Skocz do zawartości

[F30 vs E60] Porównanie F30 do E60


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Czy może mi ktoś powiedzieć jak prowadzi się F30 (nowsza seria 3) w porównaniu do E60 (starsza seria 5)?


Bardzo cenne będą dla mnie opinie osób, które posiadały oba modele (lub jeździły nimi choć trochę dłużej).


Głównie interesuje mnie:

- Praca zawieszenia (twarde czy bardziej miękkie jak w E60)?

- Jazda z prędkością ok 150-160 na trasie (wyciszenie, jak bardzo dmucha wiatr?)


E60 przyzwyczaiło mnie do dużego komfortu podczas jazdy w trasie.

Zastanawiam się ile mogę stracić, jeśli przeskoczę na F30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zawieszeniowo - podobnie się trzyma jak E60. F30 będzie głośniejsze od E60, będziesz miał mniej miejsca. Celuj raczej w F10 jak się z E60 przesiadasz, Chyba ,że chcesz mieć zgrabniejsze i IMHO ładniejsze auto od E60 :D

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszeniowo - podobnie się trzyma jak E60. F30 będzie głośniejsze od E60, będziesz miał mniej miejsca. Celuj raczej w F10 jak się z E60 przesiadasz, Chyba ,że chcesz mieć zgrabniejsze i IMHO ładniejsze auto od E60 :D

 

Tak, o F10 też myślałem, jednak jestem bardziej nastawiony na F30 (czyste względy praktyczne), dlatego też prośba o porównanie E60 do F30. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Takie małe podsumowanie - zmieniłem E60 na F30 i powiem tyle, że F30 ma całkowicie inne zawieszenie - dużo, dużo twardsze. Wyboje bardzo czuć, ale drogi trzyma się dużo lepiej niż E60. Strasznie zwinna bryka. Kipi sportem.


Miejsca w środku mniej, jednak nie jest to jakaś drastyczna różnica.


Także podsumowując - nie znajdziesz tutaj komfortu z E60, tylko super prowadzenie, lekkość i... jeśli masz plomby, to musisz na nierównościach uważać, aby nie wypadły.


W środku w trasie też jest oczywiście głośniej niż w E60.


Jesli ktoś szuka kontynuacji po E60, to jednak lepiej rozejrzeć się za F10 lub najnowszą wersję G. Miałem różne wozy i F30 jest najtwardsze z nich jesli chodzi o zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.