Skocz do zawartości

Inny silnik gdy sprawdzam po numerze VIN [e90 lci]


Turista

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko sie jak najbardziej zgadza. Auto nigdy nie mialo 184 koni (jest to wersja 18d i stąd to wynika), co więcej to nie ma nawet tych 143 gdyż pochodzi z Danii i ma fabrycznie ograniczoną moc. Można to oczywiście odblokować do tej deklarowanej. Skąd sugestie że ma ten najmocniejszy silnik? Być może była przekladka,być może jakies bledy w papierach. VIN nie kłamie.

https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/WBAPG11040A900082/PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie jak najbardziej zgadza. Auto nigdy nie mialo 184 koni (jest to wersja 18d i stąd to wynika), co więcej to nie ma nawet tych 143 gdyż pochodzi z Danii i ma fabrycznie ograniczoną moc. Można to oczywiście odblokować do tej deklarowanej. Skąd sugestie że ma ten najmocniejszy silnik? Być może była przekladka,być może jakies bledy w papierach. VIN nie kłamie.

https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/WBAPG11040A900082/PL

Nie wiem co robić w takim wypadku. Ponieważ jechałem dzien wcześniej 2.0D 177km i jechała o wiele gorzej niż ta o której mowa wyzej.

edit: Gadałem wlasnie z wlascicielm o tej sytuacji. Powiedział że jest wgrana mapa silnika która podniosła moc do 184km. I że te silniki nie różnią sie niczym innym oprócz mapy w sensie 143km a 184km. (podobno było to robione w autoryzowanym serwisie) Czy wierzyć w coś takiego bo auto jest naprawde zadbane i zrywne.

Czy silnik ten jest wolny od wady fabrycznej w postacji pekajacych łanuchów rozrządu, szukałem specjalnie wersji 184km bo slyszalem ze mniej awaryjna a tu takie cos. Co myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie to tak moim zdaniem nie robią,bynajmniej w Polsce, bo u nas nie chcą zbytnio nawet programować auta (duża odpowiedzialność), a juz na pewno nie wcelu takich zmian jak powyżej. Ewentualnie byl wgrany program na podniesienie mocy w innej firmie. Mozesz sprawdź wiarygodnośc slow sprzedajacego w, serwisie. Chociaż w moim F30 w serwisie BMW w USA dokladali sportowe zawieszenie oraz bardzo drogi box tuningowy Dinan...i sa na to odpowiednie wpisy w historii serwisowej.

Silnik ten nie jest wolny od wad rozrządu. Nawet w F10 problemu mie wyeliminowano niestety. Tu na forum jest mnóstwo tematów o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem co robić w takim wypadku. Ponieważ jechałem dzien wcześniej 2.0D 177km i jechała o wiele gorzej niż ta o której mowa wyzej.

edit: Gadałem wlasnie z wlascicielm o tej sytuacji. Powiedział że jest wgrana mapa silnika która podniosła moc do 184km. I że te silniki nie różnią sie niczym innym oprócz mapy w sensie 143km a 184km. (podobno było to robione w autoryzowanym serwisie) Czy wierzyć w coś takiego bo auto jest naprawde zadbane i zrywne.

 

Na pewno w autoryzowanym serwisie tego nie zrobili. Kłamstwem też jest, że te silniki różnią się tylko mapą. Mają inne turbo i inne wtryskiwacze. Fakt faktem, że ładnie się kręcą na 180KM, ale nie jest to 320d i tyle. Jeżeli sprzedawca tak to auto ogłasza to jest typowym hadlarzyną kłamczuszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.