


Wady:

- gorsze prowadzenie na zakrętach, ogólnie mało angażujące prowadzenie, po trasie nie wiadomo czy się jechało czy nie. to czasami zaleta

- starszy model, konkurencja raczej do F10. mimo tego cena na poziomie G30

- gorsza skrzynia s-tronic albo tiptronic

- infotaiment w zasadzie nie istnieje, chociaż zegary same w sobie są o wiele lepsze, czytelniejsze


Wychodzi mi chyba, że jak 6 garów to G30, a jak 4 cylindry to A6.


Jak żyć? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.