Skocz do zawartości

Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury


--maly--

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam


Chciałem się z wami podzielić ciekawostką jakie obecnie bzdury wpisuje firma Auto dna do swoich raportów choć uważam,że inne firmy typ Auto Baza czy Automo robią dokładnie to samo bo źródło jest jedno.

Ostatnio sprzedając swoje BMW 640i sprowadzone ze stanów miałem ciekawą sytuację.

Kupujący dostał zdjęcia z aukcji z USA (przerysowany tylny błotnik i felga), procesu importu, odbioru auta już w Polsce itd wszystko od a do z miał pełną historią również z naprawy.

Samochód sprawdził w ASO i zostawił zaliczkę.

Postanowił wykupić jeszcze dla pewności raport w Auto DNA.

Była tam oczywiście szkoda w USA oraz drugi ciekawy wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA 50000zł".


feecc5454eaa.jpg


Szkoda wpisana z datą miesiąc po sprowadzeniu auta do PL nawet przed datą pierwszego przeglądu i rejestracji samochodu. Auto oczywiście żadnej szkody w Polsce nie miało jest od początku w moich rękach jedyna szkoda to ta w USA.

Postanowiłem sprawdzić drugie swoje auto C63 a tam dokładnie to samo miesiąc po sprowadzeniu wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA 40000zł Przód prawy tył lewy"

Amg w USA miał zbitą przednią prawą lampę i pęknięty zderzak a już w transporcie ktoś zarysował tylny zderzak stąd wpis lewy tył.

Okazuje się,że debilne Auto DNA wpisuje opinię rzeczoznawcy do akcyzy jako "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA KWOTA XXXXX".

Próbowałem to z nimi wyjaśnić ale nie ma opcji na każdym kroku odpowiedź,że każdy ich klient dostaje informację iż wpisy mają charakter informacyjny i firma Auto DNA nie ponosi odpowiedzialności za błędy. Klient oczywiście odebrał zaliczkę uwierzył w raport a nie mi wyszło,że jestem oszustem i ukryłem szkodę w Polsce.

Sprawdzaliśmy też znajomego auto sprowadzone z Niemiec z uszkodzonym silnikiem.

Również robił opinię rzeczoznawcy do akcyzy i to samo wpis "Szkoda POLSKA 30000zł".

Przy prawdziwych szkodach też są bzdury. Wpisują dopłaty jako kolejne szkody w odstępach tak jak były wypłacane dopłaty a same kwoty też często są bzdurne zawyżone o czym też się przekonałem.

Kiedyś jak sprawa ciągnęła mi się 1,5 roku to miałem 3 szkody w odstępach półrocznych a była to jedna.

Brat miał też w E60 z Auto DNA wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ 60000zł" a była to wycena rzeczoznawcy do zwiększenia sumy ubezpieczenia AC :lol:

Znajomy miał przebite 4 opony na parkingu zgłosił z AC i przy sprzedaży okazało się,że samochód ma wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA LEWY PRZÓD PRAWY PRZÓD LEWY TYŁ PRAWY TYŁ"

Ktoś powinien zrobić porządek z tymi oszustami nie ma możliwości usunięcia błędnych wpisów z ich bazy walczyłem z tym miesiąc i nic nie wskórałem.

Post ma cel informacyjny żeby każdy kto robił wycenę do akcyzy nie zdziwił się,że ma taki wpis w swoim samochodzie. Sprawdzałem w sumie 5 aut i 5 miało taki bzdurny wpis.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na każdym kroku mają wpisy że nie odpowiadają za błędy i zawartość raportów. Oczywiście można wytoczyć im sprawę ale to masa zachodu nie mam na to czasu.

Składalem reklamacje dzwoniłem nic z tego nie wychodzi mówią że tak mają w jakiejś bazie i koniec.

Najlepsze że każdy kto robi opinię rzeczoznawcy do akcyzy ma taki wpis u nich o swoim aucie.

2 miesiące temu był inny klient który również dostał nuner vin a potem się nie odezwał a teraz w tym raporcie widzę wpis ostatnie sprawdzenie auta czerwiec 2019 czyli tamten klient również wykupił raport auto DNA i zrezygnował.


Ich odpowiedź

Szanowny Panie,


Przede wszystkim podnieść należy, że nie jest Pan klientem naszej firmy. Raport, co do którego zgłasza Pan zastrzeżenia, nie został zakupiony przez Pana.


Zatem nie widzimy podstaw rozpoznawania przesłanej do nas wiadomości e-mail jako reklamacji, czy też zgłoszenia jakichkolwiek roszczeń co do naszego produktu.


Nie uznajemy Pana roszczeń dotyczących raportu wygenerowanego dla numeru VIN: WBALW3C52xxxxxx




W treści wezwania wskazał Pan, że w raporcie wygenerowanym za pomocą serwisu autodna.pl znajdują się wpisy dotyczące uszkodzeń Pana pojazdu. W ocenie Pana wpisy powyższe są nierzetelne i nie odzwierciedlają zdarzeń, które miały miejsce.


Roszczenia Pana są niezasadne z następujących przyczyn.


Dane dotyczące pojazdu uwzględniane w raportach generowanych za pośrednictwem systemu autoDNA są pozyskiwane automatycznie - na podstawie numeru VIN pojazdu – z wielu źródeł publicznych (sieć Internet, umieszczane ogłoszenia, oferty) oraz od Partnerów spółki ASDIRECT sp. z o.o. (są to np. dane pochodzące z ewidencji pojazdów skradzionych państw UE, od Stowarzyszeń Ubezpieczycieli, administracji państwowej lub instytucji finansowych). Informacje i zdarzenia o pojazdach udostępniane w ramach raportu pochodzą ze źródeł zewnętrznych względem ASDIRECT sp. z o.o., której rola ogranicza się jedynie do ich udostępnienia Usługobiorcy za pośrednictwem Serwisu Internetowego.




Raporty pochodzące z systemu autodna.pl są jedynie narzędziem pomocniczym i stanowią wskazówki dla użytkownika, a ASDIRECT sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść danych zawartych w Raportach. ASDIRECT sp. z o.o. nie weryfikuje rzetelności, poprawności i prawdziwości informacji i zdarzeń o Pojazdach. Użytkownicy portalu autoDNA.pl są każdorazowo informowani, że Raporty Historii Pojazdów autodna.pl oraz informacje w nich zawarte powinny być traktowane jako wskazówka, a także, że informacje zawarte w raportach należy weryfikować samodzielnie. Informacja dla użytkownika w powyższym zakresie umieszczona jest każdorazowo w treści raportu (por. „Zasady i warunki”) oraz w regulaminie serwisu autoDNA.pl (pkt 3 Regulaminu).




Zatem charakter serwisu autodna.pl nie umożliwia spółce ASDIRECT sp. z o.o. ingerencji w treść danych zawartych w raportach ani też przypisania spółce odpowiedzialności za ich treść.




Niezależnie od powyższego wskazać należy, że z treści w przedłożonych przez Pana wiadomości elektronicznych dotyczących pojazdu nie wynika w jakikolwiek sposób, by wpisy w raporcie wygenerowanym z serwisu autodna.pl były nierzetelne.


Z powyższych przyczyn żądań Pana nie uznajemy.


Z poważaniem - Kind regards


Przy C63 ja byłem kupującym raport i dalej dostałem odpowiedź że nie ponoszą odpowiedzialności za błędy korzyatają z jakiejś tam bazy i tyle.


A tak wygląda wpis w C63. Uszkodzenie mechaniczne nie wiem skąd wzieli bo auto miało kategorię run and drive czyli pali i jeździ.

9953c4e254e3.jpg


Dobrze by było żeby ta sprawa dotarła do szerszego grona. Zarówo kupujący jak i sprzedający tracą na tych bzdurnych wpisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.