Skocz do zawartości

Błąd diagnosty..


pitu90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem właścicielem Bmw e91 320d 2007r które zakupiłem z przebiegiem 200 tys. potwierdzone w ASO, aktualny przebieg na dzisiaj ok.256 tys. Robię przeglądy u jednego diagnosty, i 20.11.2017 roku gdy pojechałem na przegląd, okazało się na końcu ze w systemie cepik "szanowny" pan diagnosta w poprzednim roku 2016 podczas przeglądu pomylił sie i wpisał przebieg o 100 tys za dużo.

 

okazuje się teraz że nie ma możliwości edytowania tego wpisu ani nawet dodania jakiejś adnotacji w systemie cepik, tak twierdzi diagnosta...

 

Może ktoś miał podobny problem,do kogo mogę zgłosić taką pomyłkę????, bo sam juz nie wiem co zrobić, przy ewentualnej sprzedaży samochodu będę miał problem jak się z tego wytłumaczyć, tym bardziej że mamy czasy gdzie co 2 auto ma przekręcony licznik......

Edytowane przez pitu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej koledzy potrzebuję pomocy ☹

Rok temu w grudniu samemu pojechałem do Niemiec i kupiłem e39 od osoby prywatnej. Przebieg na umowie wynosił 270900 i zakładam, że był on rzeczywisty (od 2005 roku kręcenie przy liczniku w Niemczech jest mocno karane, nawet w przypadku osób prywatnych). W kraju wykonałem przegląd techniczny i zarejestrowałem auto zgodnie ze wszystkimi procedurami. Jeżeli to istotne, diagnosta wtedy nie wpisał przebiegu do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPiK, brakuje w historiapojazdu.gov.pl). Samochód zarejestrowany, OC kupione, jeździłem cały rok, około 7 km do pracy w jedną stronę, +/- raz w miesiącu trasa do rodzinnego domu około 280 km w jedną stronę, dwa wyjazdy do Czech z Poznania, w tym jeden służbowo, okazjonalne trasy do Warszawy, itd. Łącznie zrobiłem około 15kkm. Na dzień dzisiejszy na blacie jest około 285630 km i rośnie.

 

I teraz sedno. W piątek 8.12 pojechałem na przegląd. Przeszło bez żadnych problemów, w związku z czym nie wydano mi zaświadczenia o przeglądzie. Dzisiaj, tak z czystej ciekawości wszedłem na historiapojazdu.gov.pl, wpisałem wszystkie dane i moim oczom ukazał się aktualny przebieg pojazdu wynoszący, uwaga, 385550 km!!! Od razu zadzwoniłem do SKP, w którym robiłem przegląd i poinformowałem o błędzie. Powiedziano mi że oddzwonią o 12 gdy będzie diagnosta, który robił przegląd. O 12:30 zadzwoniłem sam, w słuchawce jakaś Pani, która, po wytłumaczeniu wszystkiego jeszcze raz, kazała mi czekać. Po chwili znów musiałem wszystko wyjaśniać Panu, który okazał się szefem. Na to on powiedział, że oni nie mogą wpisywać przebiegu jaki chce klient. Próbowałem sprawę wyjaśnić na miejscu ale na nic zdały się moje starania. Sprawę będę musiał skierować w jakiś sposób do sądu. Ktoś się może zapytać: dlaczego? A dlatego, że w świetle ostatnich doniesień o zmianach w prawie dotyczących przekręcania liczników, przy następnym przeglądzie (załóżmy około 300000 km) ktoś może posądzić mnie o przestępstwo. Już przymykam oko, że samochód automatycznie traci na wartości, gdy udokumentowany przebieg jest wyższy o 100kkm niż jest w rzeczywistości. Proszę Was poradźcie coś, bo póki co sprawa wygląda na słowo przeciwko słowu. Pracuję i w związku z tym mam kilku świadków na to, że samochód codziennie stoi pod biurem. Studiuję zaocznie, więc nie mam czasu na weekendowe wojaże, tak odległe, żeby przez rok zrobić 115 tysięcy kilometrów. Od czasu do czasu (mniej więcej co 1000 km) ja lub moja dziewczyna robiliśmy zdjęcia licznika z datami i geotagami. Czy to wystarczy na wygranie sprawy przeciwko Januszowi z SKP? Sam byłem gorącym zwolennikiem systemu ewidencyjnego, ale jak widać jeden diagnosta potrafi cały sens systemu spuścić w kiblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.