Skocz do zawartości

Akcyza na auto pow. 2 litrów


maggikk

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam oferty samochodów na portalach aukcyjnych i zastanawia mnie jedna rzecz:

Często w ogłoszeniach handlarzy (mowa o autach powyżej 2 litrów) widzę informację, że całość opłat to np. tylko 3 tys zł. I tak się zastanawiam, jak to jest, skoro taka np. X5 z 2004r po lifcie kosztuje w granicach 35 tys, więc sama akcyza za to auto to 18,6% x 35000 = 6500 zł, a gościu pisze że auto jest świeżo sprowadzone a wszystkie opłaty to 3 tys.. A gdzie recykling i inne rzeczy? Czy oni tę akcyzę jakoś obchodzą czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i dopytaj

 

z tego co ja zauważyłem to po prostu ściemniają. Ostatnio szukałem i dopytywałem bodajże dwóch handlarzy- bo pisali, że opłaty 3 500 zł przy aucie z poj. powyżej 2l i kwocie ok. 40 000zł. Pytałem przede wszystkim, czy opłacona akcyza, oni odpowiedzieli, że nie na co ja mówię to jak 3500zł skoro akcyza to 18,6% od kwoty auta i samo cło wychodzi 7 000zł.. wtedy usłyszałem "no tak wyjdzie...". Pomijam już kwestie umów na słupy... Jeżeli będziesz miał zamiar kupić jednak od handlarza to niech Ci wystawia fakturę.

 

no comments... handlarze. Na szczęście udało mi się znaleźć polskie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Pytanie do osób które sprowadzały auto do Polski ostatnio. Jaki jest koszt akcyzy od 330ci np 2002 rok? Rozumiem że te jełopy biorą średnią z info-expert i nie patrzą czy to anglik czy nie. Wtedy 18,6% mogą sobie policzyć nawet od 25 tyś zł... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdy pół roku temu szukałem auta, wtedy jeden z handlarzy powiedział, że może mi pomóc z akcyzą.

 

Powiedział mi dosłownie, że jeśli ja zapłacę akcyzę, to wyniesie mnie to X tysięcy.

A gdy jemu to zlecę, aby zrobił to na swoją firmę, to on zrobi jakieś magiczne sztuczki i koszt będzie Y.

 

Nie pamiętam już dokładnych kwot, ale różnica była bardzo duża. Praktycznie zredukowana o połowę.

 

Podejrzewam, że po prostu zaniżają kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Handlarze czy nie handlarze, ja tam się nie zgadzam na bycie obdzieranym przez pisowskie państwo jeszcze bardziej niż jestem aktualnie i jeśli ktoś mi by przedstawił opcję tańszych opłat - proszę bardzo. Dlaczego to nieroby z Wiejskiej mają decydować, że mamy jeździć autami do 2 litrów, a na resztę to najlepiej sprzedać rodzinę w niewolę, żeby akcyzę opłacić?

 

Ale jest też druga kwestia, skoro poszły niskie opłaty, a co za tym idzie wartość była niska, to samochód równie dobrze mógł być złomem wykupionym z ubezpieczalni za 5 euro.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Akcyza to tylko w naszym kraju niestety i to jaka wysoka. Ja zakupiłem auto po opłatach teraz w grudniu a jest poiwyżej 2litrów i otrzymałem od sprzedającego fakturę. Nie ppolecam kupować na niemca, co to wogóle za praktyka?? Ci co pisza 3500zl to bzdura bo sam chciałem przywieźć auto z niemiec ale jechać tam nie wiadomo co ogladnie się plus koszta przywiezienia i akcyza nawet na auto za 40 tyś to nie wyjdzie 3500zł. Mówią by sprzedać a co później to kto bedzie sie tym martwił. Nowy właściciel a on powie, ze nie wiedział lub pomylił sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.