Skocz do zawartości

BMW E90 2,0 benzyna


MarQs95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Jestem w trakcie szukania swojego upragnionego BMW e90.

Dopiero podczas szukania poczytałem trochę na temat silników i już wiem, że szukam 2,0l w benzynie.

Zauważyłem jednak, że w 2,0 są różne moce silnika (143km, 150km, itp).


Dodatkowo nie rozumiem czemu jedne autka mają komputer na środku, a drugie ich nie mają.

Zdjęcie:

e90bez.jpg

(jeśli nie wczytuje, wystarczy kliknąć)


Moje pytania:

1. Czy jest jakaś różnica między różnymi wersjami silników 2,0 poza mocą (KM)? Jeśli tak, to jaka?

2. Jaka jest zależność między autami z komputerem na środku, a autami bez niego. Który lepszy (nie mam na myśli względy czysto wizualne).

3. Jakie E90 polecacie? Im nowsze tym lepiej, czy jednak lepsze starsze? Budżet do około 22kpln.



Jestem laikiem jeśli chodzi o bmw. Wolę nie wbić się w jakieś bagno, dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam, Marek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje silników o pojemności 2.0:

1. o oznaczeniu N46 - 318i o mocy 129KM i 320i o mocy 150KM. Występuje przed liftem, mniej kapryśny, choć nie wolny od typowych usterek.

2. o oznaczeniu N43 - 318i o mocy 143KM i 320i o mocy 170KM. Występuje od końcówki przedlifta i w poliftach. Bardziej kapryśny potrafi skutecznie odebrać radość z jazdy, choćby tym, że mało kto umie je porządnie zdiagnozować.


Komputer na środku deski rozdzielczej jest zależny od konfiguracji pierwszego właściciela, który albo kupił tą opcję (idrive) w salonie, albo nie.

Komputer daje więcej możliwości, jak choćby nawigację, której bez idrive nie ma, a która swoją drogą szału nie robi w starych e90, porównując choćby do Google Maps w pierwszym lepszym telefonie.


Z twoim budżetem szukaj N46, zdiagnozuj na okoliczność wszelkich wycieków i działaj. Dodatkowo lektury na forum jest cała masa o N46 i N43.

Pamiętaj, że te auta demonami mocy nie są, nie każdemu to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.