Skocz do zawartości

VIN Decoder. Najnowsze ETK Online, za darmo dla forum


cursor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Będąc użytkownikiem portalu AOS, utworzyłem nowe konto dla forum. Tylko z dostępem do katalogu części

Katalog części to najnowsze ETK online. Zupełnie inne, które znamy z wersji programowej instalowanej na komputerze.

Bez problemu rozkodujemy w nim VIN, zobaczymy I-level oraz dostaniemy infomację o ew. akcjach serwisowych dla rozkodowanego numeru VIN.


No to jedziemy:


1. Otwieramy witrynę: https://aos.bmwgroup.com/

Ukazuje nam się widok:

8821459700_1598959174_thumb.jpg


Klikamy na: Już zarejestrowany


Pojawia się kolejne okienko:

2487905900_1598959293_thumb.jpg


Logujemy się przy użyciu danych logowania:

Login: na PW

hasło: na PW


Pojawia się nowy wygląd:

2269116200_1598959482_thumb.jpg


Klikamy w "aplikacje" u góry

Widzimy nowy widok:

9563114200_1598959632_thumb.jpg

Klikamy w "Elektroniczny katalog części" i przechodzimy dalej


Widzimy coś takiego:

3131098000_1598959770_thumb.jpg

Klikamy START obok zielonej kratki


Otwiera nam się nowa zakładka lub okno(zależnie od przegladarki) i widzimy coś takiego:

8934497700_1598959906_thumb.jpg


To jest nasze nowe ETK Online

VIN rozkodowujemy w zakładce "Części pojazdu"(pierwsza ikonka). Tam też wyszukujemy sobie numery części do naszego samochodu.

Jeśli samochód objęty jest akcją serwisową, to po wpisaniu VIN i kliknięciu enter(lub lupy obok), wyskoczy nam od razu informacja o akcjach technicznych.

Jeśli nic nie wyskoczy po wpisaniu nr VIN. To obok danych pojazdu, które pojawią się na górnej belce, jest ikonka informacji(literka "i" )

Po jej kliknięciu mamy dostęp do rozkodowanego VIN oraz ilości płynów


Dane do logowania otrzymają tylko osoby posiadające minimum pięćdziesiąt postów

Do adresu mailowego mam dostęp tylko ja.

Wszelkie próby zmiany hasła itp. Mogą skończyć się usunięciem konta z portalu(jako admin tego konta mam taką możliwość, nawet bez logowania na to konkretne konto)

Edytowane przez cursor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Ważna informacja o której zapomniałem.


Portal co jakiś czas będzie domagać się zmiany hasła(dla bezpieczeństwa).


Jeśli ktoś trafi na coś takiego(będzie zmuszony zmienić hasło, bo inaczej nie zaloguje się), to nowe hasło, które utworzycie, dodajcie do tego tematu, aby dostęp nadal był bez problemu możliwy(w innym wypadku, muszę poświęcić czas na reset hasła i stworzenie nowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj AOS działa bardzo słabo. Zrywa połączenia, pokazuje komunikaty o braku możliwości połączenia, albo po prostu działa bardzo wolno.


Przed chwilą sprawdzałem i działa bez zarzutu



Pewną prawidłowość zauważyłem w pracy. Jak korzystaliśmy tylko z jednego konta(mimo, że to było główne konto) to potrafiło się to krzaczyć(zapewne za dużo różnych zapytań naraz).

Zapewne teraz jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie wiem o co chodzi :D pacjent e60 2003 rok - w karcie pojazdu mam, że mam 520i, na tej stronie pokazuje, że mam silnik 2.2 litra (czyli też 520i?) ale pokazuje moc 141 KW (192km) - tyle chyba nie było w przypadku 520i 2003 rok?

Ponieważ tak naprawdę mam 525i i 2.5 litra, czyli właśnie te 192km :D

Dodatkowo po vinie mam materiał w aucie, a naprawdę mam samą skórę... ktoś ogarnia skąd takie rozbieżności? :D


P.S. Jeśli jest tam wymieniona akcja serwisowa z 2019 roku (auto sprowadzone w tym roku z DE) to znaczy, że mogę do ASO podjechać i mi za darmo to ogarną? Chodzi o tę akcję z palącym się autem z powodu przewodu akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane, działa świetnie. Miałem problem aby zdekodować VIN w języku PL (dane potrzebne dla urzędu celnego) , wszędzie en, de, ru, a tu proszę pościk znaleziony i bardzo pomocny, szkoda, że piwka nie można podesłać. Wielkie dzięki jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki! :)

@cursor mam pytanie, czy w wyświetlaniu daty nie jest zamieniona kolejność dzień z miesiącem? np. przy produkcji pojazdu, czy np. "Stan danych EKC: 09.06.2020".

Wygląda jakby format daty był: miesiąc.dzień.rok

 

Tak. Szkoda, że nie dzień-miesiąc-rok. Byłoby jakoś bardziej przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Zmień 853 na 8A1, a 885 na 8AT i przekoduj licznik i nawigację

 



OMSA to pamięć ustawień wyłącznika start-stop off. Mając tą opcję dopisaną, sterownik będzie pamiętać, że wyłączyłeś system start-stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień 853 na 8A1, a 885 na 8AT i przekoduj licznik i nawigację

To że mam wpisany szwedzki i angielski mi nie przeszkadza, a język akcji serwisowych i tak się nie zmieni przed wizytą w serwisie...

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na końcu pierwszego posta dodałem dane do logowania na stronie NewTIS.info


Jak ktoś chce własne konto, to wystarczy wejść w ustawienia i kliknąć w link z zaproszeniem, wtedy możemy podać swój e-mail do założenia swojego konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mnie wyrzuca na bmwtis.com i strona się ładuje w nieskończoność hmm.

Otwierasz stronę newtis.info i w prawym górnym roku masz ikonkę logowania. Podajesz dane, które podałem w pierwszym poście i logujesz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,działają jeszcze te dane do logowania?tydzien temu ładnie sie logowałem na bmw group a dzisiaj nie da rady,konta zablokowane?Na newTIS wyskakuje info ze zły login lub hasło

Na temat NewTIS pisałem w tym temacie:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=84&t=376273&start=15#p2718404



Etk postaram się ogarnąć jak znajdę chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.