Skocz do zawartości

Zmiana z RWD na xDrive


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za bardzo nie wiedziałem za bardzo gdzie napisać temat, ale myślę że to będzie dobre miejsce. Posiadam aktualnie przedlifta E60 530d z 2006 roku w m-pakiecie dość fajnie wyposażoną z Active Steering i Dynamic Drive, a mam okazję zakupić E60 530d z napędem xDrive z 2009 roku z dobrym wyposażeniem po okazyjnej cenie od mechanika w Niemczech to jego prywatne auto, nowsza ma dociągi w drzwiach, night vision, aktywny tempomat z utrzymaniem pasa, wentylowane komforty z aktywnymi boczkami i też w m-pakiecie. Tyle że tam nie ma AS i DD oraz sportowej skrzyni bo nie montowali tego przy 4x4.


Przejechałem się to za bardzo nie czuję różnicy w prowadzeniu tylko że właściciel siedział obok to była to zwykła jazda bez wściekania, na pierwszy rzut oka zauważyłem że wyżej siedzi, a auto nadal jest sztywne i zwarte, pewnie się prowadzi i jakby lepiej w zakrętach. Jeździł może ktoś wcześniej RWD i przesiadł się do xDrive? Wiadomo że pomimo tej samej budy ośka, a 4x4 to zupełnie co innego. Chciałbym poznać opinię czy warto się przesiąść z RWD do xDrive? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Ja przesiadłem się z rwd na xdrive i najbardziej irytuje mnie mniejszy promień skrętu w tym drugim. Wcześniej wyjeżdżałem z parkingu na raz, teraz na trzy :o A tak poza tym to tylko plusy widzę :)



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś więcej napisać? Jak z prowadzeniem przy dynamiczniej jeździe bo niestety nie miałem jak przetestować, ogólnie czy spore różnice się zauważa przy dłuższym użytkowaniu? Swoją to lubię deptać żeby trochę rzuciło tyłem na boki, albo z piskiem ruszyć spod świateł. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.