Skocz do zawartości

Przesiadka z FWD do BMW


fallout188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić BMW E90 poliftingu lub F10 z silnikiem 3.0d, a przesiadam się z FWD jakim jest A4 B6 1.8T BEX, no i mam wielki dylemat z wyborem RWD czy xDrive. Audi jak na FWD świetnie się prowadzi i ładnie jedzie w zakrętach, w te które innymi samochodami wjeżdżałem kiedyś przy 60-70 km/h to A4 na spokojnie pokonuję przy 100-110 bez ścinania. :wink:


Chciałbym poznać opinie jak to jest z E90 lub F10 przy dynamiczniej jeździe na krętych drogach, czy trzeba ostro zwalniać przed zakrętami na suchym albo kiedy popada deszcz, no i najważniejsze jak to jest w zimie? W opinii znajomych jak BMW to tylko tył napęd bo większa frajda z jazdy, można polatać bokami, że kontrola trakcji kiedy włączona to nie pozwala na poślizg i momentalnie prostuje tor jazdy. Myślałem o napędzie 4x4 tylko że każdy z kim rozmawiam to mi odradza, rzeczywiście jest tak źle czy to tylko takie gadanie typu mam manual to lepsza kontrola nad samochodem niż z automatem? :)

Edytowane przez fallout188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo jak nie mieszkasz w górach, to nie jest do niczego potrzebny, a zima 7 dni trwa w roku.

Auto jest cięższe i więcej pali. Poczytaj jeszcze o doborze opon do xDrive. Trafi się to się trafi w aucie używanym, ale nie szukaj specjalnie aut z xDrive po otomoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak nie mieszkasz w górach, to nie jest do niczego potrzebny, a zima 7 dni trwa w roku.

Auto jest cięższe i więcej pali. Poczytaj jeszcze o doborze opon do xDrive. Trafi się to się trafi w aucie używanym, ale nie szukaj specjalnie aut z xDrive po otomoto.

Zima swoją drogą, ale patrząc na klimat to mieszkamy w kraju gdzie teraz jest więcej dni mokrych niż suchych, fajnie gdyby wypowiedział się ktoś kto użytkuje xDrive i ma porównanie do RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.