Skocz do zawartości

[SZUKAM/DORADZANIE] BMW ~20k PLN - Doradźcie


Laptor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzam się do zmiany auta i rozglądam się za kilkoma markami, ale od jakiegoś czasu, pod namowami brata, który tylko BMW i BMW, zaczynam oglądać się i za tym rodzajem pojazdu.


Chciałbym wszystko wyłożyć jak trzeba, więc zacznę od swoich wymagań:

- Do 20 tysięcy PLN

- Nadający się do gazu

- Dostateczna ilość miejsca żeby zapakować wózek i jechać na wakacje, czyli jakiś większy sedan czy kombi

- Do tras raczej krótkich w mieście (10-30km) i raz na jakiś czas standardowo dłuższa wyprawa (kilka razy w roku)

- Minimum 2001 r.

- Do 13 litrów gazu spalania jak się da :D


Problem w tym, że brat zapewnia mnie, że koszty utrzymania BMW (ma 7 i 5) nie są ani duże ani częste, a chciałbym zapytać o to szerszą publiczność, was. Obecny samochód ma tylko jedną zaletę, nie psuje się. W ciągu 6 lat wsadzone może 3000 zł na skrzynie i sprzęgło głównie (skrzynia dobita po poprzednim właścicielu była, a sprzęgło wymagało naprawy, bo uczyłem się na nim ja i narzeczona :D). Ale ma 13s do setki, strach wyjeżdżać gdzieś, jest stanowczo za mały, słabo wykonane wnętrze, pali jak smok (150km/h na autostradzie spalanie 19 gazu, do 120km/h 10-11l. Duże zdziwienie miałem jak przejechałem 200 km zamiast oczekiwanych, standardowych 400 km na butli). Nie jeździmy jakoś dużo, za 100 zł 400 km, w miesiącu wyjeździmy 1,5 butli zazwyczaj.

________________________


Oglądałem:

BMW 3 e91,

5 e60/61,

5 E39,

3 E46,

________________________

1. Jak to jest z kosztami?

2. Ile powinny kosztować minimalnie ww modele żeby były w b.dobrym stanie bez wsadzania na start 1/3 wartości?

3. Byłoby świetnie, jakby ktoś posiadał rozpiskę z ostatnich 6-12 miesięcy dotyczących kosztów użytkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty jakie cie czekaja po zakupie zaleza od poprzedniego wlascieiela jak dbal jak serwisowal :wink: w tym budzecie z twoimi wymaganiami szukal bym ladnego e39 silnik 2.8 lub 3.0 :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to co będę musiał wymienić po poprzednim właścicielu, tylko to co najczęściej się psuje, kiedy, ile to kosztuje.


Co do pojemności 2.8 i 3.0, wiem, że swoje muszą wziąć i przy moim użytkowaniu, które rozpisałem, 14-15 weźmie spokojnie a 3.0 w porywach do 16. Przynajmniej tak wychodzi z raportów użytkowników. Zresztą, mój brat robi codziennie 80 km w trasie ma 7mke 3.0 i śr. spalanie 14. Dlatego wyraźnie napisałem jakie spalanie jestem w stanie przyjąć i jaką pojemność silnika. Na pewno można zejść na 13-14 gazu, tylko czy wtedy jazda i dynamika nie będzie podobna do mojego obecnego auta rozpędzającego się w 13s do setki ;) Też tutaj dochodzi kwestia opłat za silnik +2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 2.8 2.5 3.0, tylko te wersje. Wszystkie bmki palą tyle samo :mrgreen: A najlepiej 3.0.

LPG jak dobrze porobione to różnicy nieodczujesz. Jak syfilis to będzie lag.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 forach normalnie doradzają, a tu jak grochem o ścianę ("DO POJEMNOŚCI 2.5 I DO 13L SPALANIA", "YYUUUEEE WEŹ 2.8 ALBO 3.0 HAHA"). Nie rozumiem różnicy podejścia, tym bardziej, że zapewniacie, że to tylko stereotypy o kierowcach BMW... no nie wiem :)


Jak nie ma sensu brać 2.5 albo 2.0 jakieś 170 km np. to to napiszcie, że nie ma oszczędnego BMW za tą cenę i żebym odpuścił temat, byłoby okej i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 forach normalnie doradzają, a tu jak grochem o ścianę ("DO POJEMNOŚCI 2.5 I DO 13L SPALANIA", "YYUUUEEE WEŹ 2.8 ALBO 3.0 HAHA"). Nie rozumiem różnicy podejścia, tym bardziej, że zapewniacie, że to tylko stereotypy o kierowcach BMW... no nie wiem :)


Jak nie ma sensu brać 2.5 albo 2.0 jakieś 170 km np. to to napiszcie, że nie ma oszczędnego BMW za tą cenę i żebym odpuścił temat, byłoby okej i po temacie.

 

Odpuść. Jeśli dla ciebie to spalanie nie jest oszczędne to szukaj czegoś innego. Kwestia budżetu i okazji.

Może 1.9 TDI?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzamy ci rozsadnie bo te silniki sa najmniej awaryjne i do tego pala tyle samo co 2.0 czy 2.5 :wink: zaraz sie spiansz czytasz po forach zapewne gosci ktorzy nawet nie jezdzili takimi silnikami mialem 2.8 i spalanie na poziomie 9-12 litrow nie porownuj auta ktore ma 13 sek do auta ktore przyspiesza w 7 sek R6 nie musisz katowac jak japonca do czerwonego pola bo inaczej wyprzedzi cie rowerzysta :wink: zawsze pozostaje jak wspomnial kolega passat 1.9 tdi :norty:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to są odpowiedzi! Dzięki :D Brakowało mi po prostu informacji z waszej strony, że tylko te silniki są warte uwagi ze względu na bezawaryjność, a na niej mi zależy. Tak jak pisałem, brat ma średnią z wyliczeń na 3.0 14 litrów gazu, ale niestety w trasie.


Czy przy normalnej jeździe w mieście można faktycznie uzyskać niższe od 15L spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.