Skocz do zawartości

Problem z odszkodowaniem z OC sprawcy polecacie jakąś firmę?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam


Mój ojciec miał sporą szkodę auto ciężarowe wjechało w tył jego samochodu wycena naprawy oczywiście zaniżona o 60%.

Sprawca ubezpieczony w najgorszym obecnie płatniku tj PZU.

Ich pierwsza wypłata 32tyś potem po odwołaniu dołożyli do 38 obecnie po opinii rzeczoznawcy opiewającej na 80tyś ich ostateczna propozycja 43tyś mimo,że sam kosztorys części z ASO (4 rożne serwisy) wynosi 52tyś zł. Wg nich elektryczny hak, który w aso kosztuje 7tyś można kupić za 4800zl, zderzak tył 2500zł vs 3500 ASO i takich części jest masa. Nie pomogła wycena rzeczoznawcy ani wyceny z ASO. Twierdzą,że jak chce zakupić części w tych cenach mogę to zrobić przez nich i na tym rozmowa się kończy. Jak chcę coś zamówić to trzeba wpłacić pełną kwotę a potem czekać tydzień i oni dopłacają różnicę w cenie bo jest drożej kilka elementów tak zamówiłem. Problem jest obecnie taki,że nie chcę tego auta naprawiać bo uszkodzenia są zbyt rozległe. Chcę go sprzedać tak jak jest w innym przypadku oddał bym do aso i tam wyszło by ok 100tyś zł. Rzeczywisty koszt naprawy poza ASO bez naciągania na nowych częściach to jest ok 50tyś części i około 20tyś zł robocizna. Oferta ostateczna PZU 37tyś zł części 6tyś robocizna. Na opinię rzeczoznawcy i kalkulacje naprawy zapraszają do swojej sieci naprawczej. Auto miało wartość 150tyś przed szkodą. W obecnym stanie mogę go sprzedać za około 60tyś plus te ich 40 to dalej dużo brakuje. Nie zapłacili w pełni za lawetę FV na 500zł wypłacili 246zł bo tyle jest w ich cenniku. Nie zapłacili za telefon uszkodzony podczas wypadku (stłuczony wartość ok 2tyś zł). Dodatkowo nie chcą rozmawiać o utracie wartości auta po naprawie (wcześniej samochód bezwypadkowy i bezkolizyjny 1000% oryginał) a obecnie nie ma bagażnika.

Auto zastępcze zabrali po 14 dniach mimo,że powinno być na cały okres naprawy lub zakupu nowego aut. Ich zdaniem tyle powinna wynosić technologiczna naprawa a jak chcę na dłużej to na swój koszt lub od początku naprawa w ich sieci naprawczej.

Wielokrotnie radziłem sobie z ubezpieczycielami ale z PZU nie potrafię już więcej ugrać argumenty nie docierają.

Nie mam już do nich siły więcej sam nie wywalczę czy ktoś korzystał może z usług jakiejś firmy odszkodowawczej i jest w stanie kogoś polecić? Interesują mnie tylko godne polecenia firmy bo jednak chodzi o sporą kwotę.

Raz korzystałem z firmy ale skończyło się,że 3 razy musiałem latać na sprawy wywalczyli w sumie 4tyś w dwa lata i jeszcze po wypłacie robili problemy ze zwrotem wypłaty do mnie pół roku czekania.

Z góry dzięki za każdy pomysł co prawda mogę skorzystać ze swojego mecenasa ale nie wiem czy to jest najlepsze wyjście czy nie szybciej zadziała ktoś z branży. Interesuje mnie najlepiej jakaś sensowna ugoda nawet z lekką stratą,żeby za tym nie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze wjechał w tył E60 golfem. PZU wyceniło szkodę na 2800pln. Nie było dyskusji. Zaprowadził do Smorawińskiego dostał na pełny czas naprawy auto zastępcze Volvo XC60 bo nic innego nie mieli. Naprawa trwała 6 tygodni bo ściągali części z DE. Zrobili tylko cesję papierkową na ASO Smorawiński i więcej go nie obchodziło. Cała naprawa kosztowała około 14.000. Nie wiem ile zabulili za auto zastępcze przez 6 tygodni. Nie ma się co z nimi szarpać. Naprawa bezgotówkowa w ASO i koniec tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak chce się naprawiać samochód to oczywiście że tak ale ja nie chcę bo jest zbyt mocno uszkodzony. Dodatkowo po naprawie nawet w aso na kwotę 100tyś samochód przy sprzedaży będzie warty duzo mniej niż przed szkodą każdego trzeba o tak dużej szkodzie poinformować więc jak mam naprawić i sprzedać dalej będziemy do tyłu ok 30-40tyś a jeździć tym autem dalej nie chcę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.