Skocz do zawartości

OC bez zniżek na starą bawarke


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu BMW w celach hobbystycznych :p Będzie stało jako drugie auto. Mam tylko problem na głowie z ubezpieczeniem. Drugie auto, którym aktualnie się poruszam jest zarejestrowane na osobę że zniżkami, ja niestety nie posiadam żadnych. Koniecznym warunkiem jest dla mnie żeby BMW było zarejestrowane tylko na mnie, wspolwlasciciel nie wchodzi w grę.

Na internetowej porównywarce cen OC, szybko sprawdziłem ile wyjdzie +/- taka atrakcja, na E36 z silnikiem 2.0 benzyna, w coupe, strona wyliczyła ~3500zł.

Teraz mam pytanie, czy to realna cena? Czy raczej trzeba się szykować na więcej/mniej?

Jest jakiś sposób, żeby zmniejszyć cenę na OC? Kiedyś pamiętam, że było coś z PZMoto, jakaś zniżka, która dotyczyła aut 25letnich. Dalej takie coś obowiązuje i na jakich warunkach? Słyszałem że miało to "znikać" ale koniec końców dalej będzie obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokość stawki OC wpływa dużo różnych czynników - historia ubezpieczenia, marka pojazdu, miejsce zarejestrowania, wiek kierowcy itp.

Nie korzystaj z porównywarek ale udaj się do jakiejś agencji gdzie mają więcej ubezpieczycieli wtedy może coś zaproponują.

3500zł to sporo ale może masz np. zwyżki za wiek, czas posiadania prawa jazdy... Kwota rośnie jak bierzesz ubezpieczenie na raty... Niestety największe zniżki będziesz mieć za bezwypadkową historię. Trochę procent urwiesz za staż za kierownicą ale z drugiej strony jak nie masz wiele lat to potrafią cenę podbić.


Niestety musisz wypracować swoje zniżki a ani BMW ani silniki 2.0 do najtańszych w OC nie należą. Ale jak już wypracujesz...


Na pojazdy pow. 25 lat już zniżek specjalnie nie ma, wręcz potrafią podbić cenę z uwagi na ryzyko związane ze stanem samochodu. Chyba, że zarejestrujesz to jako zabytek i dostaniesz żółte tablice - wtedy będzie inna rozmowa. PZMot to już historia :-) Ogólnie to różne firmy robią różne chwyty marketingowe, może i znajdziesz gdzieś kilka procent zniżki za członkostwo w jakieś organizacji, może za to, że jesteś lekarzem albo księdzem :-) - tak czy siak to nie wiele wnosi bo w innej firmie podstawa ubezpieczenia może być niższa i będzie taniej mimo różnych "dodatkowych okoliczności".

Jeśli masz mieszkanie, dom i to ubezpieczasz to może spróbuj w jakimś pakiecie.


Ja za X5 z 4.4 na ten rok zapłaciłem za OC + NNW 700zł. Więc można zejść sporo niżej z ceny ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.