Skocz do zawartości

BMW f30 vs AUDI A4 facelift


jymius

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgledu iz to jest moj pierwszy post chcialem was przywitac Dziewczyny i Chlopcy :)


Ale do tematu, kraze na okolo forum bmw... audi oraz rozno tematycznych i dalej szukam najlepszej drogi. Stoje przed zakupem samochodu obecnie upatrzalem sobie dwa modele po tygodniach spedzonych przed komputerem czytajac opinie, recenzje, testy, fora oraz wizualnym przegladzie samochodow w salonie AUDI i BMW


Audi A4 B8 Facelift - Z silnikami tfsi 1.8, tfsi 2.0 najlepiej S-line lub Black edition - Manual.

BMW F30 - w wersjach 320i lub 328i w wersji sport albo z w miare mozliwie wygladajaca sportowa buda - Automat


Nie mam zbytnio doswiadczenia z takimi samochodami zwlaszcza ze przez zycie prowadzilem glownie stare wozy od ibizy 94 do forda transita, troche pojezdzilem ix20 nowszym i na tym moja przygoda sie konczy. Ostatnio pochodzilem po komisach, salonach i przegladalem takze inne modele tj. superb, passat (wizualnie, jakosciowo) odpadaja... Jakie trasy bede robil to glownie 2x w roku 4 tysiace kilometrow tak to male trasy w miescie. Samochod kupuje w Anglii i od razu trafi do mechanika w Polsce gdzie chce wydac kilka tysiecy na podstawowe wymiany zeby samochod mi posluzyl...


Glowne pytania:


Ktory z tych modeli jest lepiej wybrac w (2012 - 2016)

-Czy Audi da mi jakikolwiek fun z jazdy, czy bede sie czul jak emeryt za kierownica?

-O ile audi jest bezpieczniejszym wyborem jezeli chodzi o usterki/koszt utrzymania i czy to prawda?

-Jak wychodza skrzynie biegow w tych dwoch modelach? Chodzi mi glownie o to czy te skrzynie sa awaryjne.

-Jak technologicznie wypada f30 do b8, czy to prawda ze bmw jest duzo nowoczesniejsze?

-Ktory z tych samochodow okaze sie lepszy patrzac na to ze cena jest taka sama -> Awaryjnosc, Spalanie, Fun z jazdy... Wygoda... RESZTA!


W najblizszym tygodniu planuje udac sie na jazdy testowe samochodami z salonow i porownac oba modele. Na razie nie mam takiej mozliwosci.


Jezeli post nie jest w tym dziale co trzeba, prosze o przepiecie. Prosze o wyrozumialosc, to moj pierwszy post na tym forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.