Skocz do zawartości

Zakup BMW bez vat i akcyzy


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem poruszyć z Wami jeden temat bo nie bardzo go rozumiem. Ostatnio w pracy zeszliśmy na temat kupna nowych samochodów i kumpel zaczął opowiadać że ktoś tam u niego w rodzinie kupił sobie nowe G30 550d z rabatem ponad 50%. Zapytałem jak to w ogóle możliwe. Kumpel mówi że do końca nie wie ale z tego co słyszał to dostał na niego rabat, dodatkowo nie zapłacił vatu i akcyzy. Jeździ na niemieckich blachach (choć firmę ma normalnie w PL) i z tego co jeszcze wie to mówił że kasę na auto musiał wyłożyć gotówką, co miesiąc dostaje tylko faktury na kwotę netto ze statusem ZAPŁACONO. Samochód mówił że brał normalnie w salonie w PL, od dealera BMW. Czy ktoś z Was słyszał o takiej opcji? Zastanawiam się jak coś takiego jest w ogóle możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myślisz pisząc przez zwykły najem? No właśnie nie wiem jak to dokładnie działa. Ma się dowiedzieć. Natomiast co do samego najmu to niestety (przynajmniej w przypadku BMW) przegrywa on z tradycyjnym leasingiem. Jak ktoś potrafi liczyć to wie że jest się bardzo stratnym. Po 3 latach takiego najmu, auto skonfigurowane za 300k, trzeba oddać ze nieco ponad 100k a BMW je za chwilę sprzeda dokładając 60k bo tyle ten samochód będzie rynkowo wart. To przy takim założeniu dużo lepiej wykupić ten samochód za te 100 tysięcy, przepisać na siebie, pojeździć pół roku i sprzedać za 150 tysięcy i jest się sporo do przodu. Aczkolwiek są marki, niestety nie premium, gdzie taki najem naprawdę się opłaca i wychodzi fajnie.


W dzisiejszych czasach ja naprawdę nie muszę mieć samochodu na własność. Taki najem byłby naprawdę idealny bo po 3 latach mógłbym wziąć sobie kolejne auto. I myślę że ludzie by w to szli gdyby dealerzy nie robili sobie z tego żyły złota. Ponieważ BMW już w momencie kiedy kupuję u nich to auto na mnie zarabia i to dużo bo przecież w przypadku najmu nie dostaję rabatu. Wiadomo, bank finansujący też musi zarobić. Ale jak widzę na kalkulacji że coś co rynkowo kosztuje jakieś 150 - 160 tysięcy, ja mam oddać za 100 tysięcy to chyba coś tu jest nie halo. Każdy chce zrobić ale to niech zarobią te 10% bo to taka normalna marża na używanym samochodzie ale niech nie kasują sobie jednej trzeciej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel zaczął opowiadać że ktoś tam u niego w rodzinie kupił sobie nowe G30 550d z rabatem ponad 50%. Zapytałem jak to w ogóle możliwe. Kumpel mówi że do końca nie wie ale z tego co słyszał

 

:duh:


Przestałbyś wierzyć w to co opowiadają ludzie, którzy sami dokolorowywują dużo od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna nowość ale tylko idiota wierzy że nie zapłacił vat... bo chyba to też wszyscy wiedzą, że w DE też jest vat:)

Jak czytam takie brednie o 50% rabacie, braku vat i akcyzy to załamuje ręce nad naiwnością Polaków

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale to co napisał kolega:

...dodatkowo nie zapłacił vatu i akcyzy. Jeździ na niemieckich blachach (choć firmę ma normalnie w PL) i z tego co jeszcze wie to mówił że kasę na auto musiał wyłożyć gotówką, co miesiąc dostaje tylko faktury na kwotę netto ze statusem ZAPŁACONO....

to prawda.

Kupując auto np w Czechach to na dzień dobry nie mamy akcyzy a cały VAT odliczamy.

Kupując auto w PL na Czeską spółkę odliczamy VAT w 100% i składamy wniosek do Urzędu Celnego o zwrot pobranej akcyzy i zwracają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.